اعتصاب نویسندگان گریبان‌گیر فیلم Thunderbolts شد

ایلیا عسگری
۶ خرداد ۱۴۰۲ - 16:00

اعتصاب نویسندگان در نهایت پای یکی دیگر از پروژه‌های دنیای سینمایی مارول را نیز به داستان باز کرد و پروسه فیلم Thunderbolts را تحت تاثیر قرار داده است.

عدم رعایت عدالت در حق نویسندگان و فیلم‌نامه‌نویسان هالیوودی باعث شده تا هر روز شاهد تاخیر و یا توقیف پروسه فیلم و سریال‌های گوناکونی باشیم که حالتی دومینووار به خود گرفته و باعث ضرر و زیان‌های مالی بسیاری برای کمپانی‌های فیلم‌سازی شده است. حال نیز طبق تازه‌ترین گزارش خبرگزاری ددلاین، این مسئله گریبان‌گیر یکی دیگر از پروژه‌های دنیای سینمایی مارول نیز شده است.

با وجود آن که استودیو مارول در نظر داشت تا ۳ هفته دیگر پروسه تولید فیلم Thunderbolts (تاندربولتز) را در شهر آتلانتا آغاز نماید اما اعتصاب نویسندگان باعث شده تا این پروژه و فیلم Blade (بلید) هر ۲ تا پایان این اعتصاب تولیدشان متوقف گردد. نکته جالب توجه در این است که وقایع Thunderbolts به صورت مستقیم به فیلم کاپیتان آمریکای ۴ منتهی می‌شود و این تاخیر می‌تواند بر فیلم نام برده شده نیز تاثیر گذاشته و اکران آن را با تاخیر مواجه نماید.

کمپانی دیزنی در هفته‌های گذشته رفتار عجیب و غریبی از خود نشان داده که با حواشی بسیاری روبرو بوده است. در زمانه‌ای که نویسندگان برای رعایت عدالت دست به اعتصاب زده‌اند و تمامی پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی این کمپانی در خطر توقیف قرار گرفته‌ است، آن‌ها فیلم و سریال‌های بسیاری را از سرویس دیزنی‌پلاس حذف کرده و این اقدام را برای کاهش هزینه‌ها اعلام کردند. با این حال طبق برخی گزارشات، این عمل کمپانی دیزنی برای توقف پرداخت حق پخش این آثار به نویسندگان بوده و به نوعی یک عمل متقابل برای اعتصاب آن‌ها در نظر گرفته شده است.

با وجود تمام حواشی اما در نهایت باید صبر کرد و دید که اعتصاب نویسندگان به چه سرانجامی منتهی خواهد شد. دیر یا زود کمپانی‌های هالیوودی مجبور می‌شوند تا به خواسته‌های این افراد توجه کرده و عدالت را در قبال زحمات آن‌ها رعایت نمایند.

فیلم Thunderbolts که توسط جیک شرایر کارگردانی خواهد شد، برای اکران در تاریخ ۶ ژوئیه ۲۰۲۴ (۱۶ تیر ۱۴۰۳) در نظر گرفته شده است. تاخیر در پروسه تولید این فیلم می‌تواند منجر به تغییر تاریخ اکران آن شود که در ماه‌های آینده باید منتظر واکنش کمپانی دیزنی و استودیو مارول باشیم.

منبع: کولایدر

DARKSIRENmeysambشیر فرهادهیچFineGamer卂爪丨尺乙卂尺乇丨

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید