OlliOlli: اسکیت با Vita ؛ تنفس دوباره ی ژانری رها شده

۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۱

سخت، ساده و بی رحم. OlliOlli یک بازی اسکیت برد است که Matt Martin آن را ارائه داده تا دیگر زانوانش زخمی نشوند.

OlliOlli، بازی اسکیت بی رحمی است که هیچ خطایی را نمی بخشد؛ زمین های شیب دار آرامشی را برای شما باقی نمی گذارد، و چیزی کمتر از تمرکز کامل شما، مساوی با زخمی شدن شما روی پیاده روها خواهد بود.  شما واقعا تنها یک شانس برای درست انجام دادن کار دارید! کنترل دقیق می تواند تفاوتی بین یک کمبوی طولانی و زنجیروار در سرتاسر یک مرحله ی بازی، برای بالاترین امتیاز یا افتادن از آخرین ریل باشد در حالی که تماشاگران با تمام انرژیشان شما را هو میکنند و شما با زانوانی زخمی دهان های گرد شده شان را می بینید.

شما می توانید مراحل را بارها و بارها بازی کنید در حالی که ممنون دکمه زرد restart در بالای چپ صفحه هستید، اما تنها تلاشهای احمقانه در یک مرحله موجب زایل شدن این دکمه می شود. این درس سخت را تا زمانی که در سه مرحله تکرار شود یاد می گیرید، بنابراین خیلی مهم است که شما حرکاتتان را با مهارت کامل انجام دهید نه تند و سراسیمه!

زمانی که یک کمبو و یا حرکت نمایش به پایان می رسد، OlliOlli می خواهد که شما برد اسکیتتان را به درستی بلند کنید. این احتمالا مهمترین مهارت برای یادگیری است که قابل فهم نیست. یک ضربه ی آهسته روی دکمه ی X در زمانی که در حال نزدیک شدن به زمین هستید ضروری است؛ در غیر اینصورت سرعتتان را از دست خواهید داد. زمین های ناقص و شیب دار مشکلاتی را به وجود می آورد چرا که فضا به عقب برمیگردد وقتی که شما می خواهید برای حرکت بعدی حاضر شوید. در مرحله های بعدی مانند Green Beret-esque پای جایی که پوشیده از برف است ، فضایی برای جنب و جوش و خودنمایی نیست و شما خودتان را در پایین تپه های برفی و یخی با پاهایی باز بصورت لنگ در هوا خواهید یافت.

وقتی که شما فرودهایتان را با مهارت انجام دادید، زمان آن فرا رسیده است که حرکات آزمایشی تان را به آرامی یاد بگیرید. با گرفتن لبه ی چپ اسکیت پشتک می زنید؛ سپس به سمت جلو حرکت میکنید (مانند اسکیت EA ) و حتی حرکت های پیشرفته تری را می توانید انجام دهید؛ یک نیم دور، یا سه دور بچرخید.  یک اشتباه زودهنگام شما را از نظر روانی مجبور می کند که حرکات تماشایی را ارایه دهید بگونه ای که خودتان را ارضا کنید. برای حرکت روی نرده ها، نیمکت ها و سایر سطوح مسطح فقط به پایین نگه داشتن سمت چپ برد وقتی که روی آنها فرود می آیید نیاز دارد. برای حرکات چرخشی کافی است با چپ و راست کردن شانه هایتان کنترل اسکیت را بدست بگیرید.

 

یک صحنه تماشایی هیجان انگیز در آخر هر مرحله وجود دارد. هر حرکت تماشایی یا کمبو برای شما امتیازاتی را به همراه خواهد داشت؛ چه به خط پایان برسید، چه نرسید. اگرچه وقت گذاشتن روی این بازی می تواند بسیار نشاط آور باشد، ولی گاهی اوقات شروع لذت بخش بازی در کسری از ثانیه با یک اشتباه ناشیانه به شکست منتهی می شود. کنترل از دستتان خارج شده و شما اسکیت باز کوچک پیکسلیتان را مانند یک جنازه کف خیابان خواهید دید.

OlliOlli یک بازی سخت برای شروع کردن است اما شما به آرامی یاد می گیرید که با انگشتان تیزتان امتیازهایتان را جمع ببندید. انجام برخی حرکات پیچیده با برخی از برد ها بوسیله ی آنالوگ های PS Vita می تواند شما را دچار مشکل کند، اما شما فرا می گیرید که چگونه به طور پیوسته به جلو برانید، حرکات نمایشی انجام دهید، روی نرده مانور دهید و بچرخید و با مهارت فرو بیایید. وقتی برای اولین بار شما به امتیاز 90000 می رسید، برایتان فاش می شود که در ابتدای کار هستید و این امتیاز بالایی نیست!

ممکن است که بازی چغر باشد، ولی بی رحم نیست، شما پیشرفت خواهید کرد و به مراحل Junkyard خواهید رسید، البته بعد از این که شما در اولین مراحل شهری آماتوری، در اهدافتان به مهارت رسیده باشید. اما همچنان که بهتر عمل می کنید، می خواهید به عقب برگردید و مراحل و لوکیشن های قبلی را برای رسیدن به امتیاز بیشتر بازی کنید. این یک بازی است که شما به آرامی به جلو حرکت می کنید، ولی همیشه شما را مجاب می کند که برای بدست آوردن بالاترین امتیازهای مراحل قبلی به عقب برگردید.

 OlliOlli توانسته خون تازه ای به رگهای ژانری که نادیده گرفته می شد، وارد کند. بطوری که به نظر می رسد ما از قحطی در بازیهای ورزشی به یک ضیافت دعوت شده ایم. Roll 7 به ریشه ها رجوع کرده، و بازی اش را از روزهای گذشته وام گرفته است. restart سریع بازی، مجموعه ی چالش ها، حرکات زنجیره وار و کمبو ها، روانی حرکات نمایشی، کنترل خوب، زیبایی همراه با سادگی بدون شلوغ بازی و زوائد؛ اینها برگ برنده های OlliOlli هستند!

این بازی یک بازی اسکیت بی انتها نیست، اما اگر تلاش کنید این بازی را بی وقفه از ابتدا تا پایان انجام دهید، می تواند شبیه به یک بازی بی انتها باشد و ثانیه ها هستند که مرز بین پیروزی و شکست را تعیین می کنند. شنیدن صدای هیاهوی جمعیت قبل از اینکه آنها را ببینید در خط پایان، حس بسیار باشکوهی می دهد؛ حسی که مشوق شما برای ادامه مسیر در لحظات پایانی خواهد بود. چه شما به اعصاب خود مسلط باشید چه نباشید، برای پیروزی به کمی شانس و مجموعه ای از مهارت ها نیاز دارید.

این بازی هیجان انگیز که توسط Roll 7 برای کنسول دستی PS Vita توسعه یافته در 28 ژانویه در اروپا منتشر گردیده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید