۱۰ بازیگری که هیچوقت نقش منفی بازی نکردند

مینو فرجی
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - 12:44

برخی از محبوب‌‌ترین بازیگران هالیوود هرگز در تمام دوران حرفه‌ای خود نقش شرورانه‌ای ایفا نکرده‌اند.

اکثر بازیگران بزرگ به قدری توانمند هستند که توانسته‌اند هم نقش قهرمان و هم آنتاگونیست را در کارنامه خود داشته باشند. با این حال، تعداد کمی از افراد همیشه به دنبال نقش قهرمان‌های دوست داشتنی یا قهرمانان خوش قلب هستند. در برخی موارد، بازیگر به ظاهر بیش از حد با شخصیت یا بی‌گناه است که نمی‌تواند نقش یک آنتاگونیست متقاعد کننده را ایفا کند. بازیگران دیگری برای بازی در نقش یک شخصیت شرور ابراز علاقه کرده‌اند اما هنوز فرصت مناسبی پیدا نکرده اند.

برخی از بازیگران اصلی برجسته که معمولاً نقش قهرمانان را بازی می‌کنند، به دلیل یک یا دو نقش شرور که در طول دوران حرفه‌ای خود ایفا کرده‌اند، این فهرست را از دست دادند. اینها عبارتند از تام هنکس، کیانو ریوز، آن هاتاوی، اما استون و پدرو پاسکال. از سوی دیگر، برخی از بازیگران مانند مدز میکلسن و ویلم دافو اغلب نقش‌های آنتاگونیست‌ را بازی می‌کنند. در اینجا ده بازیگر بزرگی را معرفی می‌کنیم که هنوز نتوانسته‌اند نقشی شرور را ایفا کنند.

۱۰. اندرو گارفیلد

اندرو گارفیلد هرگز در هیچ یک از فیلم‌هایش نقش آدم بد را بازی نکرده است. او قبل از مرد عنکبوتی شدن در The Amazing Spider-Man و The Amazing Spider-Man 2 ابتدا در نقش ادواردو ساورین بیگناه در The Social Network به یک ابرقهرمان تبدیل شد. گارفیلد در چندین پروژه بزرگ نقش قهرمان را ایفا کرده است. در فیلم Hacksaw Ridge، او نقش یک پزشک ارتش را بازی کرد که حاضر به کشتن نشد. در فیلم Silence، او نقش یک مبلغ مسیحی را بازی کرد. سپس، گارفیلد در فیلم Under the Silver Lake نقش یک نظریه پرداز توطئه پارانوئید و در فیلم Tick, Tick… BOOM، نقش یک آهنگساز تئاتر پر جنب و جوش را بازی کرد!

۹. جنیفر لارنس

جنیفر لارنس نیز هرگز به طور کامل نقش آنتاگونیست را برعهده نگرفته است. نزدیکترین نقش به شخصیت شروری که لارنس بازی کرده، Mystique در فرانچایز اخیر X-Men در دهه ۲۰۱۰ بود. می‌توان ادعا کرد که این شخصیت بیشتر یک ضدقهرمان بود تا یک شرور واقعی. لارنس با بازی در نقش کتنیس اوردین در فیلم‌های The Hunger Games به شهرت رسید. او توانایی خود را به عنوان تیفانی بی‌پروا در فیلم Silver Linings Playbook نشان داد. او نقش روزالین شوخ و بی‌معنی را در فیلم American Hustle و یک مامور اطلاعاتی روسی را در فیلم Red Sparrow بازی کرد. فیلم جدید جنیفر لارنس در حال حاضر بحث برانگیز است اما قرار است یک کمدی کلاسیک با عنوان No Hard Feelings باشد.

۸. جکی چان

جکی چان همیشه در فیلم‌هایش نقش یک قهرمان را بازی کرده است. این بازیگر مشهور ده‌ها نقش اصلی را در فیلم‌های اکشن و کمدی ایفا کرده است. چان قبل از اینکه با کمدی نمادین Rush Hour کار خود را به‌عنوان هماهنگ‌کننده بدلکاری هالیوود آغاز کند، کار خود را آغاز کرد. علیرغم مواجهه با مشکلات در اوایل دوران بازیگری، Rush Hour، نوع فیلم‌ها و شخصیت‌هایی را که چان را به یک حس جهانی تبدیل می‌کرد، تقویت کرد. توانایی‌های طبیعی چان در طنز و هنرهای رزمی او را به شخصیتی آسان برای بازیگری تبدیل می‌کند، اگرچه چان اگر چنین کاری را انجام دهد احتمالاً یک شرور بزرگ می‌شود.

۷. اما واتسون

اما واتسون هرگز نقش یک شرور را بازی نکرده است، اگرچه او احتمالاً نقش بزرگی خواهد داشت. تصور کردن چهره هرمیون گرنجر به عنوان یک آنتاگونیست برای برخی از طرفداران دشوار است، اگرچه نقش او در نقش نیکی در The Bling Ring  نزدیک‌ترین چیزی است که او در نقش شخصیتی نامطلوب داشته است. واتسون پس از موفقیت عظیمش به عنوان بخش مرکزی مجموعه هری پاتر، به ایفای نقش جایگزین جوانی سم در Perks of Being A Wallflower و بل در لایو اکشن Beauty and the Beast پرداخت. او همچنین در The Circle که در آن تام هنکس نقش یک آنتاگونیست نادر را بازی می‌کند و در Little Women در نقش مگ مارچ بازی کرد.

۶. آدام سندلر

آدام سندلر در سه دهه گذشته یکی از تاثیرگذارترین بازیگران فیلم‌های کمدی و درام بوده است. سندلر که زمانی به‌خاطر بازی‌های مضحک و بسیار بدیع روی پرده شناخته می‌شد، در فیلم‌های کمدی در حالی که در سال‌های اخیر نقش‌های دراماتیک بازی می‌کرد، جایگاه خود را پیدا کرد. شخصیت‌های دراماتیک‌تر سندلر معمولاً دارای عناصر کمدی هستند. با این حال، تصور سندلر به عنوان یک شرور جدی چالش برانگیز است، زیرا او به خاطر کمدین بودنش بسیار مشهور است. سندلر در نقش های دراماتیک خود فراتر از انتظارات بوده است، اما یک نقش شرور واقعی ممکن است برای افسانه کمدی دور از دسترس باشد.

۵. زندایا

زندایا هرگز در دوران حرفه ای خود نقش یک شخصیت شرور را ایفا نکرده است، اگرچه او در دوران بازیگری نسبتاً کوتاه خود نقش‌های مختلفی را ایفا کرده است. زندایا با بازی در شبکه دیزنی در دوران نوجوانی محبوبیت پیدا کرد و شخصیت خانوادگی دوستانه او را برای سال‌ها محکم کرد. زمانی که زندایا به چهره سریال پرطرفدار Euphoria، یکی از سریال های تلویزیونی تبدیل شد، این تصویر به سرعت شکسته شد. بازی او در نقش Rue توانایی ناشناخته قبلی او را به عنوان یک بازیگر نشان داد. زندایا در فیلم Dune: Part Two نقش بسیار بزرگتری نسبت به فیلم اول خواهد داشت. او همچنین نقش عشق پیتر پارکر را در فیلم‌های مرد عنکبوتی به رهبری تام هالند بازی کرد.

۴. ساندرا بولاک

ساندرا بولاک در طول دوران حرفه‌ای خود که سه دهه به طول انجامید هرگز نقش یک شرور را بازی نکرده است. بولاک بیشتر به خاطر بازی در کمدی‌های رمانتیک و فیلم‌هایی که شخصیت‌های کاریزماتیک و شوخ را برجسته می‌کنند، شناخته می‌شود. بولاک توانایی بازی نقش منفی را دارد اما هنوز این کار را نکرده است. برخی از به یاد ماندنی‌ترین نقش‌های بولاک در تاریخ معاصر عبارتند از لی آن توهی در The Blind Side، رایان استون در Gravity، دبی اوشن در Ocean’s Eight و مالوری در Bird Box. بولاک در چندین ژانر، از جمله ترسناک، نقش‌هایی را ایفا کرده است، اما همیشه نقش مثبت داشته است.

۳. هایلی استاینفلد

هایلی استاینفلد نیز به دلیل توانایی طبیعی‌اش در برقراری ارتباط با مخاطبان، هرگز نقش یک شخصیت شرور را بازی نکرده است. او در ابتدا با بازی در فیلم True Grit در ۱۳ سالگی محبوبیت پیدا کرد و برای آن نامزد دریافت جایزه اسکار شد. از آن زمان، استاینفلد تصویر خود را به عنوان قهرمان دوست‌داشتنی و قابل ارتباط حفظ کرده است. او نقش نادین دبیرستانی را در فیلم The Edge of Seventeen و امیلی را در Pitch Perfect 2 و Pitch Perfect 3 بازی کرد. با این حال، یکی از بهترین بازی‌های او نقش کیت بیشاپ در سریال Hawkeye مارول بود. استاینفلد به‌عنوان یک قهرمان اصلی آنقدر ویژگی‌های خاص دارد که منطقی است که چرا او یکی از بازیگران بزرگی است که قبلاً هرگز نقش یک شخصیت شرور را بازی نکرده است و به طور بالقوه هرگز بازی نخواهد کرد.

۲. کلینت ایستوود

کلینت ایستوود همیشه نقش قهرمان را در فیلم‌هایش بازی می‌کرده که یکی از آثار برجسته اولیه‌اش، A Fistful of Dollars است. ایستوود در بیش از ۶۰ فیلم ظاهر شده و کار خود را با بازی در نقش یک گاوچران سرکش در چندین فیلم وسترن سرجیو لئونه آغاز کرده است. با پیشرفت حرفه ایستوود، او در فیلم Dirty Harry Magnum Force و Sudden Impact نقش یک کارآگاه پلیس سرکش را بازی کرد. با بزرگتر شدن ایستوود، او نقش شخصیت‌های منزوی‌تر و غیردوستانه‌تری مانند والت را در Gran Torino بازی کرد. ایستوود علیرغم تبدیل بازیگری اش به یک آدمک ساکن، هرگز در هیچ یک از فیلم‌هایش نقش آنتاگونیست را بازی نکرد.

۱. گونیث پالترو

گونیث پالترو همیشه نقش یک شخصیت خوب را در فیلم‌هایش بازی می کند. او بیشتر به عنوان پپر پاتس، همسر دوست داشتنی تونی استارک در MCU شناخته می‌شود. پالترو از اولین حضورش روی پرده در نقش یانگ وندی در هوک، شخصیت‌های خوبی را به خود اختصاص داده است. پالترو نقش‌های دوستانه‌ای را ایفا کرده است که معروف‌ترین آن‌ها در Se7en، The Talented Mr. Ripley و The Royal Tenenbaums است. به نظر می‌رسد که پالترو یکی از بازیگران بزرگی است که در بقیه دوران حرفه‌ای‌اش هرگز نقش شرور را بازی نمی‌کند.

منبع: اسکرین رنت

Sina7294ata.expressامیرعلی مسیessi007🅹🄰🆅🄰🅳 6҉ 2҉mrjjtDARKSIRENBehzaadThe greatانسانمحمدرضا نوروزییوهانBabayagaHaj_HosseinKHEDER_Pro_GamerKratosSpider-ManCYRUSPeterParkermeysambmore

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید