قابلیت Suspend/Resume به علت عدم اعتبار از Steam Machine ها حذف شد

۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۹

طبق گزارشی که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده است، Steam Machine ها دیگر از قابلیت Suspend/Resume به دلیل عدم اعتبار پشتیبانی نخواهند کرد. برای جزئیات بیشتر با گیمفا همراه شوید.

به گفته یکی از مهندسین کمپانی Valve با نام کاربری JohnV و پستی که وی در وبسایت github گذاشته است، با توجه به وضعیت “پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری” سرتاسر دسته گرافیکی لینوکس، شرکت مطمئن نیست که بتواند این ویژگی را قابل اعتماد طراحی کند.

میانگین پستها در طول آرس تکنیکا، مشکلی است که از لینوکس نشأت می گیرد، به این صورت که به محض خارج شدن دستگاه از حالت خواب، لینوکس اقدام به “شناسایی مجدد قطعات سخت افزاری” می کند. برخی از کاربران گزارش داده اند که بعضی مواقع برخی از قطعات جانبی مانند کنترلر‌های مجهز به پورت USB پس از خارج شدن از حالت خواب به کلی غیر فعال شده یا در تشخیص دستگاه دچار مشکل می شوند. شخص ذکر شده طی پست جدیدی توضیحات بیشتری را راجع به مشکل ذکر شده ارایه داده و اعلام کرده است که ایرادات مربوط به حالت Suspend نیست، بلکه از حالت Resume نشأت می گیرد:

لینوکس قادر به جستجو و نصب مجدد کنترلر ها به دستگاه، درست در همان حالتی که قبل از Suspend قرار داشته اند، نمی باشد.

پست با این جملات ادامه پیدا می کند:

از آن‌جایی که این مشکلات در زمانی که SteamOS به حالت Suspend می رود، رخ می‌دهند، کنترلرها از کار می افتند.

Suspend/Resume قابلیتی بود که هم زمان با عرضه کنسول Xbox One، منتشر شد و در بعد‌ها توسط یک بروزرسان به کنسول PS4 نیز افزوده شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید