در WWE 2K15 چه می گذرد؟ | مصاحبه با Mark Little

۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۹

بعد از به تعویق افتادن WWE 2K15 در مدتی قبل، جامعه طرفداران کشتی به لرزه افتاذ. “چه مشکلی پیش آمده”، “چرا گیم پلی و تصاویر کمی منتشر شده”، به دلیل شنا کردن در آب های ناشناخته اولین انتشار بر روی نسل جدید، 2K تصمیم گرفت که عرضه بر روی PlayStation 4 و Xbox One را از 18 نوامبر به 21 نوامبر منتقل کند. این کمپانی همواره برای اطمینان از کیفیت محصول تمام تلاش خود را می کند.

از جلوه های بصری بهتر تا تمرکز بر روی رواشناسی مسابقه، 2K برای اطمینان از اینکه WWE 2K15 بیش از یک عنوان ضعیف است، تغییرات لازم را انجام داده. این واقعیت که این تاخیر مربوط به نسخه های PlayStation 3 و Xbox 360 نیست، نباید بازیکنان را نگران کند. طبق گفته های تهیه کننده اجرایی WWE 2K15، آقای Mark Little چرخه ساخت این دو بازی بسیار متفاوت بوده که عملا غیرقابل مقایسه هستند.

در نسل جدید، ما قادر به انجام کارهای بیشتر نسبت به نسل قبل هستیم. مقایسه این دو سخت بوده. و به نوعی تقلب حساب می شود. بدیهی است که نسخه نسل جدید ظاهر بسیار بهتری دارد، بهتر بازی می شود، اجرای بهتری داشته و هر مسابقات بسیار روان است.

بسیاری از تصمیمات پیرامون سرنوشت این سری اخیرا گرفته شده اند.

برای ما، سال گذشته بسیار پیچیده بود، ما این سری را از THQ (که ورشکست شده) خریداری کردیم، و آن ها برنامه ای برای ورود به سخت افزارهای نسل بعد نداشتند. فرصتی برای انتشار WWE 2K14 بر روی سخت افزارهای نسل بعد هم وجود نداشت.

اما 2K Sports شک نداشت که نسخه 14 این سری باید بر روی PlayStation 4 و Xbox One عرضه شود.

به محض اینکه ساخت WWE 2K14 را تمام کردیم، می دانستیم که باید بر روی نسل بعد منتشر شود. ما می خواستیم تجربه نو، سطح جدیدی از جلوه های بصری و اجرای گیم پلی ایجاد کنیم. ما باور داریم که اینکار را انجام داده ایم.

91uoZnsrAHL  SL1500  اولین تصاویر از نسخه نسل هفتمی بازی WWE 2K15 منتشر شد

تنها ظاهر و گیم پلی بهتر برای وارد شدن این سری به نسل بعدی کافی نیستند. 2K می گوید که سالهاست بازیکنان از روند تکراری گزارش های مسابقات این سری گله و شکایت دارند، و به نظر می رسد امسال این مشکل از بین رفته است.

ما بیشتر از گذشته با Michael Cole و Jerry ‘The King’ Lawler وقت گذراندیم. بیش از 5 برابر سال گذشته متن ضبط کرده ایم. بیشتر این متن ها در حالی ضبط شده اند که آن ها در کنار هم نشسته اند، مانند گزارش مسابقه واقعی که در کنار رینگ می نشینند. زمانی که یک مسابقه را گزارش می کنند، مانند این که در کنار رینگ و در تلویزیون اینکار را انجام می دهند. کیفیت این تجربه بسیار بالاست.

2K می گوید تمامی کارها با همکاری WWE انجام شده اند.

WWE  همکار بسیار بزرگی است. آن ها امکان حضور ما در برنامه های واقعی را فراهم کرده اند، بنابراین ما توانستیم RAW را مستقیما به بازی خود وارد کنیم. به معنای واقعی کلمه، برخی از آنچه که می بینید مستقیما از تلویزیون هستند.

بازی مرتبط با کشتی، هموارد در تلاش برای انتقال لذت و هیجان کشتی خرفه ای هستند، اما بدست آوردن سرعت بازی و رواشناسی مسابقه دهندگان در داخل و خارج رینگ، هرگز آسان نبوده است. اما WWE 2K15 بسیار متفاوت است. تیم سازنده نه تنها از صدای اصیل RAW استفاده کرده، بلکه زمان بیشتری را صرف صحبت با ستاره های WWE و مسابقه دهندگان می کنند. نه تنها از تکنولوژی های اسکن صورت، ضبط حرکات یا حالت های جدید استفاده می کنند، بلکه اینبار تیم سازنده بر روی آنچه که یک مسابقه را سرگرم کننده می کند، تمرکز کرده اند. در نتیجه 2K باورد دارد یک شبیه ساز کشتی واقعی تر ساخته است.

بسیاری از ابداعات جدید به دلیل تمایل ما به ساخت اصیل ترین بازی ویدیویی بوجود آمده اند. برای انجام اینکار مسابقات و pay-per-viewهای زیادی را به منظور دیدن عملکرد اجرا کنندگان در مسابقات و نحوه روایت داستان در مسابقات، مشاهده کردیم. با کشتی گیران زیادی در مورد چیزی که آن ها رواشناسی رینگ می نامند، صحبت های زیادی انجام دادیم. به این معنا،که چگونه در طول مسابقه هیجان و درام ایجاد می کنند؟ پیشرفت در مسابقات چگونه است؟ چرا کارهای خاصی را در زمان خاصی انجام می دهند؟ ما می خواستیم این طرز فکر و تجربه را وارد تجربه نسل بعدی خودمان کنیم. ما مسابقات روان و پویایی را ایجاد کردیم که از شروع و حرکات سریع تا بخش اساسی مسابقات و پایان دراماتیک را در بر می گیرد.

 

هیچ کس بهتر از Paul Heyman این موضوع را نمی داند. اگر چه نقش او در WWE توسط طرفداران تحت نظر است،اما مدیر برنامه های The Beast و صاحب مقام WWE World Heavyweight Champion یعنی Brock Lesnar، یکی از مهم ترین اشخاص دنیای WWE است. همچنین رئیس افسانه ای سابق ECW، او فراتر از یک اجرا کننده است. با 25 سال سابقه در پشت صحنه، دانش او از “تجارت” بسیار غنی است. برای WWE 2K15 این حجم بالای اطلاعات، دقیقا چیزی است که تیم سازنده به آن نیاز دارد.

Paul Heyman مسلما شخصیت شگفت انگیزی دارد. او یکی از بزرگترین مغز متفکر های دنیای WWE است. علاوه بر ضبط حرکات  و واکنش های او براساس اتفاقات درون رینگ، در مورد دلیل کارهای خاصی که انجام می دهد، و چگونه در رینگ سناریو ایجاد می کنند با او صحبت کردیم. او در مورد اینکه چگونه به Paul Heyman نمایش داده شده در تلویزیون تبدیل شده، که برای ما بسیار ارزشمند می باشد، توضیح داده است. درک طرز فکر او بسیار مهم است، و همواره دلیلی برای کارهایش وجود دارد، این اطمینان را می توانم به شما بدهم.

 

[jwplayer mediaid=”184671″]

دانلود با کیفیت HD

دانلود با کیفیت SD

این نگرش نقش مهمی در درک اعمال اجرا کنندگان در خارج رینگ دارد، اما در اینکه تیم سازنده چگونه اعمال درون رینگ را بررسی می کند نقش مهم تری ایفا می کنند. این حقیقت که Heyman وظیفه مدیر برنامه های همه از Steve Austin گرفته تا Rick Rude را به عهده داشته و در کنار Jim Ross پشت میز گزارش نشسته، او را به منبع اطلاعاتی با ارزشی تبدیل کرده است.

ما بیشتر در این مورد صحبت کردیم که این موضوع فراتر از مسابقات است. آن ها اجرا می کنند، نمایش می دهند و سعی دارند داستان را روایت کنند. ما قصد داریم این موضوع را در WWE 2K15 نشان دهیم، هر مسابقه تکامل یافته یک داستان است. Paul مناسب اینکار بوده و اطلاعات او بسیار ارزشمند هستند.

اگرچه او ماه ها از رینگ WWE دور بوده، به دلیل آسیب دیدگی گردن، WWE World Heavyweight Champion سابق یعنی Daniel Bryan، در ساخت این بازی شرکت داشته و از کاری که 2K Sports با ساخت نسخه نسل بعدی WWE 2K15 انجام داده، راضی است. Bryan در مصاحبه ای گفته است:

واقعا فوق العاده است. ما از سیستم اسکن بهره بردیم و امسال بسیار گسترده تر می باشد. دیدن روند ساخت بازی بسیار جالب و شبیه به زندگی واقعی است، تکنولوژی هوش از سر من برده، با دیدن WWE 2K15 با خودم می گویم، “اوه خدای من، چطوری این کار را انجام داده اند؟”

اما تنها جلوه های بصری Bryan را هیجان زده نکرده اند. توجه جدی به صحت و واقع گرایی، Bryan از حرکات شخصیت خودش در بازی، بسیار راضی است.

جزئیات باور نکردنی است. برای مثال روش من در انجام YES-Lock، برای تکرار بسیار دشوار است. بهرحال آن ها افرادی را پیدا کرده اند توانسته اند به خوبی آن را تکرار و ضبط کنند. زمانی که به مردم نشان می دهم چطور این کار را انجام می شود، نمی توانند درست انجامش دهند، با این حال کسانی که YES-Lock را انجام داده اند، کار غیرقابل باوری کرده اند.

لازم نیست که شخص بزرگی مانند Heyman یا فوق ستاره ای مانند Bryan باشید، که بدانید لذت کشتی حرفه ای به تماشایی بودن آن است. حرکات بزرگ، آهنگ های ورودی بلند، و حتی گزارش ها برای بالا بردن هیجان طراحی شده اند. اما با توجه به 2K Sports، حتی چیزهای کوچکتر مانند دیدن انجام حرکت یک اجرا کننده و یا  استفاده از طناب ها، برای جلب توجه باید به درستی انجام شوند. استفاده از انیمیشن های بیشتر، برای شروع این سری در نسل بعد، 2K می گوید بازیکنان باید انتظار چیزهایی را داشته باشند که تا کنون در WWE دیده نشده است. به دلیل وجود این موارد 2K اعتقاد دارد، WWE 2K15 نه تنها از بازی سال قبل، بلکه از تمامی بازیهای کشتی که تاکنون ساخته اند،  جدا می شود.

من بسیار هیجان زده ام، دیدن بازیکنانی که برای اولین بار بازی را تجربه می کنند بخشی از این هیجان است. غالبا، زمانی که مردم بازی را انجام می دهند، می گوید “واو! این اتفاق افتاده؟” برخی از تفاوت های WWE 2K15 بسیار ظریف هستند، مانند حرکت موهای کشتی گیران، تعامل کشتی گیران با ظناب ها و دیگر اشیا. بازیکنان زمانی این موارد را می بینند که در مسابقات میزها، نردبان ها و صندلی های WWE شرکت کنند. تعامل کشتی گیران با یکدیگر ظرافت بیشتری دارد. ما انیمیشن های زیادی ضبط کرده ایم. حرکات و احساسات را می بینید که تا کنون دیده نشده. چیزهای ساده ای مانند حالت ناشی از درد و نحوه انجام حرکات لذت بازی را دو چندان می کند. این تفاوت شگفت انگیز بین این نسل و نسل قبل است.

 

81DTGd3kEyL  SL1500  اولین تصاویر از نسخه نسل هفتمی بازی WWE 2K15 منتشر شد

 

WWE 2K15 در تاریخ 18 نوامبر (مصادف با 27 آبان) در آمریکای شمالی و در 21 نوامبر (مصادف با 30 آبان) بر روی Xbox One و PlayStation 4 منتشر می شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید