گیفت کارت
گیفت کارت

نسخه PC عنوان Fallout 4 نرخ فریم محدود نخواهد داشت

۱ تیر ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۹

حتما به یاد دارید که هنگامی که خبری مبنی بر مشخص شدن رزولوشن و نرخ فریم Fallout 4 بر روی سایت قرار گرفت بحث بسیاری مبنی بر محدود بودن نرخ فریم بر روی نسخه رایانه های شخصی صورت گرفت و گفته شد که ممکن است استودیو سازنده در مورد این موضوع شفاف سازی های لازم را انجام دهد و اکنون این مهم صورت گرفته است. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

نرخ فریم یک موضوع بسیار مهم برای کاربران رایانه های شخصی می‌باشد؛ زیرا آنها به جزییات توجه بسیار زیادی دارند و شاید یکی از دلایل آن ها برای خرید رایانه شخصی برای بازی کردن نیز همین باشد. کاربران رایانه های شخصی دوست دارند تا بازی های مختلف را با نرخ فریم 60fps و یا بالاتر تجربه کنند تا یک تجربه روان و عالی از آن بازی داشته باشند. بسیاری معتقدند که نرخ فریم بالاتر ونمایش جزییات بیشتر درون بازی باعث می‌شود تا تجربه بازی به زندگی واقعی نزدیک شود. Fallout 4 نیز یکی از بازی هایی است که پتانسیل بالایی برای نمایش فوق العاده بر روی CPU و GPU های گران قیمت و قدرتمند دارد.

بسیاری از استودیوهای فعال در حوزه بازی های ویدیویی سعی دارند تا بازی های خود را با یک نرخ فریم و رزولوشن یکسان بر روی پلتفرم های مختلف به اجرا در بیاورند اما سعی و تلاش این استودیوها بیشتر مربوط به دو کنسول پلی استیشن 4 و اکس باکس وان می‌باشد و برابری نسخه رایانه های شخصی با نسخه کنسول  ها هدف آن‌ها نیست. تعداد بازی هایی که برای رایانه های شخصی منتشر شده‌اند و نرخ فریم آن‌ها محدود می‌باشد، بسیار کم است و اکثر بازی‌ها بدون نرخ فریم محدود عرضه می‌شوند تا کاربران رایانه های شخصی با قدرت های سخت افزاری مختلف امکان تجربه بازی‌ها با نرخ فریم بالاتر از نسخه کنسولی آن هارا داشته باشند.

 چندی پیش شایعه ای مربوط به محدود بودن نرخ فریم Fallout 4 در فضای مجازی پخش شد که گیمرانی که به طور حقیقی طرفدار بتسدا بودند آن را باور نکردند این خبر نیز توسط بتسدا نیز تأیید نشد.
استودیو بتسدا به این شایعه واکنش نشان داده است و با صدور بیانیه ای آن را تکذیب کرده است. این استودیو در این بیانیه به این موضوع پرداخت که Fallout 4 با رزولوشن 1080p و با نرخ فریم 30fps بر روی کنسول‌ها اجرا خواهد شد و نسخه رایانه های شخصی هیچگونه محدودیتی در رزولوشن و نرخ فریم نخواهد داشت.
به توییت این استودیو توجه بفرمایید:

Fallout 4 با رزولوشن 1080p و نرخ فریم 30fps بر روی اکس باکس وان و پلی استیشن اجرا خواهد شد. رزولوشن و نرخ فریم در رایانه های شخصی محدود نخواهد بود.

نیازی به گفتن نیست اما با این وجود شما می‌توانید Fallout 4 را به صورت 4k و نرخ فریم نا محدود تجربه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید