تفاوت ظرفیت هوم و غیر هوم ایکس باکس گیم پس چیست؟

پست گیمفا
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - 16:50

تفاوت در ظرفیت های برنامه گیم پس یکی از ابهامات رایج کاربران این سرویس های اشتراکی است. به همین خاطر در راستای شفاف سازی استفاده از ظرفیت های مختلف این برنامه در این بخش به بررسی ویژگی های مختلف اکانت های هوم و غیر هوم می پردازیم. اصطلاح تفاوت ظرفیت هوم و غیر هوم ایکس باکس گیم پس پیش تر برای تعریف اکانت های شیرینگ در ایکس باکس مورد استفاده قرار می گرفتند. اما این روزها با تعاریف اختصاصی تری شناخته می شوند.

تعاریف ظرفیت در برنامه های ایکس باکس

مفاهیم ظرفیت هوم و غیر هوم برای اولین بار توسط کمپانی مایکروسافت ارائه شدند. همزمان با ورود قابلیت GameSharing به این حوزه اطلاعاتی در خصوص ظرفیت های مختلف گیم شیرینگ نیز در اختیار کاربران قرار گرفته و ظرفیت های مشخصی برای اکانت های هوم و غیر هوم در نظر گرفته شده است.

قابلیت گیم شیرینگ نیز پیش تر برای کنسول های کمپانی مایکروسافت ارائه شده بود. با استفاده از این قابلیت هر یک از کاربران می توانند بازی های متعدد خود را با اعضای خانواده به اشتراک بگذارند. برای استفاده از این قابلیت ها باید به تفاوت ظرفیت هوم و غیر هوم توجه داشته باشید. در خصوص اشتراک گذاری بازی ها اغلب اکانت بازی ها بر روی کنسول هوم اجرا می شود. پس از فرایند شیرینگ بازی ها، اکانت مورد نظر به کلیه بازی ها و امکان خرید آن ها دسترسی خواهد داشت.

در خصوص شرینگ بازی ها محدودیت هایی برای کاربران در نظر گرفته می شود که حفظ حریم خصوص افراد را میسر می کند. به طور مثال پس از شیرینگ بازی ها، اجازه دسترسی به کنسول مورد نظر داده می شود، اما دسترسی به پیام های شخص میسر نخواهد بود. کاربر کنسولی که بازی انتخابی با آن شیر شده تنها می تواند به بازی های استور و اشتراک های ماهانه کنسول اولیه دسترسی داشته باشد.

آشنایی با گیم پس ظرفیتی

تفاوت ظرفیت هوم و غیر هوم ایکس باکس برای استفاده بهتر از این سرویس های اشتراکی مورد توجه قرار می گیرد. اگرچه برنامه گیم پس مدت کوتاهی است که وارد دنیای بازی های دیجیتالی شده است، اما ظرفیت های مختلف ایکس باکس از مدت ها پیش برای کاربران ایرانی جا افتاده بودند. هر فروشگاه اینترنتی که برنامه های مربوط به ایکس باکس را خرید و فروش می کند، ظرفیت های مختلفی از گیم پس را در اختیار کاربران قرار می دهد. فروشنده ها برای کاهش هزینه های خرید این برنامه، ظرفیت های آن را برای گیمرها کاهش می دهند. به این ترتیب میزان فروش آن ها افزایش می یابد.

ویژگی های ظرفیت غیر هوم

خرید اکانت با ظرفیت غیر هوم به این معنا است که اشتراک شما با یک فرد ایرانی دیگر به صورت شریکی مورد استفاده قرار می گیرد. این اشتراک ها اغلب ارزان تر از سایر برنامه های گیم پس به مشتریان ارائه می شوند. برای استفاده از ظرفیت غیر هوم یا none home پس از هر بار روشن کردن کنسول باید کلیه مراحل سوییچ کردن را مجددا انجام دهید. این موارد سبب کاهش هزینه های اشتراک گیم پس ایکس باکس شده اند.

ویژگی های ظرفیت هوم

ظرفیت هوم و غیر هوم هر یک از مشخصات و ویژگی های به خصوصی برخوردار هستند که سبب تمایز آن ها از هم می شوند. زمانی که شما از ظرفیت هوم ایکس باکس استفاده کنید، تنها یک بار وارد برنامه شده و دیگر نیازی به سوییچ اولیه نخواهید داشت. در این شرایط اشتراک شما روی کنسولتان هوم می شود. گیمرهای حرفه ای با خرید این اشتراک ها هزینه کمی پرداخت می کنند اما از قابلیت های بیشتری در سرویس ایکس باکس خود بهره مند می شوند.

ویژگی های ظرفیت کامل گیم پس

تفاوت ظرفیت هوم و غیر هوم بیشتر به نحوه ورود به برنامه در کنسول ایکس باکس مربوط می شود. اما در این میان ظرفیت کامل این اشتراک ها نیز ارائه می شود که تفاوت های بیشتری با ظرفیت های هوم و غیر هوم دارد. در این سرویس اشتراکی، اکانت شما با هیچ کس شریک نیست. ظرفیت کامل گیم پس بر روی دو دستگاه قابل اجرا خواهد بود. این مسئله قابلیت های اکانت ظرفیت کامل را افزایش می دهد. قیمت این اشتراک ها بسیار بیشتر از گیم پس هوم و غیر هوم است. با بررسی تفاوت ظرفیت هوم و غیر هوم ایکس باکس و سرویس های ظرفیت کامل این برنامه می توانید، بهترین گزینه را برای استفاده از کنسول بازی ایکس باکس خود انتخاب کنید. ظرفیت کامل این برنامه برای گیمرهایی که می خواهند شریک بازی های گیم پس خود را به صورت اختصاصی انتخاب کنند، کارایی دارد.

بررسی تفاوت های مهم گیم پس هوم و غیر هوم

برای استفاده از هر ظرفیت هوم و غیر هوم باید با تفاوت های این دو سرویس آشنایی داشته باشید. پیش تر به صورت تخصصی به ویژگی های هر یک از این ظرفیت ها پرداختیم. تفاوت های کلی این دو اشتراک شامل موارد زیر می شوند:

  1. بیشترین تفاوت ظرفیت هوم و غیر هوم مربوط به نحوه فعال سازی این اشتراک ها است. هر یک از این برنامه ها با روش های به خصوصی قابل اجرا هستند و در سرویس ایکس باکس مورد استفاده قرار می گیرند.
  2. اختلاف قیمت این دو اشتراک نیز از مهمترین تفاوت های آن ها به شمار می رود.

در نظر داشته باشید که قابلیت های کلیه این ظرفیت ها برای استفاده از گیم های مختلف برنامه گیم پس یکسان هستند. به همین خاطر با وجود تفاوت ظرفیت هوم و غیر هوم ایکس باکس، محدودیتی برای استفاده از گیم پس در هیچ یک از این اشتراک ها وجود ندارد. به علاوه هر دوی این برنامه ها به صورت قانونی اجرا می شوند و قابلیت های لازم را در دسترس کاربران قرار می دهند. در سال های اخیر شایعاتی در خصوص بن کردن اشتراک های هوم و غیر هوم گیم پس مطرح شده اند که پایه و اساسی نداشته و نادرست هستند.

نکات مربوط به تفاوت ظرفیت های ایکس باکس

برای انتخاب هر ظرفیت هوم و غیر هوم باید به نکات استفاده از این اشتراک ها دقت داشته باشید.

  1. ظرفیت هر یک از این اشتراک ها با استفاده از قابلیت گیم شیرینگ مشخص می شود.
  2. اکانت های ظرفیتی ایکس باکس هکی نبوده و به صورت قانونی در اختیار مشترکین قرار می گیرند. به این ترتیب کاربران با مشکلی در زمینه استفاده از آن ها رو به رو نمی شوند.
  3. تفاوت ظرفیت هوم و غیر هوم به نحوه وارد کردن کد برنامه و استفاده از آن ها مربوط می شود.
  4. برای خرید هر یک از این ظرفیت ها باید یک فروشگاه معتبر را انتخاب کنید.

جمع بندی

با در نظر گرفتن نکات خرید هر یک از اشتراک های ایکس باکس بهتر می توانید برای خرید و استفاده از اکانت های این برنامه با ظرفیت های مختلف اقدام کنید. در این قسمت در خصوص تفاوت های بین ظرفیت های هوم و غیر هوم ایکس باکس اطلاعاتی را بررسی کردیم. تفاوت ظرفیت هوم و غیر هوم ایکس باکس در خصوص استفاده از قابلیت شیرینگ بازی ها مورد توجه قرار می گیرند. در سال های اخیر بسیاری از گیمرهای ایرانی از ظرفیت های مختلف گیم پس استفاده کرده اند. هر یک از این ظرفیت ها کلیه قابلیت های مورد نیاز بازی ها را در اختیار کاربران قرار می دهند و با قیمت های به صرفه ای خریداری می شوند.

داریوشSpider-ManGTA VI ( تنها علت زندگی )گاوکشshh(Lee everett)PorfosorSina7294امیر حسینIran_gamermeysambTahaicMincraftODEAlbert WeskerUNCLE ARTHUROctane💚خستهجیسون ( پروتاگونیست مذکرِ GTA VI )هادی صفائیSoosmar (بازنشسته)more

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید