کره جنوبی قرارداد اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت را تایید کرد

مهدی مصطفایی
۹ خرداد ۱۴۰۲ - 20:19
South Korea

کمیسیون تجارت منصفانه کره جنوبی در یک بیانیه رسمی تایید کرد معامله خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت منعی ندارد و از نظر این کشور تایید می‌شود.

در جریان بررسی قرارداد خرید بین اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت توسط کمیسیون‌های ناظر در کشورهای مختلف، کمیسیون تجارت منصفانه کره جنوبی (KFTC) اعلام کرد که این معامله را بدون هیچ قید و شرطی تایید می‌کند و در مورد محدودیت احتمالی رقابت در صورت انحصاری شدن بازی‌های بلیزارد هیچگونه نگرانی ندارد.

کمیسیون کره جنوبی در ادامه توضیح داد که از نظر این کشور، محبوبیت بازی‌های اکتیویژن بلیزارد نسبتا کم است و به همین دلیل اهمیت آن‌ها برای صاحبان پلتفرم در بازار این کشور چندان مهم نیست. در بیانیه این کمیسیون آمده است:

سهم بازار ترکیبی بازی‌های توسعه‌ یافته و توزیع‌ شده توسط مایکروسافت و بلیزارد در کشور کم است و محبوبیت بازی‌های اصلی بلیزارد در کره جنوبی به اندازه خارج از کشور نیست. همچنین تعدادی از بازی‌سازان محبوب وجود دارند که رقبای مایکروسافت می‌توانند به صورت جایگزین با آن‌ها رقابت کنند؛ بنابراین احتمال تاثیر منفی این قرارداد در رقابت بین شرکت‌های بزرگ وجود ندارد.

حتی در صورت انحصارگرایی، امکان تبدیل مصرف‌کنندگان رقبای مایکروسافت به مشترکین خدمات این شرکت به دلیل محبوبیت کم بازی‌های بلیزارد بسیار پایین خواهد بود. همچنین رقبای مایکروسافت سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار دارند؛ بنابراین خطر حذف از رقابت برای آن‌ها وجود ندارد.

کمیسیون کره جنوبی در ادامه خاطرنشان کرد که با سایر سازمان‌های ناظر در کشورهای دیگر در مورد تاثیر این خرید گفتگو داشته است اما احتمال دارد نظرهای آن‌ها متفاوت باشد؛ چرا که محبوبیت بازی‌های اکتیویژن بلیزارد در بازارهای آن‌ها بیشتر از کره جنوبی است. این کمیسیون در ادامه گفت:

با توجه به اینکه ادغام مذکور بین شرکت‌های جهانی است، سازمان رقابت منصفانه کره جنوبی از طریق چندین کنفرانس ویدئویی و جمع‌آوری نظرات شرکت‌های ذی‌نفع و رقبای مایکروسافت در صنعت بازی، نظرات خود را با سازمان‌های اصلی ناظر بر رقابت در خارج از کشور مبادله کرد تا بر اساس تجزیه و تحلیل چندوجهی تأثیر این ادغام روی بازار، به نتیجه نهایی برسد.

با این حال، قضاوت‌های گوناگون در مورد تایید این پرونده مربوط به تفاوت‌های قابل توجه در وضعیت رقابتی بازار بازی در هر کشور و تمرکز کمیسیون‌های هر منطقه روی بازار خود رخ داده است.

تاکنون حدود ۴۰ کمیسیون ناظر از سراسر جهان به تایید خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت پرداخته‌اند که مهم‌ترین آن‌ها کمیسیون اروپا و سازمان تنظیم‌ بازار رقابت در چین هستند. با این حال سازمان CMA بریتانیا رای به مسدودکردن این قرارداد داده و سازمان FTC ایالات متحده در حال کامل کردن فرآیند تحقیق و بررسی خود است.

KratosOnly God Of Warمایکل شرارت (بتمن گیمفا)Leon S. KennedyErfmedIliyaوایکینگ کپنهاگMISTER XAlbert Wesker77DARKSIRENDota2CameraManققنوس آسمانگاوکشهادی صفائیاز پیروان bloodyblade.RedTrOyDark Fantasyhalkermore

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید