John Carmack: کنسول‌های PS Vita و Wii U بزرگترین هدف Doom 3:BFG بودند، اما مشکلاتی است

۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۲

John Carmack یکی از برنامه‌نویسنان بزرگ صنعت گیم و یکی از بنیان‌گذاران استدیو id Software که همچنین کارگردان تکنیکی این استدیو است نظر خود را دوباره درمورد Wii U و PS Vita‌ در صحبت‌های خود در همایش QuakeCon 2013 اعلام کرد.

Carmack می‌گوید:”

من همیشه فکر می‌کردم کنسول‌های Wii U و PS Vita پلتفرم‌های بزرگی برای عرضه Doom 3:BFG هستند، اما به اندازه کافی علاقه‌ای برای این کار ندارم. چون که مسائل فروش و انتشار بازی‌ها مطرح است، یعنی من علاقه زیادی دارم برای آنان بازی بسازم ولی این اتفاق فوق العاده بعید است.”

چندی پیش Pete Hines معاون بخش بازاریابی شرکت Bethesda Softworks در مصاحبه‌ای در مورد عدم حمایت شرکت خود از کنسول Wii U و کنسول‌های دستی سخن گفت:”

عوامل زیادی در این موضوع دخالت دارد. حقیقت این است که کنسول Wii U ، همان چیزی نیست که ما در حال حاضر برای آن بازی بسازیم. من نمی دانم که آیا این کار شرایط را برای Nintendo سخت می کند یا نه. این بستگی به بازی هایی دارد که ما می سازیم و این که چگونه آن را با این کنسول هم تراز می کنیم و چگونه سخت افزار های کنسول با اچزایی که ما می سازیم هم تراز می شود. ما خواهیم دید.

ما چیزی برای فیسبوک نداریم، بازی موبایل هم نداریم و فکر میکنیم که خودمان را میشناسیم و میدانیم که چه کارهایی را میتوانیم به خوبی انجام دهیم. این به ین معنی نیست که با هیچ عنوانی برای iPhone یا چیزی رای XBL نمیسازیم ، نه ما مسازیم اما هر وقت حسش باشد و آن حس به ما بگوید که داریم کار درستی انجام میدهیم.”

 

id Software یکی از زیر مجموعه‌های شرکت Bethesda Softworks است، Bethesda Softworks هم زیر مجموعه شرکت مادر و مالک خود ZeniMax Media است.

Doom 3 BFG Edition در اکتبر 2012 برای PC,Xbox 360 و PS3 عرضه گشت و توانست میانگین 67 از 100 را برای خود کسب کند.

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید