توبیخ شدن ناتی داگ بر سر تریلر جدید Uncharted 4 – به روزرسانی شد

۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۱

استودیو ناتی داگ به تازگی جدیدترین تریلر از بازی Uncharted 4: A Thief’s End را منتشر کرده است که قطعا زیباست و توصیه می کنیم تماشای آن را از دست ندهید. یکی دو ساعت بیشتر از انتشار تریلر نگذشته بود که بازی سازان شرکت یوبی سافت متوجه نکته ای در تریلر شدند و آن هم استفاده از یک طراحی بازی Assassin’s Creed است.

حال اینکه نیتن دریک از Assassin’s Creed IV: Black Flag خوشش آمده و کتاب طراحی های این بازی را خریده تا عکسی را قاب بگیرد (!) یا اشتباهی بوده یا چیز دیگری، تصویری که در تریلر به چشم میخورد شباهت انکار ناپذیری به یکی از طراحی های اولیه بازی نامبرده دارد.

در تصویر زیر عکس قاب گرفته شده ای را میبینید که در تریلر موجود است:

بخشی از تریلر

این هم نسخه اصلی در Assassin’s Creed IV: Black Flag. تنها تفاوت این دو حذف شخصیت موجود در تصویر است:

تصویر هنری اصلی برای Assassin’s Creed IV: Black Flag

آقای عزیزیا آیمار که مسئول بخش محتویات شرکت یوبی سافت هستند، این مسئله را به سخره گرفته و متن زیر را در توئیتر منتتشر کردند:

وااااو Uncharted 4 یکی از طراحی های هنری Assassin’s Creed IV: Black Flag را در تریلر خود استفاده کرده است … حال میفهمم چرا در نام بازی کلمه “دزد” به کار رفته!

منظور از دزد همان کلمه Thief در Uncharted 4: A Thief‘s End است.

از طرفی هم آقای الکس هاتچینسون به عنوان یکی از اعضای ارشد یوبی سافت در توئیتر بسیار خشن ظاهر شدند و به سراغ آقای جاناتان کوپر، کارمند سابق یوبی سافت رفتند که هم اکنون در ناتی داگ فعالیت دارند. این آقای کوپر بودند که در گذشته زمانی که آقای هاتچینسون اعلام کردند اجرای انیمیشن شخصیت های زن در Assassin’s Creed Unity مشکل است به بحث پرداختند. متن توئیت آقای هاتچینسون این است:

این که طراحی های خودت را انجام بدهی کارت دوبرابر می شود؟  ;-)

در جدیترین به روزرسانی خبری پیرامون این موضوع هم شرکت یوبی سافت در توئیتر از ارائه هر گونه پاسخ خودداری کرده و کاربران را به منتشر کننده این توئیت ها ارجاع داده است.

به روزرسانی: ناتی داگ تریلر ویرایش شده جدیدی را منتشر کرده است که در آن طراحی Assassin’s Creed IV دیگر به چشم نمیخورد. آنها بابت این “اشتباه تاسف برانگیز” معذرت خواهی کرده اند. توضیحات ناتی داگ در رابطه با مسئله پیش آمده بدین شرح است:

بدلیل اشتیاقمان برای انتشار تریلر داستانی، ما مرتکب اشتباه تاسف برانگیزی شدیم و طراحی هنری را که در بازی به عنوان یک قاب نقاشی استفاده شده بود را بررسی نکرده بودیم. مال در حال حاضر تریلر را به روزرسانی کرده ایم. ما مسئولیت کامل چنین اتفاقی را که گذاشته شده است تا بیفتد بر عهده میگیریم.

ما از تمامی افراد در یوبی سافت، تیم Assassin’s Creed، طراح اصلی و هواداران خود عذر خواهی می کنیم.

0
0

نظرات

 • آقا اصلا سری بلک فلگ راجع به دزدان دریایی بوده شاید یه ربطی به هم دارن یه گنجی چیزی از اون زمان پیدا میشه ROTFL

 • mojtaba33 گفت:

  دیگه فن بازی بسه خود ناتی اقرار کرده اشتباه کرده از یوبی هم عذر خواهی کرده اون وقت بعضیا هنوز دارن حاشا میکنن Neutral

  • ناتیداگ به عنوان یکی از بهترین استدیوها تاریخ گیم هیچوقت نمیاد. خودشو به خاطر یوبیسافت خراب کنه و عذرخواهی کردنش یه کار پیشبینی شده و درستی بود…اما این حرکت یوبیسافت که واسه یه تابلو که هیچ کسی هم غیر از خودش متوجه نشده جنجال راه انداخته خنده دار میشه…یه جورایی مثل شکایت پراید از مرسدس بنز

 • AAACE گفت:

  حال میفهمم چرا در نام بازی کلمه “دزد” به کار رفته!
  خیلی سنگین بودا….
  Yes Yes
  واقعا به سخره گرفت Grin Grin Grin

 • daud گفت:

  شخصیت دوطرف اینجا مشخص میشه.نحوه ی پریدن یوبی به ناتی و پاسخ دادن و عذرخواهی محترمانه ی اونا به یوبی.با اینکه فقط یه طرح ساده بوده ولی ناتی عذرخواهی کرده و اشتباهشو هر چند کوچک قبول کرده و به جای طعنه زدن و تقابل به مثل با انتشار تریلر جدید ادب و شعور بالای خودشو به نمایش گذاشته

 • AmiR2233 گفت:

  سایت همسایه یه تیتر برای این خبر زده((سرقت از آدم کشان رنگ و رو رفته)) ROTFL ROTFL فکر کنم همین برای یوبیسافت کافی باشه،حالا اشکالی داره یه طرح از اون بازی آبکیتون تو این شاهکار باشه،اینجوری ارزش بازیتونم بیشتر میشه،خبر ندارید……….ولی خارج از شوخی،فکر کنم این کار ناتی دلیل داشته چون داستان هر دو بازی به دزدان دریایی مربوط میشه((حالا دیده یوبی پاچه گرفته عذرخواهی کرده Neutral )) یا شاید هم واقعا اشتباهی شده چون از ناتی داگ واقعا این کارا بعیده Thinking

 • Ken Levine گفت:

  مثل اینکه این یوبی سافت کارو زندگی نداره همش نشسته بازیهای بقیه رو چک میکنه بیخود نبود گفتن امسال Assassins نمیدن بیرون چون وقتی نداره برای ساختن بازی Evil Grin
  اون از جریان Ghost اینم از این خخخخ آخه بگو مرد حسابی شاید اون به عنوان یه Easter Egg هست که تو با حسادت بازیهات لوش دادی
  .
  #ترول #یوبیسافت #بیجنبه_بازی_ممنوع

 • ALIREZA A.T.A گفت:

  ای کاش این شوقش رو یکم دیر تر عملی میکرد
  چه قدر بد گفته یوبی سافت حالا فهمیدم چرا اسم دزد رو بازیش گذاشته
  در کل دو کمپانی محترم هستند و من بهشون علاقه دارم
  دیدار به 7 اردیبهشت

 • ehsan96310 گفت:

  دوستان یه کمی کم لطفی میکنند ubi خوب هست اما بازی تجاری می سازه تا خلق یک شاه کار تیم ناگی بازیهای هنری و فوق شاخ می سازه شاید اندازه بازیهای تجاری که ubi می سازه درامد نداشته باشه اما همه می دونند که شاه کاره.هر دو شرکت قابل احترام اما ناگی چیز دیگری است

 • Y PS گفت:

  از حرف های این دو استودیو میشه به میزان شعور و فرهنگشون پی برد…یکی میگه دزد! و یکی هم محترمانه معذرت میخواد و مشکل رو با آپدیت تریلر حل میکنه!

  • X.O.I.T.B گفت:

   دوست عزیز وقتی خود ناتی داگ مقصره لابد انتظار داری به یوبی سافت بپره که چرا این حرفو زدی در صورتی که اصلا حق نداره. یوبی سافت هم به طور مستقیم نگفت دزد غیر مستقیم و از طریق اسم بازی اشاره کرد.
   با محترم بودن ناتی داگ به طور کلی موافقم.
   دلم سوخت براشون زد تو ذوقشون Grin

  • SONY FAN گفت:

   یوبی سافت کلا خیلی وقته ادب رو خورده و کمپانی بازی های لگو سازی شده ! شرکتی که هر ساله 4 تا اساسین کرید میسازه معلومه وضعش !

  • از کجا معلوم اگه این اتفاق برعکس میافتاد انچارتد همین کلمه دزد رو بکار نمیبرد…..جفتشون کار درست رو انجام دادن Yes

 • خب امیدوارم دیگه از این مشکلات دوباره پیش نیاد.به نظر من انچارتد از اون مجموعه بازیایی هست که هر شماره بهتر از شماره قبلیش میشه و پیشرفت میکنه از همه نظر.الانم که مجموعشو دوباره توی ps4 بازی میکنم بازم برام لذت بخش و دوست داشتنیه از تیکه پرونی های سالی و نیت به هم بگیرین تا موقعیت های ناجوی که توش میافتن و ادم بدها و همه و همه تو ذهن مخاطب موندگار میشن.ناتی داگ یه استودیوی خلاقه که به کارش عشق میورزه و از علاقش مایه میذاره.سند من هم مجموعه بازیای کرش و جک و دکستر و همین مجموعه انچارتده.د لست او اس هم که نیازی به توضیح نیست.در اخر هم من یک چیزیو اطمینان دارم اونم اینکه اگه از بازیای ساخته شده قبلیش بهتر نباشه ( که هست ) پایین تر هم نخواهد بود و با یک بازی فوق العاده طرف هستیم.

 • ali_rrr گفت:

  اقا به چه چیزایی گیرمیدن
  Evil Grin Evil Grin Evil Grin دفه بعد شما اگه تونستید از رو این اسکی بدین

 • HannaH گفت:

  تيتر خبر رو كه ديدم فكر كردم يكى از المان هاى بازى اساسين كريد رو كش رفتن. يه قاب عكس كه مشخصاً يه اشتباه بوده جدا جاى تينقدر بحث داره؟ يعنى شركتى كه اون بازى عظيم رو ساخته براى يه عمس تو تابلو تو يك تريلر تصوير كم آورده بوده؟ يا يك نفر سعى كرده اداى هيچكاك رو دربياره خودش رو بگذاره تو بازى كه نشده. برعكس توييت هاى مضحك يوبى سافت، حركت ناتى داگ بسيار هم حرفه اى بوده و

 • .:MRM:. گفت:

  به نظرم ناتی داگ و آنچارتد خیلی بزرگتر از این حرفا هستن که بخوان از بازی دیگه ای تقلید کنن.
  اینم یه اشتباه کوچیک از طرف ناتی داگ بوده که خودشم عذرخواهی کرده یوبی هم خیلی شلوغش کرده
  میتونست با احترام ازشون بخواد که حذفش کنن دیگه توهین به یکی از بزرگترین بازی های امسال کار درستی نیست.