طبق اسناد فاش شدۀ مایکروسافت، پورت نسل نهمی Red Dead Redemption 2 در حال توسعه است

علیرضا محمدی
۲۸ شهریور ۱۴۰۲ - 16:53

طبق اسناد لو رفته، مایکروسافت امیدوار بود که انتشار پورت نسل نهمی عنوان جهان باز راکستار (Rockstar)، یعنی Red Dead Redemption 2 را از روز اول بر روی گیم پس تضمین کند.

مایکروسافت (Microsoft) با نشت قابل توجه‌ای از اطلاعات روبه‌رو شده. اسنادی که در اختیار FTC قرار داشتند، به صورت ویرایش نشده و تصادفی به بیرون درز کرده‌اند. جزئیات مربوط به کنسول نسل بعدی ایکس باکس، تازه‌سازی کنسول‌های نسل فعلی شرکت، یک کنترلر جدید و برنامه‌هایی برای چندین سال آینده همگی لو رفته‌اند. مورد دیگری که در اسناد یاد شده مشاهده می‌شود، برنامه‌ریزی برای توسعه نسخه PS5 و Xbox Series X/S از Red Dead Redemption 2 است.

اسناد فاش شدۀ مورد بحث، ایمیل‌های داخلی بین تیم رهبری ایکس باکس در ماه مه سال ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱) را نشان می‌دهند که فیل اسپنسر (Phil Spencer)، سارا باند (Sarah Bond) و مت بوتی (Matt Booty) از جملۀ آن‌ها هستند و در مورد چگونگی پُر کردن برنامه انتشار ایکس باکس و گیم پس، پس از تاخیر Starfield صحبت می‌کنند. در میان چندین عنوان ترد پارتی که در این گفت‌و‌گو به آن‌ها اشاره شد، موردی که خیلی به چشم می‌آید، عرضه Red Dead Redemption 2 برای کنسول‌های نسل ۹ است.

جالب است بدانید که مایکروسافت امیدوار بود قراردادی را با راکستار و تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) به امضا برساند که انتشار این عنوان جهان باز را از روز اول بر روی سرویس محبوب گیم پس شاهد باشیم، هر چند که طبق ایمیل‌ها، این شرکت احساس می‎‌کرد شانس بسیار کمی برای بستن این قرارداد دارد.

اولین باری نیست که از نسخه PS5 و Xbox Series X/S برای حماسه جهان باز راکستار که در حال حاضر بیش از ۵۵ میلیون واحد در سراسر جهان فروخته است، می‌شنویم. افشاگری‌ها در مه ۲۰۲۲ ادعا کردند که پورت نسل فعلی این عنوان واقعاً در دست توسعه است، اگرچه در اواخر سال، ادعا شد راکستار این برنامه‌ها را کنار گذاشته و در عوض، تمرکز کامل خود را به توسعه Grand Theft Auto 6 معطوف نموده.


نظر شما در این باره چیست؟

منبع: GamingBolt

Dota2DanielOld_axeDARKSIRENAMIR WAZOWSKIGidoraRagnarKratosOld blacksmithmeysambGhostAmirbobo0ashil0oRoyalknighttommy vercettiLove Gameهیولا (زنده باد هدَفِ والا 🥷)ODEAMIRALI MORGAN ❌☠ با شاتگان طلایی اومدم هیتر ها و ترول ها رو بترکونم ☠❌Masuod Enayatimore

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید