رزرو خودکار مستربلیط؛ تحولی در فروش آنلاین بلیط

پست گیمفا
۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - 11:16

هر مسافری ممکن است در زمان خرید بلیط پرواز با مشکل تکمیل ظرفیت مواجه شود. این مشکل در ایام پرسفر بیشتر اتفاق می‌افتد و به محض ارائه بلیط‌ها از سوی شرکت‌های هواپیمایی همه آن‌ها به فروش می‌رسند. اما اگر برای سفر خود برنامه‌ریزی کرده باشید و نتوانید بلیط پیدا کنید چه راهکاری دارید؟ چگونه می‌توانید بلیط مقصد مورد نظر خود را خریداری کنید؟ در این مطلب می‌خواهیم یک راهکار ساده و کاربردی یعنی رزرو خودکار بلیط هواپیما را به شما معرفی کنیم؛ راهکاری که به شما کمک می‌کند در زمانی که بلیط نیست، شانس خود را برای خرید بلیط افزایش دهید.

رزرو خودکار بلیط چیست؟

رزرو خودکار بلیط هواپیما یک قابلیت است که به شما کمک می‌کند، زمانی که برای مقصد مورد نظر خود بلیط پیدا نمی‌کنید، بتوانید شانس خود را برای خرید آنلاین بلیط افزایش دهید.

برای مثال اگر می‌خواهید در مناسبت خاصی به مشهد سفر کنید اما هنگام جستجو بلیط متوجه می‌شوید که همه پروازها تکمیل ظرفیت شده‌اند، یا هنگامی که در سفر هستید و به هر دلیلی مجبور می‌شوید با یک پرواز خود را به شهر دیگری برسانید ولی هر چقدر جستجو می‌کنید، هیچ پروازی به مقصد مورد نظر شما وجود ندارد، می‌توانید از راهکار رزرو خودکار بلیط استفاده کنید.

این راهکار ساده، امکانی است که در پلتفرم مستربلیط برای شما طراحی شده و به وسیله آن در شرایط فوق می‌توانید درخواست رزرو بلیط بدهید تا در صورت کنسل شدن هر بلیط، این پلتفرم بلافاصله آن را برای شما خریداری کند.

در واقع هنگام رزرو بلیط به صورت خودکار، سیستم بلیط ذخیره‌ای را به شما نمی‌فروشد بلکه با جستجوی خودکار هر بلیطی که از سوی مسافران کنسل شود را بلافاصله برای شما خریداری می‌کند.

گرچه شما هم می‌توانید این کار را به‌صورت دستی انجام دهید، اما باید تمام روز سامانه‌های فروش بلیط را چک کنید و اگر خوش‌ششانس باشید که بلیطی موجود شود و کسی زودتر از شما آن را خریداری نکند، احتمالا موفق به تهیه بلیط خواهید شد. در صورتی که با قابلیت رزرو، شما همه چیز را به یک سیستم هوشمند می‌سپارید و نیازی به صرف وقت و جستجوهای مداوم نخواهید داشت.

چطور باید از رزرو خودکار استفاده کنیم؟

با فعال کردن قابلیت رزرو خودکار، رزرو به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود و در نتیجه هیچ‌گونه محدودیتی مثل مراجعه به آژانس‌های هواپیمایی نخواهید داشت؛ فقط کافی است در سامانه مستربلیط درخواست رزرو را فعال کنید. به همین منظور باید ابتدا مشخصات هویتی، مقصد و تاریخ سفر خود را وارد کنید. در مرحله آخر و پس از پرداخت هزینه سیستم شروع به جستجو خواهد کرد و در صورتی که حتی یک بلیط موجود شود، بلافاصله آن را برای شما خریداری می‌کند.

هر چه تعداد پروازهای موجود در تاریخ مورد نظر شما، بیشتر باشد، شانس خرید بلیط هواپیما برای شما افزایش می‌یابد. توجه داشته باشید فقط در صورتی سیستم بلیط را برای شما خریداری نمی‌کند که در آن روز هیچ بلیطی کنسل نشده یا وجود نداشته باشد. یعنی اگر به جای رزرو خودکار به‌‌صورت دستی نیز اقدام به جستجو می‌کردید نیز امکان خرید بلیط برای شما وجود نداشت.

البته اگر قصد خرید چند بلیط را داشته باشید، سامانه به تعدادی که بلیط موجود می‌شود، بلیط‌ها را خریداری می‌کند. اگر خوش‌شانس باشید ممکن است یک خانواده یا گروه بلیط‌های خود را به‌صورت دسته جمعی کنسل کرده باشند که در این شرایط شانس شما برای خرید چند بلیط افزایش می‌یابد.

چگونگی دریافت وجه در صورت عدم رزرو بلیط

برای فعال کردن قابلیت رزرو خودکار، پس از ورود اطلاعات مانند مشخصات هویتی، مقصد، تاریخ پرواز و غیره باید هزینه را از طریق درگاه‌های آنلاین پرداخت کنید. رزرو به‌صورت تک بلیط انجام می‌شود و در صورتی که بخواهید بیشتر از یک بلیط را رزرو کنید، باید تعداد آن‌ها را وارد کرده و به ازای هر یک هزینه پرداخت کنید.

اگر در تاریخ مورد نظر شما بلیطی موجود باشد و سامانه آن را برای شما رزرو کند، به سادگی می‌توانید خرید را انجام دهید. در غیر این صورت هزینه در کیف پول شما باقی می‌ماند و اگر برنامه سفر شما قابلیت جابه‌جایی داشته باشد، می‌توانید برای روزهای دیگر رزرو را انجام دهید. در غیر این صورت هزینه رزرو برای شما ذخیره خواهد شد و می‌توانید از سایر خدمات مثل رزرو هتل و اقامتگاه یا خرید بلیط پرواز، قطار یا اتوبوس از آن استفاده کنید.

ابزارهای آنلاین مثل پلتفرم‌های رزرو هتل و بلیط کمک زیادی به تسهیل برنامه‌ریزی سفر می‌کنند. چراکه باعث می‌شوند مراحل مختلف از خرید بلیط تا پیدا کردن و رزرو اقامتگاه و هتل را بسیار ساده و به‌صورت آنلاین انجام دهید. مستربلیط به عنوان یک پلتفرم سفر دارای مزایای مختلف بوده و حتی در شرایط پرمسافر که ممکن است با مشکلاتی همچون پیدا نکردن بلیط مواجه شوید، برای شما راهکار دارد. به همین منظور می‌توانید علاوه‌بر جستجو و مقایسه بلیط‌ها و اقامتگاه‌های مختلف به‌صورت آنلاین در این پلتفرم، درخواست رزرو بلیط به‌صورت خودکار را نیز فعال کرده و از این قابلیت بهره ببرید.

milad sameysambThe Red DevilNiko_Blade

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید