استودیوی nDreams توسط شرکت Aonic خریداری شد

علیرضا محمدی
۲۹ آبان ۱۴۰۲ - 21:51

اِن دریمز (nDreams)، استودیوی سازنده Synapse و Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord، به قیمت ۱۱۰ میلیون دلار خریداری شده است.

اِن دریمز چندین سال است که در خط مقدم توسعه بازی‌های VR (واقعیت مجازی) قرار دارد و با ادامه رشد آن، اعلام شده که این استودیو توسط شرکت آیونیک (Aonic) خریداری شده است. این شرکت در اوایل سال جاری ۲۵ میلیون دلار در اِن دریمز سرمایه‌گذاری کرد تا سهام اقلیت را به دست آورد و اکنون، خرید کامل را به قیمت ۱۱۰ میلیون دلار نهایی کرده.

آیونیک می‌گوید که اِن دریمز در حال حاضر حدود ۲۵۰ کارمند دارد و تحت رهبری فعلی به کار خود ادامه خواهد داد. مؤسسان این استودیو، پاتریک (Patrick) و تامسین اولوانیگ (Tamsin O’Luanaigh)، به ترتیب به عنوان مدیر اجرایی و مدیر ارشد به وظایف خود ادامه خواهند داد، در حالی که بقیه تیم اجرایی شرکت نیز در سمت خود باقی می‌مانند.

پاتریک اولوانیگ، مدیرعامل اِن دریمز، گفت:

ما اِن دریمز را در سال ۲۰۰۶ تاسیس کردیم و از سال ۲۰۱۳ تمرکز ویژه‌ای روی بازی‌های واقعیت مجازی داشتیم و به هر آنچه که به عنوان یک شرکت مستقل به دست آورده‌ایم افتخار می‌کنیم. پس از ۱۸ ماه کار با هم، مطمئن هستیم که شریک مناسبی را در آیونیک یافته‌ایم. لحظه مناسبی است تا از حمایت آن‌ها برای تقویت هرچه بیشتر موقعیت خود استقبال کنیم و از این لحظه مهم برای VR و MR بهره ببریم.

مدیرعامل آیونیک، پائول شمپ (Paul Schempp)، می‌گوید:

اِن دریمز کار بی‌نظیری انجام داده و برخی از بزرگترین عناوین واقعیت مجازی را به بازار آورده است. طبیعی بود که از آن‌ها در خانواده آیونیک استقبال کنیم و بهترین تیم را برای استودیوهای خود در زمینه فضای VR/MR فراهم نماییم. این خرید نمونه دیگری از تعهد آیونیک در رابطه با حمایت از استودیوهای متوسط و ایجاد محیطی است که تیم‌ها می‌توانند بازی‌های خارق‌العاده خلق کنند.

استودیوی اِن دریمز قبلاً بر روی عناوین VR تحسین شده‌ای مانند Phantom: Covert Ops ،Synapse و Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord کار نموده و همچنین PowerWash Simulator VR را منتشر کرده است. هر چهار استودیوی متعلق به اِن دریمز روی پروژه‌های آینده کار می‌کنند، در حالی که این شرکت همچنین به همکاری با شرکای خارجی برای فرصت‌های انتشار ادامه می‌دهد و اعلامیه‌هایی برای سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است.


نظر شما در این باره چیست؟

milad saMinecrosoftفرشته‌ی نگهبان دربار راک‌استار گیمزPorfosorAMIR 007راستین کولهmeysambCambyses The Third

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید