جلوه‌های کلاسیک دوست داشتنی | مقایسه گرافیکی Valkyria Chronicles Remastered برروی PS4 و PC

۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰

سرانجام عنوان Valkyria Chronicles Remastered در ژاپن برروی پلی‌اسیتشن4 عرضه شد و نام این فرانچایز را یکبار دیگر بر سر زبان‌ها انداخت. واضح است که نسخه ریمستر شده این عنوان در برابر نسخه پلی‌استیشن3 بسیار بهتر و با بهبود‌های گسترده است اما اگر بخواهیم این نسخه را با نسخه رایانه‌های شخصی (در سال 2014 منتشر شد) مقایسه کنیم کدام برنده می‌‌شوند؟ برای دریافت پاسخ خود با وب‌سایت خبری، تحلیلی گیمفا همراه باشید.

اگر نسخه پلی‌استیشن3 را بازی کرده باشید، خیلی راحت متوجه تفاوت بسیار آن با نسخه پلی‌استیشن4 می‌شوید که با وضوح 1080p و نرخ فریم 60 اجرا می‌شود، اما اگر نسخه رایانه‌های شخصی را در استیم تجربه کرده باشید، تفاوت چشم گیری مشاهده نمی‌کنید و این دو نسخه را بسیار نزدیک به هم می‌دانید. در زیر می‌توانید تصاویر مقایسه‌ای عنوان Valkyria Chronicles Remastered برروی پلی‌استیشن4 و رایانه‌های شخصی را که با توضیح همراه است مشاهده کنید (تصویر اول نسخه پلی‌استیشن4 و تصویر دوم نسخه رایانه‌های شخصی است):

اولین تصاویر مقایسه‌ای که مربوط به میان پرده ابتدایی بازی است مشاهده می‌شود که نسخه رایانه‌های شخصی میزان بلور بیشتر و Anti-Aliasing (کیفیت لبه‌ها)  بهتری دارد که تفاوتی مهم بین این دو نسخه است.

در تصویر دوم مشاهده می‌کنیم که کیفیت لبه‌های بهتر در نسخه رایانه‌های شخصی، باعث می‌شود که همه چیز نرم تر به نظر برسد.

اما در این تصویر مشخص می‌شود که با اینکه نسخه رایانه‌های شخصی کیفیت‌ لبه‌های بهتری دارد اما وضوح یا رزولوشن نسخه پلی‌استیشن4 کمی بیشتر است.

این تصویر موارد زیادی را نشان می‌دهد. بیشتر بودن وضوح در نسخه پلی‌استیشن4 اینجا به چشم می‌آید و همچنین شاهد پر جزئیات‌تر بودن بافت اشیا و نقاشی‌های بیشتر در نسخه پلی‌استیشن4 هستیم. نکته عجیب اینجا است که در نسخه پلی‌استیشن4، لبه برخی از عناصر در بازی دقیق تر است. به عنوان مثال عدد ضربه یا خط دور شخصیت انتخاب شده را نگاه کنید که در نسخه رایانه‌های شخصی کمی نرم تر و در نسخه پلی‌استیشن4 کمی پررنگ تر است.

در نماهای بسته از شخصیت‌ها، با این که بسیار مشابه است اما میزان سایه‌ها کمی در نسخه پلی‌استیشن4 بیشتر است.

در این تصویر مشاهده می‌کنیم که با اینکه رزولوشن نسخه پلی‌استیشن4 بیشتر است اما نسخه رایانه‌های شخصی دورنماهای بهتری دارد. البته در بالا اشاره کردیم که جزئیات نقاشی‌ها در پلی‌استیشن4 بهتر است و این موضوع به وضوح در این تصویر مشخص است (برروی دیوار را مشاهده کنید).

در تصویر آخر به سراغ یک ماشین می‌رویم که در نسخه پلی‌استیشن4 رنگ و رویی بهتر دارد اما با توجه به بهتر بودن کیفیت لبه‌ها در رایانه‌های شخصی، نمی‌توان گفت کدام برتر است. این نکته نیز قابل ذکر است که بازی برروی دو پلتفرم، مانند بسیاری از بازی‌های دیگر از ویژگی Tessellation (بهبود یا افت کیفیت بافت‌ها نسبت به جایگیری دوربین) بهره می‌برد که در نسخه پلی‌استیشن4 بسیار کارآمد شده است.

همانطور که می‌بینید تفاوت دو نسخه پلی‌استیشن4 و رایانه‌های شخصی عنوان Valkyria Chronicles Remastered اندک است اما باز هم نمی‌شود این تفاوت را بی اهمیت دانست. در بعضی موارد نسخه رایانه‌های شخصی بهتر عمل کرده است و در بعضی موارد نسخه پلی‌استیشن4. امیدوارم لذت برده باشید. در ضمن نسخه غربی این عنوان در بهار پیش رو منتشر خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید