ویژگی‌های به‌روزرسانی بعدی اکس باکس‌وان اعلام شد

۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۳

مایک ایبرا، سرپرست تیم مهندسی مایکروسافت در پستی ویژگی‌های به‌روزرسانی بزرگ اکس باکس وان را اعلام کرد. این به‌روزرسانی هم‌اکنون در اختیار اعضای پیش‌نمایش بوده و برای عموم نیز پس از مدتی عرضه خواهد شد.

اخیرا مایکروسافت به‌روزرسانی بزرگی را با نام تجربه جدید اکس باکس وان عرضه کرد و حال پس از گذشت دو ماه، تیم اکس باکس آماده انتشار به‌روزرسانی دیگری است. در ادامه به لیست کامل تغییرات نگاهی می‌اندازیم.

مشاهده اعضای گروه‌ها (Party) قبل از ورود به آن: از این پس شما می‌توانید اعضای یک گروه را قبل از ورود به آن مشاهده کنید. هنگامی که دوست شما در یک گروه است برای مشاهده اعضای آن گروه روی گزینه Chat زده و سپس اعضای گروه مورد نظر را مشاهده می‌کنید و ببیند که مشغول بازی کردن کدام عناوین هستند.

جدول رتبه‌بندی اچیومنت‌ها: در قسمت پروفایل خود برروی گزینه View Achievements زده و سپس وارد بخش اچیومنت‌ها شوید. در آن بخش شاهد جدول اچیومنت‌ها خواهید بود و بین دوستان‌تان براساس مقدار امتیازی که در طول سی روز گذشته گرفته‌اید رتبه‌بندی شده‌اید. در قسمت سمت چپ سه رتبه برتر و در قسمت سمت راست نیز رتبه شما وجود خواهد داشت.

تغییر جایگاه Pinsها و دسترسی آفلاین به آن: بسیاری از طرفداران درخواست داشتند تا Pinsهایشان به راحتی مرتب شوند، حال شما می‌توانید جایگاه Pinsهای خود را مشخص کنید. همچنین از این پس دسترسی آفلاین به آن‌ها امکان پذیر است و دیگر نیازی نیست که آنلاین باشید.

از به‌روزرسانی‌های Activity Feed با خبر شوید:  activity feed در صورت وجود محتوای جدید شما را با خبر می‌سازد. با انتخاب اعلان داده شده به آخرین پست‌های activity feed هدایت می‌شوید و شاهد آخرین پست‌ها و اعلان‌ها براساس تاریخ انتشار خواهید بود.

دسترسی راحت‌تر به توییچ: حال به راحتی به استریم‌های دوستانتان در توییچ دسترسی داشته باشید. با رفتن به Game Hubs بازی موردنظر، مشاهده خواهید کرد که کدام دوستان‌تان مشغول استریم کردن آن بازی هستند و می‌توانید به سرعت برنامه توییچ را اجرا و به مشاهده بازی او بپردازید.

بهبودیافتن بخش پیشنهاد دوست جدید: با این به‌روزرسانی به راحتی دوستان جدیدی بیابید که ویژگی‌های مشترک زیادی با شما دارند. در بخش پیشنهاد دوستان شاهد گیمرتگ، آواتار، تصویرکاربر و نام واقعی (درصورت به اشتراک گذاشتن) خواهید بود و دلیل اینکه اکس باکس این شخص به‌خصوص را به شما پیشنهاد کرده است نیز نوشته شده است. همچنین شما می‌توانید برای دریافت نتایج بیشتر و پیشنهادات دیگر برروی گزینه پیشنهاد دوست زده و شاهد لیست کامل آن با جزئیات بیشتر باشید.

لیست بازی‌های آماده نصب (ready-to-install) را پنهان کنید: بسیاری از شما درخواست کرده بودید که محتوایی مثل دموی بازی‌ها، برنامه‌ها و بعضی از عناوین را که در بخش آماده نصب ظاهر می‌شوند را بتوانید پنهان کنید. حال در جدیدترین به‌روزرسانی اکس باکس وان این امکان به شما داده خواهد شد.

فروشگاه آواتار: آواتار خود را به جدیدترین وسایل مجهز کنید. فروشگاه آواتار برروی کنسول و برنامه اکس باکس ویندوز ۱۰ وجود خواهد داشت. به‌راحتی در فروشگاه بچرخید و به وسایل رایگان، آیتم‌های جدید و قدیمی دسترسی داشته باشید.

اخبار اکس باکس: اخبار اکس باکس منبعی برای شما خواهد بود که به جدیدترین اخبار تکنولوژی، به‌روزرسانی‌های اکس باکس، زمان انتشار بازی‌ها، زمان برگزاری تورمنت‌هایی مثل Halo World Championship و بسیاری دیگر دسترسی داشته باشید. اخبار اکس باکس درصورت اجازه شما، در بخش activity feed ظاهر خواهد شد.

بهبود بخش پرطرفدارترین‌ها (Trending): در اکس باکس وان و برنامه اکس باکس ویندوز ۱۰ شاهد بخش جدیدی خواهید بود که پرطرفداران‌ترین بخش‌ها را اعلام می‌کند. این بخش‌ها شامل پرطرفدارترین اسکرین‌شات‌ها، ویدیو‌ها و اچیومنت‌ها خواهد بود که براساس افراد دنبال شده و دوستان‌تان تغییر خواهد کرد.

عرضه فشرده شده (Compact) برنامه اکس باکس: با عرضه نسخه فشرده شده برنامه اکس باکس شما می‌توانید به‌سرعت دوستان، گروه‌ها، پیام‌ها و activity feed خود را چک کنید. با نسخه فشرده شما می‌توانید به کارهای دیگر برروی رایانه‌شخصی خود بپردازید و هم‌زمان به برنامه اکس باکس نیز دسترسی داشته باشید.

ایبرا اعلام داشت که تا به حال ۶.۵ میلیون رای در بخش بازخورد‌های اکس باکس دریافت شده است. این به‌روزرسانی هم‌اکنون در اختیار اعضای پیش‌نمایش است و احتمالا در بهمن‌ماه برای عموم عرضه می‌شود.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید