Grand Theft Auto IV تا کنون 25 میلیون نسخه فروخته است!

۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۷

امروز کمپانی بزرگ Take Two گزارش مالی خود تا ماه ژولای ارائه داده است که مبنی بر آن، بازی محبوب GTA IV موفق به فروشی معادل 25 میلیون نسخه تا به امروز شده است که آمار خارق العاده ای به نظر می رسد و این میزان فروش در کنار نمرات به شدت تحسین برانگیز این بازی باعث شده تا GTA IV را یکی از موفق ترین بازی ها بدانیم.

شرکت T2 امروز تصمیم گرفته تا آماری از فروش عناوین خود در سال مالی اخیر را ارائه دهد و اولین بازی، عنوان BioShcok Infinite بود که فروشش در چهار ماهه ی نخست عرضه اش تعداد 4 میلیون کپی اعلام شد. حالا هم تعداد دقیقی از میزان فروش بازی GTA IV مشخص شده است که مبتنی بر آن، این بازی تا به امروز توانسته 25 میلیون نسخه بفروشد (در آمد Take Two از همین یک بازی چیزی در حدود 1.500.000.000 دلار، طی پنج سال بوده است). لازم به ذکر است که بازی GTA IV در سال 2008 بر روی هر سه پلتفرم اصلی (PC / X360 / PS3) عرضه شده بود. به علاوه از آقای Straus Zelnick در مورد آینده ی GTA V از نظر میزان فروش سوال کردند اما وی ترجیح داد که سکوت کند اما وی تاکید داشت که فروش قابل قبول GTA IV هرگز ضمانتی بر موفقیت GTA V در بازار بازی ها نخواهد بود.

البته گفتنی است که رکوردار فروش در بین GTA ها همچنان در گرو GTA San Andreas است که در سال 2004 عرضه شده و تا سال 2011 توانسته بیش از 27.5 میلیون کپی بفروشد و انتظار می رود تا سال آینده GTA IV صاحب این رکورد شود.

سال مالی Take Two هنوز هم عناوین مورد انتظار دیگری را هم در بر دارد که از مهم ترین آن ها می توان به Grand Theft Auto V اشاره داشت که توسط راکستار در حال ساخت است و اواخر شهریور ماه بر روی کنسول های X360 / PS3 منتشر خواهد شد. همچنین از عناوین ساخته ی 2K Games هم می توان به بازی های Borderlands 2 و BioShock Infinite اشاره کرد که همچنان فروش خود را افزایش می دهند و سال مالی T2 را درخشان تر می کنند. به علاوه این که 2K Games تا پایان سال مالی امسال بازی های The Breau: XCOM Declassfield و WWE 2K14 و NBA 2K14 منتشر خواهد کرد که همگی عرضه می شوند تا Take Two همچنان یکی از ثروتمند ترین کمپانی های جهان شناخته شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید