سرورهای قدرتمند برای هوش مصنوعی توسط MSI معرفی شدند

msifarsi
۲۳ آبان ۱۴۰۲ - 16:11

کمپانی تایوانی MSI از یک پلتفرم و سری سرور جدید با پردازنده‌های AMD EPYC و نسل چهارم Intel Xeon Scalable رونمایی کرد که از خنک کننده مایع در کنار کارت گرافیک های پرقدرت و حجم سرسام آوری حافظه رم پرسرعت بهره می‌برد. در ادامه می‌توانید با سرور جدید ام اس آی برای سازمان‌ها، شرکت‌ها و دیتاسنترها آشنا شوید.

سرور جدید G4201  شرکت ام اس آی نیاز جدید شرکت‌ها و سازمان‌ها با ظهور هوش مصنوعی مولد را هدف گرفته است و به خریداران امکان انتخاب از میان طیف وسیعی از پردازنده‌های گرافیکی مختلف را می‌دهد. این سرورها با چهار تا هشت پردازنده گرافیکی پرقدرت قابل انتخاب هستند و هشت شکاف PCIe 5.0 x16 در کنار دو شکاف توسعه PCIe 5.0 x16 دارند

سرورهای قدرتمند MSI برای هوش مصنوعی

پلتفرم سرور G4201 که در دسته رک مونت های ۴U قرا می‌گیرد، از دو پردازنده نسل چهارمی Intel Xeon Scalable و ۳۲ ماژول حافظه DDR4 پشتیبانی می‌کند. همچنین این سرور پرقدرت امکان نصب دوازده درایو ۲.۵ اینچی را می‌دهد.

در صورتی که مدل G4101 این سرور انتخاب شود، یک پردازنده سری EPYC 9004 با پشتیبانی از دوازده ماژول DDR5 RDIMM، چهار شکاف سه اسلاته PCIe 5.0، دو شکاف توسعه PCIe 5.0 و دوازده درایو ۲.۵ اینچی U.2 NVMe را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

مدل G3101 هم یک سرور ۳U با یک سوکت پردازنده است که از پردازنده‌های سری AMD EPYC 7003 با خنک کننده مایع و چهار شکاف توسعه برای نصب کارت گرافیک، هشت اسلات مموری DDR4  و شش جایگاه ۲.۵ اینچی بهره می‌برد. این سرور نسبتاً ضعیف‌تر و ارزان‌تر از دو مدل دیگر، برای سازمان‌ها و شرکت‌ها انتخاب خوبی به نظر می‌رسد.

شرکت تایوانی MSI دو سرور با پشتیبانی از فناوری Compute Express Link (CXL) هم معرفی کرد که S1301 و S2302 نام دارند و می‌توانند به ترتیب ۱۱ یا ۱۲ ترابایت حافظه رم داشته باشند. این سرورها مخصوص دیتاسنترهای با حجم محاسباتی بالا یا نیازمند نگه داری دیتابیس‌ها در حافظه رم هستند. مدل S1301 یک پلتفرم سرور ۱U با پشتیبانی از دو پردازنده سری AMD EPYC 9004، بیست و چهار شکاف حافظه DDR5، ده جایگاه حافظه PCIe 5.0 x8 E3.S CXL است.

S2302 یک پلتفرم سرور ۲U با دو پردازنده نسل چهارمی Intel Xeon Scalable، سی و دو اسلات مموری DDR5، پنج شکاف توسعه PCIe 5.0 x16، هشت جایگاه E3.S CXL و دو اسلات اس اس دی ES3.S PCIe 5.0 است که از ۱۲ ترابایت حافظه پشتیبانی می‌کند.

Cambyses The ThirdCYRUShamid ninja✎﹏ȏṃıԀmsifarsimeysambهادی صفائیPorfosorMaster Chief

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید