گیفت کارت
گیفت کارت

سونی از جانشین 300 گیگابایتی بلوری پرده برداری خواهد کرد

۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۱

این طور که پیداست دیگر سونی به بلوری های 50 گیگابایتی قناعت نخواهد کرد و به دنبال آن است تا از دیسک هایی با حافظه ی 300 گیگابایت با همکاری کمپانی بزرگ پاناسونیک، پرده برداری کند.

این طور که پیداست، دو کمپانی بزرگ ژاپنی سونی و پاناسونیک قصد دارند تا سال 2015 از نسل جدید دیسک ها با حافظه ی 300 گیگابایتی پرده برداری کنند.

به گزارش خبرگذاری بی بی سی، در حالی که بلوری های 50 گیگابایتی در حال حاضر غول دیسک ها به شمار می روند، سونی و پاناسونیک امید دادند که تا سال 2015 این حافظه را به نحو چشمگیری افزایش دهند. وب سایت بی بی سی افزوده که در حال حاضر فیلم های 1080i و 1080p که از تکنولوژی 4K هم بهره می برند، به چیزی بیشتر از بلوری های 50 گیگابایتی نیاز دارند.

این طور که به نظر می رسد اولویت نخست سونی برای ساخت این دیسک ها در راستای صنعت فیلم است اما شکی نیست که این دیسک ها وارد بازی های ویدئویی هم خواهند شد. همان طور که می دانید کنسول های خانگی نسل بعد سونی و مایکروسافت، یعنی PS4 و Xbox One از دیسک های بلوری پشتیبانی خواهند کرد اما آیا ورود این دیسک های قدرتمند 300 گیگابایتی به صنعت بازی های ویدئویی و فیلم ها لازم است؟

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید