بازیکن نابینا پس از پنج سال موفق به اتمام The Legend of Zelda: Ocarina of Time شد

۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۰

یک بازیکن نابینا سر انجام موفق شد که شیطان را شکست دهد و باعث شود که سرزمین Hyrule در بازی The Legend of Zelda: Ocarina of Time نجات پیدا کند.

تری گرت که با نام کاربری MegaTgarrett در سایت یوتیوب شناخته می شود، سفر خود را در این هدف از هشتم ماه مه 2011 کلید زد و با به اتمام رساندن Ocarina of Time در کار خود موفق شد. این بازیکن با ویدئوهایی که در اینترنت منتشر کرده، مهارت خود در تجربه بازی هایی همچون Guitar Hero III: Legends of Rock، Bit.Trip Runner و Oddworld: New ‘n’ Tasty را نیز به نمایش گذاشته است.

از آنجایی که گرت نمیتواند ببیند، سعی می کند که با استفاده از صدا بر چالش های خود غلبه کند. او با گذاشتن دو بلندگو در ربروی خود، یکی در سمت چپ و دیگری راست، صداهایی که در محیط مجازی بازی رخ می دهد را با دقت گوش می دهد تا بتواند عکس العمل مناسب را نشان دهد. علاوه بر صدا، گرت از آیتم های درون بازی نیز بهره می گیرد، به عنوان مثال با شمشیر قهرمان بازی یعنی Link به دیوار و محیط ضربه میزد تا بتواند مسیر خود را به درستی ادامه دهد.

گرت البته از خطا و اشتباه مصون نیست و در مواقعی که اوضاع پیچیده و سخت می شود، با آزمون و خطاهای پیاپی از طریق ذخیره سازی بازی سعی دارد کارش را در پیش گیرد.

گرت آخرین ویدئو خود از The Legend of Zelda: Ocarina of Time را در دوم ژانویه 2016 منتشر کرد و گفته است که “این سفر بسیار طولانی بود اما بالاخره موفق شدم”. برای اینکار او پنج سال تلاش کرده و از تمامی حامیان و هواداران خود نیز تشکر به عمل آورده است.

1
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید