سونی : ps4 برخلاف ps3 ضرر بسیار کم تری خواهد داشت

۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۷

سونی با درس گرفتن از اشتباهات گذشته قصد ندارد که این بار هم به مانند زمان انتشار ps3 ، میلیارد ها دلار پول را به خاطر ps4 از دست بدهد. چرا که سونی انتظار دارد که با تجربه ای که از گذشته به دست آورده برای PS4 با ضرر بسیار کم تری در مقایسه با ps3 مواجه بشود.

سونی 3.5 میلیارد دلار پول را بین سال های 2007 و 2008 از دست داد و زمانی که آن ها ps3 را در سال 2006 با قیمت 600 دلار عرضه کردند به ازای فروش هر کنسول ، 75 دلار ضرر می دیدند.

یکی از ضرر های اصلی ps3 را می توان در ساخت دیسک های Blu-ray نامید که باعث شد انتشار این کنسول یک سال به تعویق بیفتد ولی PS4 مشکل بودجه ندارد چرا که همچنان از درایو Blu-ray استفاده می کند و همچنین اولین کنسول PlayStation می باشد که از همان تکنولوزی گذشتگان خود استفاده می کند.

در این مورد Andrew House مدیر عامل بخش Sony Computer Entertainment در گفتگویی با سایت Bloomberg اظهار داشته است :

ما نمی خواهیم که ضرری که با PlayStation 3 انجام دادیم را دوباره ایجاد کنیم. این بار سرمایه گذاری که بر روی ps4 داشته ایم در مقایسه با ps3 بسیار بسیار کم تر می باشد و این به علت استفاده از معماری به مانند PC می باشد.

همچنین  Kazuo Hirai مدیر عامل سونی نیز اعلام کرده است که ps3 تا سا 2011 نتوانسته بود که به یک سرمایه گذاری سود آور تبدیل شود.

با این حال سونی اعلام کرده است که انتظار دارد در نتایج دوره ی مالی بعدی خود به علت تغییرات نرخ ارز و بازی ها مقداری ضرر داشته باشد.

ps4 در اواخر امسال با قیمت $399/€399/£349 عرضه می شود.

1
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید