Titanfall از قبل برای Xbox One برنامه ریزی نشده بود| نسخه ی Xbox 360 هر روز بهتر از دیروز خواهد شد

۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۵

در حالیکه که انتشار عنوان Titanfall کمک شایانی به فروش کنسول نسل هشتمی مایکروسافت یعنی Xbox One کرده است و باعث شده تا این کنسول بیش از پیش نزد مردم محبوب گردد اما با توجه به سخنان یکی از سازندگان Titanfall، این عنوان قرار نبود برای این کنسول منتشر شود.طبق صحبتی که آقای Richard Baker با سایت Digital Foundry داشته است، اعلام کرد که در اوایل پروسه ی ساخت این عنوان، برنامه ای برای ساخت نسخه ی Xbox One نداشته اند:

ما در ابتدا قصد نداشتیم تا ساخت Titanfall را برای کنسول Xbox One  رقم بزنیم اما طی نتیجه گیری که بین اعضای استودیو Respawn به عمل آمد، تصمیم گرفتیم تا پروژه ی ساخت Titanfall برای ایکس باکس وان را شروع کنیم.از دلایل مهم شروع این امر این بود که سازگار کردن این عنوان برای نسخه ی کنسولی، کمک شایانی در بهتر کردن نسخه ی PC به ما خواهد کرد.

وی ادامه داد :

من معتقدم که ساخت نسخه ی ایکس باکس وان این عنوان، کمک بسیاری در بهتر کردن نسخه PC این بازی کرد، تا حدی که این نسخه (PC) نیازمند DX 11 برای اجرا باشد.فک می کنم در آینده ای نه چندان دور، کارت گرافیک های بسیار قدرتمند حتی می توانند بهتر از قبل تجزیه و پردازش کنند.اما بیشتر تگنا ها  مخصوصا بر روی PC، مختص CPU است و ما با استفاده از DX 11 قادر خواهیم بود تا این اجازه را به کارت گرافیک بدهیم تا بیشتر و بهینه تر  از قلب کامپیوتر یعنی CPU فعالیت کند.

پیش تر استودیو Respawn علاقه ی خود به بهینه سازی نسخه ی ایکس باکس وان عنوان Titanfall را نشان داده بود و اعلام کرد در تلاش است رزولوشون این عنوان بر روی این پلتفرم را افزایش دهد و عملکرد این نسخه را پس از لانچ نیز بهتر سازد.

همانطور که می دانید تا بحال اطلاعات زیادی از نسخه ی Xbox 360 این عنوان به بیرون درز نکرده است، به همین دلیل آقای Richard Baker صحبت های خود را حول محور این نسخه از عنوان Titanfall ادامه داد و بیان کرد Bluepoint Games هنوز در حال کار بر روی این نسخه است و در تلاش است تا بتواند فریم ریت این نسخه را افزایش دهد:

بله! ما تقریبا هرروز با Xbox 360 به بازی کردن TitanFall می پردازیم . ساخت این نسخه را Bluepoint Games بر عهده دارد و می توانم بگویم که تقریبا ما در ساخت آن هیچ دخالتی نداریم و این امکان را برای آن ها فراهم آوردیم تا کاملا آزادانه فعالیت کنند و ایده های خود را بر روی بازی بریزند.هم چنین آنها در تلاش اند تا فریم ریت این نسخه را نیز افزایش دهند اما متاسفانه تا به اینحای کار مشخص نیست که فریم ریت دقیق این نسخه در نهایت چه مقدار خواهد بود.

Baker به عنوان سخن آخر افزود:

نسخه ی Xbox 360 هر روز بهتر از دیروز خواهد شد.

آقای Richard Baker  پیش تر اعلام کرده بودند که سعی شان در این است ، هر دو نسخه ی کنسولی تفاوت های زیادی با هم نداشته باشند و تا حد امکان مشابه به هم باشند و با توجه به اینکه Bluepoint Games، کاملا بر روی نسخه ایکس باکس ۳۶۰ تمرکز دارد، انتظار میرود که این امر به حقیقت بپیوندد.

Titanfall چندی پیش برای پلتفرم های Xbox One و PC به انتشار رسید و با توجه به گفته های Repwan نسخه ی Xbox 360 نیز با اندکی تاخیر  در ۲۵ مارس عرضه خواهد شد.

 

 

 

 

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید