Xbox Series S تا اوایل سال ۲۰۲۲، ۷۵ درصد از کل دارندگان Xbox Series X/S را به خود اختصاص داده بود

علیرضا محمدی
۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - 19:51

با این حال، تحلیلگران تخمین می‌زنند که شکاف کنونی بین دو کنسول مایکروسافت (Microsoft)، یعنی Xbox Series X و S، نزدیک به ۵۰/۵۰ است.

درز اسناد مایکروسافت طی دادگاه اخیرش علیه FTC، چند روزی است که بر چرخه اخبار تسلط یافته و اطلاعات جدید بیشتری همچنان در حال پوشش داده شدن هستند. به عنوان مثال، اکنون مشخص شده است که از میان دو کنسول نسل فعلی ایکس باکس، کنسول کمتر قدرتمند (و ارزان‌تر) حداقل در اوایل سال گذشته سهم بیشتری از بازار را نسبت به همتای خود داشته است.

طبق جزئیات موجود در اسنادی که به تازگی فاش شده‌اند، مشخص می‌شود که تا اوایل سال ۲۰۲۲، ۷۴.۸ درصد از کل دارندگان ایکس باکس سری ایکس/اس، صاحب ایکس باکس سری اس بوده‌اند. تحلیلگران صنعت، مت پیسکاتلا (Mat Piscatela) و دنیل احمد (Daniel Ahmad)، هر دو به IGN اعلام کرده‌اند که طبق برآورد آن‌ها، تقسیم فعلی بین دو کنسول مذکور بسیار نزدیک‌تر به ۵۰/۵۰ است، اگرچه ایکس باکس سری اس همچنان کنسول محبوب‌تر است.

البته عوامل متعددی در این زمینه دخیل هستند. گرچه ایکس باکس سری اس از نظر سخت‌افزاری به طور قابل توجه‌ای ضعیف‌تر است، اما با این حال به عنوان یک کنسول با قیمت به مراتب ارزان‌تر، گزینه جذابی برای مصرف‌کنندگان به شمار می‌رود (حتی اگر بسیاری از افراد در صنعت از ماهیت مشکل‌ساز سخت‌افزار آن از منظر توسعه صحبت کرده باشند).

همچنین شایان ذکر است که تا چند سال پس از عرضه ایکس باکس سری ایکس و اس، کمبود جهانی نیمه‌هادی‌ها تاثیر قابل توجه‌ای بر زنجیره تامین هر دو کنسول (و سایر کنسول‌های غیر از ایکس باکس) داشت و سری اس عرضه بسیار بهتری را نسبت به دیگری تجربه کرد و در نتیجه فروش بسیار بهتری را شاهد بود؛ به همین دلیل منطقی به نظر می‌رسد که اکنون، با عادی شدن زنجیره تامین تمام سخت‌افزارها، فاصله بین این دو تا حد زیادی کاهش یافته باشد.

چندین داستان مهم دیگر نیز در نتیجه نشت اخیر مایکروسافت در روزهای اخیر منتشر شده که از جمله آن‌ها می‌توان به برنامه‌های اولیه این شرکت برای کنسول نسل نهمی ایکس باکس، بازسازی میان نسلی ایکس باکس سری ایکس، کنترلر جدید ایکس باکس با بازخورد لمسی و مجموعه کامل عناوین آتی بتسدا (Bethesda) از جمله ریمستر Fallout 3، بازی جدید DOOM و … اشاره کرد.


نظر شما در این باره چیست؟

منبع: GamingBolt

PlayStation Studios PS5Gidora人Acker益man人Master bandicootlul-bookزیباترین لبخندDota2.DARKSIRENᕼᑌᑎTᗴᖇOld_axesammeysambTahaicDanielAshen undead the bearerHaj_Hosseinlet's miladAlirezaBrainiacmore

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید