بررسی بازی Kane & Lynch 2 : Dog Days

۴ مهر ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۲

مدت زیادی از انتشار Kane & Lynch 2 : Dog Days می گذرد. اما فکر کردیم که شاید هجوم بازی هایی مثل Mafia II و Halo : Reach این فرصت را از بازی کننده ها گرفته باشد تا Dog Days را بشناسند. برای همین هم با نقد این بازی با شما هستیم..!

همه ی شما شرکت IO-Interactive را میشناسید,شرکتی که با ساخت سری بازی های معروف Hitman  استعداد ساختن بازی های مخفی کاری را به همه نشان داد. بعد از ساخت آخرین شماره ازسری Hitman  که نام آن Blood Money بود , این شرکت رفت به سراغ خلق شخصیت های جدید و یک بازی جدید با سبک جدید! و در سال 2007 این شرکت بازی Kane & Lynch Dead Man را منتشر کرد که دارای مشکلات فنی  زیادی بود و با بازی های هم سبک خودش قابل مقایسه نبود. حال این شرکت نسخه ی دوم این بازی را با نام  Kane & Lynch 2:Dog Days عرضه کرد. ولی آیا این شرکت در این امر موفق بوده و توانسته پتاسنیل این سری را نشان دهد و اشکالات نسخه ی اول را برطرف کند یا خیر؟ اگر جواب این سوال را میخواهید , با ما همراه باشید.

 

سگ کشی در شانگ-های!

داستان بازی بعد از نسخه ی اول اتفاق می افتد. لینچ در شانگهای همراه با نامزد خود که اسمش ژو هست زندگی آرامی برای خود دسته پا کرده و کین هم درکنار دختر خود دارد به خوبی و خوشی زندگی می کند. تا اینکه دوست کین یعنی لینچ در یک روز به او زنگ میزند و به کین میگوید که میخواهد معامله ای خطرناک انجام دهد که پول خوبی هم در این کار هست و کین هم که به پول نیازمند است پیشنهاد او را قبول می کند و راهی شانگهای واقع در چین میشوند…

ولی پس از مدتی آن ها می فهمند که این معامله توطئه ای بیش نبوده برای کشتن شان! در این بین کین در یک درگیری به اشتباهی دختر یکی از خاندان شانگهای را میکشد و پدر گردن کلفت این دختر دست به کار می شود تا کین و لینچ را هرجوری که شده بکشد و اینجاست که داستان این دو شخصیت روانی ما شروع خواهد شد!

دیالوگ های بازی قابل قبول است ولی در بیشتر آن ها از کلمات رکیک و زشت استفاده شده است.

در هر حال صداگذاری به داستان کمک نمی کند و داستان بازی را میتوان فوق العاده کلیشه ای و سطحی خواند که اصلا کششی برای ادامه ی بازی ایجاد نمی کند و بد تر از همه پایان بسیار بد و عجیب آن است!

 

مرد ابلهی که مرد..!

گیم پلی بازی که در شماره ی 1 بازی دست کمی از فاجعه نداشت و در این نسخه هم آنچان تغییراتی نسبت به نسخه ی قبلی نکرده است! بازی از دید یک دوربین بی کیفیت و دستی دنبال می شود. مثلا وقتی که کسی را هد-شات میکنید سر او به صورت شطرنجی درآمده و هروقت لینچ میدود , دوربین آنقدر تکان میخورد که سر بازیکن گیج میرود و همان موقع به تنظیمات بازی میرود و این قسمت را خاموش میکند!

در Dog Days فقط دو کلمه معنا میدهد : بکش و برو! یعنی بازی هیچ چیز غیر از این ندارد و ما شاهد هیچ نوآوری خاصی نیستیم. هوش مصنوعی دشمنان هم در سطح مزخرفی  کار شده و به  شخصه چندین بار دیده ام که جلوی دشمنان ایستاده ام ولی آن ها هیچ عکس العملی نشان نمی دهند و فقط دور خودشان میچرخند. در بازی سیستم گروگان گیری هم  وجود دارد که با یک دکمه میتوانید آن ها را  Excute یا به قول معروف کشته یا آن ها را به سمت دشمنان پرت کنید.

ازدیگر نکته های ضعیف این قسمت کوتاهی بیش از حد بازی است که از آن چه فکرش را میکنید زود تر به پایان می رسد (حدود 5 ساعت) ولی از این ها که بگذریم بازی دارای نقاط قوتی هم هست. مانند بخش های  Co-Op  Split-Screen و Online  که میتوانید بازی را با دوستان خود به پایان برسانید و کمی هم از بازی لذت ببرید…!

از دیگر نکات مثبت بازی که می توان به آن اشاره کرد , سیستم کاورگیری  کارآمد و خوب بازی است که دیگر مثل نسخه ی قبل زجرآور نیست و نباید خودتان را به دیوار بچسبانید و تنها کافیست که دکمه ی A  را فشار دهید و به کاور بچسبید.

 

زمان برای سگ کشی تنگ است! پس عجله نکن!!!

ازدیگر نکته های ضعیف این قسمت کوتاهی بیش از حد بازی است که از آن چه فکرش را میکنید زود تر به پایان می رسد (حدود 5 ساعت) ولی از این ها که بگذریم بازی دارای نقاط قوتی هم هست. مانند بخش های  Co-Op  Split-Screen و Online  که میتوانید بازی را با دوستان خود به پایان برسانید و کمی هم از بازی لذت ببرید…!

از دیگر نکات مثبت بازی که می توان به آن اشاره کرد , سیستم کاورگیری  کارآمد و خوب بازی است که دیگر مثل نسخه ی قبل زجرآور نیست و نباید خودتان را به دیوار بچسبانید و تنها کافیست که دکمه ی A  را فشار دهید و به کاور بچسبید.

یکی دیگر از نکاتی که به بازی اضافه شده این است که وقتی شما چندین تیر میخورید به زمین میفتید و میتوانید ان منطقه را پاک سازی کنید و بعد از آن هم با زدن دکمه مورد نظر بلند شوید که در بازی خیلی به کارتان می آید. بازی دارای مدArcade Mode  هست که در آن در نقش یک دزد هستید و باید پلیس ها را بکشید ,پول ها را بدزدید و در آخر هم از آن منطقه با هلیکوپتر فرار کنید,در کل این بخش بازی بسیار خوب و جذاب طراحی شده و می تواند شما را تا حدی سرگرم کند. به نکته ی آخر بازی یعنی مد MultiPlayer بازی میرسیم. بازی دارای چند مد مختلف هست که در آن ها باید کارهایی از قبیل محافظت از کیف های پول , دزدی و کار های دیگر بکنید که در ابتدا بسیار جذاب ولی بعد از تنها یک ساعت برای تان خسته کننده و اعصاب خرد کن میشود. زیرا مد آنلاین بازی دارای لگ ها و اشکالات فراوانی است که اصلا بازی کننده نمیتواند از آن لذت ببرد!

یکی دیگر از نکات خوب بازی حذف Grenade از بازی و به جای آن استفاده از کپسول های گاز و چیزی مثل آن است که در بازی های دیگری  دیده نشده بود…

درکل گیم پلی بازی بسیار معمولی و سطحی کار شده و هوش مصنوعی افتضاح آن باعث شده که بازی کننده در کل بازی در عذاب باشد و دوست داشته باشد که بازی زود تر تموم شود که این اتفاق بزودی برای وی رخ میدهد!

 

خب به بخش متوسط بازی یعنی گرافیک آن می رویم. در بازی شاهد باگ های فراوانی هستیم. مثل رد شدن از دیوار یا رد شدن از دشمن ودیگر مشکلات تکنیکی گرافیک.

طراحی بصری و تکنیکی بازی در سطح متوسط و رو به پایین قرار دارد و محیط های بازی بسیار کوچک , کم جزییات وهمگی از رنگ های مرده و تیره تشکیل شده است. طراحی اسلحه ها در سطح فوق العاده پایینی قرار دارند وطراحی دشمنان هم بسیار ضعیف و کم جزییات است. طراحی شخصیت های اصلی بازی یعنی کین و لینچ در سطح خوبی قرار دارند و صورت و لباس های آن ها در سطح استانداردی است.

از دیگر نقات قوت بازی می توان به  فیزیک و تخریب پذیری خوب بازی اشاره کرد. به طوری که به شیشه یا دیوار تیر بزنید به زیبایی تکه ها خرد شده و به زمین میفتند,انفجار های بازی هم در سطح بسیار خوبی است ولی کمی افکت آتش بازی توی ذوق میزند.

نورپردازی بازی در سطح متوسط است و بافت های بازی غالباً بی کیفیت و زشت هستند. افکت خون در بازی بسیار بی کیفیت و خیلی کم رنگ و افکت باران و آب بسیار ضعیف کار شده است. در کل گرافیک بازی در حد بازی های 1 یا 2 سال پیش هم نیست و ما با یک گرافیک که در طراحی بصری و هنری فوق العاده ضعیف است رو به رو هستیم که بازی کننده ها به شدت از آن زده خواهند شد.

به آخرین بخش و بهترین بخش بازی یعنی صداگزاری و موزیک بازی میرویم. در بازی شاهد هیچگونه soundtrack یا موزیکی نیستیم و این کمی حس سینمایی بودن بازی و واقعی بودن بازی را به بازی کننده القا می کند. صداگذاری اسلحه ها و انفجار های بازی بسیار زنده وخوب است و بازی کننده از صدای آن ها لذت کافی را خواهد برد. صداگذاری شخصیت های کین و لینچ و دشمنان بازی یکی از نکات بسیار برجسته بازیست که در سطح بسیار خوبی کار شده و بازیباز را میتواند راضی کند.

از دیگر نقات قوت صداگزاری بازی دیالوگ های بازی هست که به صورت دقیق و کاملا واقعی کار شده به طوری که کاملا از آن ها راضی خواهی بود.

باید گفت بدون شک بهترین بخش بازی همان صدا گذاری آن است و به خوبی میتواند حس فیلم های مستند و بی کیفیت را به بازیکن القا کند…!

درنهایت باید گفت که بازی  Kane & Lynch 2 Dog Daysیک بازی کاملا متوسط است که فاقد هیچ گونه نوآوری است. اگر بازی دارای مد آنلاین و  co-op نبود قطعا به یک بازی کاملا شکست خورده و ضعیف تبدیل می شد که خوشبختانه سازندگان بازی آن را با مد های مختلق آنلاین ماست مالی کرده و نگذاشته که همچین اتفاقی بیفتد. ولی اگر بخش ضعیف SinglePlayer بازی برایتان مهم نیست میتوانید به بخش co-op بروید و بعد از تمام کردن بازی ,همراه با دوستان تان پای MultiPlayer بنشینید , آدم بکشید,عصبانیت خود را روی سازندگان خالی کنید و از همه مهم تر , اشیومنت های آسان بازی را جمع آوری کنید!

 

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید