سونی موتور Unity Pro را به رایگان در اختیار سازندگان بازی های PlayStation قرار می دهد

۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۷

در نمایشگاه Tokyo Game Show، سونی اعلام کرد که همکاری بین این شرکت و موتور بازی سازی Unity از سال ۲۰۱۳ مستحکم تر شده و بیش از این نیز خواهد شد. این همکاری تا آن اندازه خوب بوده که سونی به برای سازندگان تحت لیسانس این شرکت که برای PlayStation 4، PlayStation 3 و PS Vita بازی می سازند، این موتور بازی سازی را به رایگان در دسترس قرار می دهد.

اعلام رسمی این خبر به این صورت است:

“شرکت Sony Computer Entertainment و Unity Technologies، تهیه کننده ی موتور بازی سازی مولتی پلتفرم Unity و ابزار بازی سازی، در ماه مارچ سال ۲۰۱۳ همکاری استراتیژیکی را با یکدیگر آغاز کردند تا Unity را به منظور ساخت بازی برای PlayStation مهیا کنند. امروز اعلام شد که آن ها همکاری خود را با یکدیگر گسترده تر و مستحکم تر کرده و موتور Unity Pro را برای سازندگان مجاز PlayStation که در زمینه ساخت بازی برای PlayStation 3، PlayStation 4 و PS Vita فعالیت می کنند، بدون هیچ هزینه ی اضافی در دسترس قرار دهند.

این همکاری گسترده شده تعهد شرکت سونی را برای فراهم کردن غنی ترین تنوع تجربه ی بازی ها برای دارندگان پلتفرم ها توسط عرضه کردن و در دسترس قرار دادن Unity به عنوان ابزار بازی سازی پلتفرم پلی استیشن به صورت رایگان و بدون هیچ پرداخت هزینه ای برای دریافت مجوز این موتور توسط سازندگان را نشان می دهد. این همکاری بیشتر میزان حمایت شرکت سونی را از فعالیت های سازندگان مستقل افزایش داده و امکانات بیشتری را برای سازندگان با تجربه PlayStation فراهم می کند.”

بنابراین این خبر بسیار خوبی برای سازندگان بازی های PlayStation می باشد زیرا که دسترسی بهتری به ابزار ساخت بازی خواهند داشت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید