مصاحبه اختصاصی گیمفا با Keiji Inafune خالق Mega Man و تیم سازنده Mighty No. 9

۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۰

Keiji Inafune خالق Mega Man و طراح سابق مشهور CapCom از سوابق کاری او می توان به تهیه کنندگی بازی های Resident Evil 5 Resident Evil 4, سری Onimusha و Dead Rising, Super Street Fighter IV, Lost Planet: Extreme Condition اشاره کرد او در سال 2010 کپکام را ترک کرد و استدیو Comcept Inc را بنیان نهاد از ساخته های این استدیو می توان به سری Soul Sacrifice و بازی های Azure Striker Gunvolt و ­Yaiba: Ninja Gaiden Z اشاره کرد.

او در حال حاضر تهیه کننده بازی Mighty No. 9 می باشد. در این مصاحبه به جز ایشان 2 تن دیگر از سازندگان سابق Mega Man یعنی Koji Imaeda کارگردان Mighty No. 9 و Nick Yu تهیه کننده استدیو Comcept Inc مصاحبه صورت گرفته است.

Keiji Inafune

Keiji Inafune

Koji Imaeda

Koji Imaeda

Yu Nick Yu

Yu Nick Yu

 

 

 

 

 

 

 

گیمفا: اگر می شود کمی درمورد بازی Mighty No.9 توضیح دهید؟ چطور شد که بهف فکر ساخت Mighty No.9 به عنوان یک پروژه شبیه به Mega Man  در Kickstarter افتادید؟

Inafune: خوشبختانه بعد از تاسیس استدیوی خصوصی خودم به اندازه کافی,  زمان و فرصت برای سفر به خارج از ژاپن داشته ام. وقتی من در خارج از ژاپن هستم افراد بسیاری به نزد من می ایند و به من می گویند:” خواهش می کنیم یک بازی دیگر از سری Mega Man بساز. من به همه می گویم  متاسفانه من از وقتی یک استدیو مستقل و شخصی پایه گذاری کرده ام دیگر نمی توانم این بازی را بسازم. با این وجود من همیشه می خواستم یک ادامه مستقل برای این بازی بسازم.

Mighty No. 9 VS Mega Man

Mighty No. 9 VS Mega Man

در یکی از سفرهایم به خارج از ژاپن من برای اولین بار درمورد  Kickstarter سخنانی شنیدم. سیستمی که به سازندنگان اجازه می دهد پروژه مورد نظر رویایی خود را بسازند, و در همان زمان به کاربران محصول مورد نظرشان را ارائه دهند. این یک سیستم پیشرفته است.

بعد از تحقیق بیشتر درمورد Kickstarter افراد مدیریت توسعه و دیجیتال استدیو ما توانستد چند شریک تجاری برای این کار پیدا کنند و این زمانی بود که چالش ساخت Mighty No. 9 شروع شد. در نتیجه ما اعتقاد داریم این پروژه تمام چیزی است که ما می خواستیم به ان امید داشته باشیم.

Mighty No. 9 Unreal Engine 3

گیمفا: چطور شد استدیو شما به فکر استفاده از موتور  Unreal Engine 3 برای ساخت بازی افتاد؟  از ویژگیهای این موتور در بازی شرح دهید؟ از ساخت محیط طراحی مراحل  Mighty No.9 کاراکتر و تصاویر بصری محیط بازی؟

Imaeda: درست مانند اولین ویدئویی تست کمپین که از بازی در صفحه Kickstarter ان دیدید, انعطاف پذیری Unreal Engine یکی از مزیت های بزرگ برای روند توسعه پروژه ما است. این موتور می تواند یک چیزی مثل یک level را فقط در یک هفته بسازد. ساخت انیمیشن های طبیعی و جذاب و نورپردازی خیر کننده ای که این موتور در پشت زمینه ایجاد میکند. ما این موتور را برای دست یافتن به بهترین دستاورد درمورد Mighty No. 9 انتخاب کرده ایم.

Nick: این فقط کمی از اطلاعات روند توسعه بازی است: ما به حامیان خود قول داده ایم تا Mighty No. 9 را عرضه کنیم ان هم برروی 10 کنسول مختلف. که کار بسیاری از نظر پورت کردن دارد و ما نیاز به موتور گرافیکی داشتیم که بتواند بیشترین کنسول های ممکن را حمایت کند. پس بدین معنا بود که Unreal Engine بیشترین انعطاف پذیری را دارد. پس طبیعا Unreal Engine انتخاب ما بود.

گیمفا: گیم پلی بازی چقدر نسبت به سری Mega Man تفاوت دارد؟ از Mode های بازی و توانایی های Mighty No.9 بگویید؟

Imaeda: ما 3 نفر از سازندگان سابق سری Mega Man و نسخه اول این بازی هستیم که به یکدیگر ملحق شده ایم. و شرکت شریک ما Inti Creates نیز یک استدیو ویژه در ساخت بازی های side scrolling است. ما به شدت بر این باوریم که می توانیم انتظارات گیمران هاردکور بازی های اکشن را نیز برآورده سازیم. به علاوه این که Mighty No. 9 کاملا از یک گیم پلی جدید بهره می برد که یکی از المان های آن جذب مکانیکی است. بازیکن دیگر فقط با یک شلیک دشمنان را کنار نمی زند بلکه اولین با یک شلیک آنان را ضعیف می کند سپس با قابلیت جذب می تواند از آنان قدرت بیشتری بدست بیاورد. Mighty No. 9 بازیی است که به بازیکن اجازه سرعت عمل بیشتری از هر بازیی 2D اکشن دیگر می دهد.

ما شخصیت های قابل بازی دیگر به همراه قابلیت بازی از طریق co-op و بسیاری ویژگی های دیگر را در بازی شاهد خواهیم بود. آن ها هنوز فقط در مراحل ابتدائی برنامه ریزی هستند پس لطفا به خوبی به آینده نگاه کنید.

Mighty No. 9 Gameplay

Mighty No. 9 Gameplay

گیمفا: آیا در کنسول های نسل جدید از قابلیت های مانند off- TV play و صفحه لمسی کنسول Wii U و گیم پد PS4 و Kinect 2 کنسول Xbox One استفاده خواهید کرد؟

Imaeda: ما در حال حاضر برنامه ای برای استفاده از قابلیت های مخصوص کنسول های مختلف را نداریم. اما ممکن است یک سری ویژگی های برای کمک به گیمر در گیم پلی بازی بگنجانیم. به عنوان مثال تغییر سلاح به استفاده از صفحه لمسی و غیره…

Nick: ما می خواستار این هستیم که از قابلیت های ویژه هر کنسول در بازی استفاده کنیم ولی تلخی واقعیت این است که,  با استفاده از هریک از این قابلیت های هزینه های توسعه بازی بالا خواهد رفت. و ما در حال حاضر این چنین بودجه ای را نداریم. اگر افرادی پولداری در بیرون از اینجا وجود دارند مانند گیمران طرفدار ما و عاشق این هستند که ما درمورد چه چیزی در اینجا صحبت می کنیم… همه چیز ممکن است متفاوت باشد…؟winkwink

Mighty No. 9 Team

Mighty No. 9 Team

گیمفا: هماطور که می دانید کمپانی های Nintendo, Sony و Microsoft در نسل جدید کنسول های اهمیت بیشتری به سازندگان مستقل indie می دهند. نظر شما چیست؟ نظر شما در مورد آینده بازی های مستقل در Steam و PC گیمینگ چیست؟

Imaeda : این یک چیز بسیار خوب است. سازندگان مستقل در این چند سال اخیر بسیار پرانرژی هستند. ما فقط می توانیم این شعور و شوق را در سازندگان مستقل ببینیم و از طریق بازی های آنان. چیز های جدیدی وجود دارند و از سازندگان مستقل بدنیا خواهند آمد اگر دیگر سازندگان به سختی می توانند به نتایج خود دست یابند پس بهترین مکان برای آنان صنعت بازی سازی مستقل است که جایگاه شگفت انگیزی است. این نه فقط برای سازندگان مستقل است برای برای کلیه سازندگان دنیا است.

Nick: با این موضوع 100% موافقم. شادی و شوری که ما از سازندگان مستقل می بینیم بسیار بزرگ است. برای آنان رسیدن به خواستاهایشان از هرچیزی در جهان مهم تر است. برخی از آنان حتی به سودی که از ساخت یک بازی بدست میاورند نیز فکر نمی کنند. ساخت بازی و لذت بردن کسی که از بازی استفاده می کند مهم ترین چیز در فکر انان است.

Mighty No. 9

 

گیمفا: در آخر آیا ما صحبتی با خوانندگان ما در Gamefa دارید؟

Inafune, Nick, Imaeda: ساخت این پروژه با همکاری طرفداران ما شروع شد, ساخت این بازی با طرفداران به پایان خواهد رسید و تیم ما رابطه بسیار نزدیکی با آنان دارد. ما به طور بسیار دقیق بازی و اخبار مربوط به آنان را برای حامیان خود به روز رسانی می کنیم. در حال حاضر روند توسعه بازی در مراحل Alpha ما حتی می توانیم این موارد را بیشتر بروزرسانی بکنیم. لطفا به آینده نگاه کنید و با تشکر از حمایت شما از Mighty No. 9 .

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید