آخر هفته چه فیلم و سریالی ببینیم؟ از The Last Samurai تا Brothers

علی محمدپناه
۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - 10:00
انیمیشن آقای فاکس شگفت‌انگیز (Fantastic Mr. Fox)

این آخر هفته قرار است به معرفی فیلم جذاب The Last Samurai، انیمیشن Fantastic Mr. Fox و فیلم Brothers بپردازیم.

هالیوود در آثار مختلفی تلاش کرده تا فرهنگ و سنت‌های ژاپنی را به نمایش در بیاورد و در اغلب موارد نیز با شکست مواجه شده و نتوانسته آن طور که باید به خوبی از عهده این کار بربیاید. با این حال، فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai) با نقش‌آفرینی تام کروز در این زمینه موفق بوده و توانسته تصویر خوبی از ژاپن ارائه کند. در ادامه این مطلب نیز به معرفی همین فیلم خواهیم پرداخت.

در ادامه این مطلب از سری مطالب «آخر هفته چه فیلم و سریالی ببینیم» نیز به سراغ معرفی انیمیشن آقای فاکس شگفت‌انگیز (Fantastic Mr. Fox) می‌رویم که اثری جذاب و تماشایی از وس اندرسون است. علاوه بر آن نیز به معرفی فیلم برادران (Brothers) با نقش‌آفرینی درخشان و برجسته توبی مگوایر می‌پردازیم. در ادامه همراه با ما باشید.

فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

فیلم The Last Samurai
فیلم The Last Samurai

عوامل سازنده: فیلم «آخرین سامورایی» اثری حماسی،‌ جنگی و اکشن به شمار می‌رود که توسط ادوارد زوئیک کارگردانی شده است. خود ادوارد زوئیک نیز به همراه جان لوگان و مارشال هرسکوویتز فیلم‌نامه این فیلم محصول سال ۲۰۰۳ میلادی را قلم زده‌اند.

داستان و بازیگران: در فیلم «آخرین سامورایی» تام کروز نقش یک کاپیتان آمریکایی از هنگ هفتم سواره نظام به نام نیتن آلگرن را دنبال می‌کند که درگیری‌های عاطفی و شخصی‌اش او را در مقابل جنگجویان سامورایی در پی بازسازی میجی در قرن نوزدهم میلادی ژاپن قرار می‌دهد. در حقیقت داستان این اثر سینمایی از شورش ساتسوما در سال ۱۸۷۷ میلادی الهام گرفته شده است. از جمله دیگر بازیگرانی که در این اثر نقش‌آفرینی می‌کنند نیز می‌توان کن واتانابه‌،‌ تیموتی اسپال،‌ بیلی کانالی،‌ تونی گولدوین، هیرویوکی سانادا و شین کویامادا اشاره را نام برد.

چرا باید فیلم «آخرین سامورایی» را دید؟ هزینه‌های قابل‌توجهی در ساخت فیلم «آخرین سامورایی» به کار رفته و این موضوع در طراحی صحنه‌های آن به خوبی مشهود است. این در حالی است که سکانس‌های نبرد و اکشن نیز بسیار مهیج و جذاب هستند و همین نیز سبب شده تا این فیلم یک اثر حماسی رضایت‌بخش و جالب‌توجه باشد. جدای از این موارد، فیلم‌نامه فیلم «آخرین سامورایی» نیز به شکلی هوشمندانه نگارش شده و متفکرانه به نظر می‌رسد و همین نیز باعث می‌شود تا بیننده از تماشای آن لذت ببرد.

انیمیشن آقای فاکس شگفت‌انگیز (Fantastic Mr. Fox)

فیلم Fantastic Mr. Fox
انیمیشن Fantastic Mr Fox

عوامل سازنده: انیمیشن «آقای فاکس شگفت‌انگیز» اثری کمدی و استاپ موشن به شمار می‌رود که در سال ۲۰۰۹ میلادی روی پرده سینماها اکران شده است. سکان کارگردانی این انیمیشن را وس اندرسون در دست داشته و خود او به همراه نوآ بامبرک فیلم‌نامه این انیمیشن را قلم زده‌اند. این پروژه بر اساس کتاب کودکانی به همین نام نوشته روآلد داهل و محصول سال ۱۹۷۰ میلادی ساخته شده است.

داستان و بازیگران: انیمیشن «آقای فاکس شگفت‌انگیز» با صداپیشگی جورج کلونی، مریل استریپ، جیسون شوارتزمن، بیل موری، ویلم دفو و اوون ویلسون است. این انیمیشن داستان آقای فاکس با صداپیشگی جورج کلونی را دنبال می‌کند که دزدی‌هایش سبب می‌شود تا خانواده و در ادامه جامعه‌اش تحت تعقیب سه کشاورز به نام‌های بوگیس، بانس و بین قرار بگیرند.

چرا باید انیمیشن «آقای فاکس شگفت‌انگیز» را دید؟ انیمیشن «آقای فاکس شگفت‌انگیز» اثری سرگرم‌کننده و لذت‌بخش است که مطمئنا نسل‌های مختلف می‌توانند از تماشای آن لذت ببرند. این در حالی است که این انیمیشن به خوبی نشان می‌دهد که وس اندرسون در ساخت انیمیشن مهارت بسیار بالایی دارد. مطمئنا تماشای این اثر در این آخر هفته می‌تواند اوقات خوشی را برای شما رقم بزند.

فیلم برادران (Brothers)

فیلم برادران (Brothers)
فیلم Brothers

عوامل سازنده: فیلم «برادران» اثری درام و روانشناختی به شمار می‌رود که در سال ۲۰۰۹ میلادی روی پرده سینماها به اکران در آمد. این فیلم را جیم شریدان کارگردانی کرده و دیوید بنیوف نیز فیلم‌نامه آن را قلم زده است و این در حالی است که این اثر بازسازی‌ای از فیلمی دانمارکی محصول سال ۲۰۰۴ میلادی است.

داستان و بازیگران: فیلم «برادران» داستان کاپیتان سم کهیل با بازی توبی مگوایر را دنبال می‌کند که یک اسیر جنگی در افغانستان است و تصور می‌شد که مرده است. با این حال، او از این اسارت رهایی پیدا می‌کند و حالا پس از آزادی‌اش، با PTSD شدید دست و پنجه نرم می‌کند و نمی‌توان به سرعت خودش را با جامعه وفق بدهد. جیک جیلنهال نیز در این فیلم نقش برادر وی و ناتالی پورتمن نقش همسر وی را ایفا می‌کنند.

چرا باید فیلم «برادران» را دید؟ فیلم «برادران» در مقایسه با نسخه اصلی آن ساخته سوزان بیر، ملودرام سنتی بیشتری را وارد داستان می‌کند اما به لطف نقش‌آفرینی درخشان و برجسته سه بازیگر اصلی یعنی توبی مگوایر،‌ ناتالی پورتمن و جیک جیلنهال، این اثر به فیلمی جذاب و تماشایی تبدیل شده که تماشای آن در این آخر هفته می‌تواند اوقات خوبی را برای شما رقم بزند.


در این مطلب از سری مطالب «آخر هفته چه فیلم و سریالی ببینیم» به سراغ معرفی فیلم «آخرین سامورایی» با بازی تام کروز، انیمیشن «آقای فاکس شگفت‌انگیز» ساخته وس اندرسون و همچنین فیلم «برادران» با بازی توبی مگوایر و جیک جیلنهال رفتیم. نظر شما درباره این آثار چیست؟

هیچSepehrBlueRedلالوچکGod of rageParsaMADAO????BBپین هدmeysambHaj_HosseinLonesome guyهادی صفائیهیولا

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید