اندروید ۴.۱ از امنیت بالاتری نسبت به نسخه های قبل برخوردار است.

۲۹ تیر ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۵

با عرضه شدن آخرین نسخه آندروید ،ما شاهد تغییرات زیادی در این سیستم عامل بودیم که میتوان به اضافه شدن امکانات و رابط کاربری جدید اشاره کرد. اما موضوع امنیت در بین سیستم‌عاملها نیز همواره جزء تغییرات به روز رسانی‌ها به حساب می‌آید.

در حقیقت وجود یک سیستم‌عامل جدید همراه با تغییرات ایده‌آل و ظاهری متمایز در حالی که امنیت آن نسبت به گذشته ارتقاء داده نشده، ممکن است نظر بسیاری از کاربران را جلب نکند.
بر اساس بررسی امنیتی صورت گرفته روی نسخه Jelly Bean اندروید، این سیستم‌عامل نسبت به نسخه ۴ آن، تغییرات مثبتی را در بخش امنیت پلتفرم داشته است. Dou Security در مطلب خود اعلام کرده که گوگل تلاش کرده است که امنیت نسخه جدید اندروید را نسبت به ICS ارتقاء دهد. این موضوع با کمک تکنولوژی‌ای که  ASLR نامیده می‌شود اتفاق افتاده است.

امنیت در سیستم‌عامل اندروید یکی از مواردی بوده است که تا حد زیادی نسبت به رقیبان ضغف داشته است. وجود اپلیکیشن‌های مخرب، کاستوم رام‌های ناشناس و مواردی از این دست باعث شده تا اندروید در مقایسه با سایر سیستم‌های عاملها از جمله iOS، ضعف بیشتری از خود نشان دهد. طی به روز رسانی‌های انجام گرفته در نسخه‌های پیشین این پلتفرم، گوگل تلاش کرده تا  نفوذ به سیستم‌عامل خود را تا حد زیادی کاهش دهد و این روند در نسخه ۴.۱ به اوج خود رسیده است.

0
0
برچسب‌ها: