پردازنده ی گرافیکی AMD Tonga در راه است

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۵

طبق خبرهایی که از منابع معتبر به دست آمده، پردازنده ی گرافیکی AMD Tonga GPU در راه است. این پردازنده به عنوان جانشین برای  پردازنده ی کارت های R9 280 و R9 280X به بازار خواهد آمد.

هدف از عرضه ی این پردازنده ی گرافیکی، ارائه ی محصولی میان رده با کیفیت بالا است. با این حال مشخصات ارائه شده از این محصول، نوید کیفیتی همانند کارت گرافیک های رده بالا را می دهد.

اگر بخواهیم به طور کامل بیان کنیم، پردازنده ی گرافیکی AMD Tonga جانشین پردازنده ی قدیمی Tahiti core خواهد شد. طبق مشخصات منتشر شده، کارت های گرافیکی که با این پردازنده ی گرافیکی به بازار خواهند آمد، قدرت بیشتری نسبت به کارت های سری Maxwell خواهد داشت. به عنوان مثال می توان از کارت گرافیک Geforce GTX 750 و GTX 750 Ti نام برد. به نظر می رسد که این چیپ گرافیکی 256 بیتی خواهد بود. همچنین AMD برای بهتر کردن عملکرد گرافیکی این پردازنده، کارت های گرافیکی خود را با رم 7 GHZ GDDR5 مجهز خواهد کرد. هنوز خبری از بازه ی قیمتی این محصولات منتشر نشده است. زمان عرضه ی این محصول چهار ماهه ی سوم سال 2014، یعنی در ماه آگوست یا سپتامبر خواهد بود.

به نظر می رسد اولین کارت گرافیکی که از این پردازنده استفاده خواهد کرد، Radeon R9 285 یا چیزی شبیه به این نام خواهد گرفت. طبق خبر های منتشر شده، این کارت گرافیک از نظر مصرف انرژی بسیار بهینه بوده و توانایی رقابت با سری Maxwell را خواهد داشت.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید