ساخت Fable Legends لغو و استودیو Lionhead تعطیل می شود

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۳

شرکت مایکروسافت خبر تکان دهنده ای برای هواداران بازی های Fable دارد.

در حرکتی غافلگیر کننده شرکت مایکروسافت رسما اعلام کرده است که ساخت بازی Fable Legends لغو شده و استدیو سازنده این عنوان یعنی Lionhead، که کلیه عناوین Fable را هم در کارنامه خود دارد، تعطیل خواهد شد. Fable Legends قرار بود که امسال برای رایانه های شخصی و کنسول اکس باکس وان منتشر شود و با لغو آن، قطعا حفره ای در لیست عناوین اکس باکس وان برای 2016 به وجود خواهد آمد اما با توجه به نمایش هایی که تاکنون از بازی نامبرده شاهد بوده ایم، می توان گفت که این بازی نمی توانست کیفیت لازم برای سری Fable را ارائه کند.

Lionhead Studios در سال 1996 بود که به وجود آمد و بنیانگذار آن هم طراح افسانه ای بازی های ویدئویی یعنی آقای پیتر مولینیو بوده اند. اولین عنوان از سری Fable که برای کنسول های اکس باکس و اکس باکس 360 عرضه شد به طور چشم گیری موفق بود. هر چند عناوین بعدی به خاطر یک سری تغییرات مورد بازخواست هواداران قرار گرفتند اما هنوز هم بازی های با کیفیتی در سبک نقش آفرینی محسوب می شدند.

شرکت مایکروسافت توضیح خاصی در این رابطه جز تعریف و تمجید فعالیت های استودیو و اینکه چنین تصمیم گیری آسان نبوده ارائه نکرده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید