نقدها و نمرات فیلم Inside

۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲
فیلم Inside

فیلم Inside اثری درام به کارگردانی واسیلیس کاتسوپیس به شمار می‌‎رود که ویلم دفو نقش اصلی آن را ایفا می‌کند.

فیلم درون (Inside) حول محور سارق آثار هنری با بازی ویلم دفو است که به هنگام یکی از سرقت‌های خودش درون آپارتمانی با سیستم امنیتی بسیار قوی گرفتار می‌شود و حالا راه فراری ندارد.

منتقدان بر این باور هستند که فیلم «درون» ممکن است یک درام تک نوتی باشد که در یک محک استقامتی قرار دارد اما حضور ویلم دفو در آن سبب شده تا جذابیت بیشتری داشته باشد.

تاکنون در وب سایت راتن تومیتوز ۷۰ نقد برای فیلم «درون» منتشر شده که امتیاز ۶۳ درصد را برای این اثر به همراه داشته باشد. در وب سایت متاکریتیک نیز امتیاز ۵۴ از صد دیده می‌شود که بر اساس ۲۷ نقد منتشر شده برای آن در این وب سایت است. در ادامه می‌توانید نقدهای برخی از منتقدان برتر جهانی درباره این اثر را شاهد باشید.

نظر منتقدان درباره فیلم Inside

  • راتن تومیتوز | ۷۰ نقد – امتیاز ۶۳ درصد
  • متاکریتیک | ۲۷ نقد – امتیاز ۵۴ از صد
فیلم Inside

«۱۰۰/۱۰۰ Collider | منتقد: مارکو ویتو آدو»

همه چیز با اجرای برجسته ویلم دفو به یکدیگر متصل شده‌اند و همین نیز ثابت می‌کند که او یکی از بهترین بازیگر حال حاضر دنیای سینما است، به خصوص زمانی که فرصت کافی در اختیار او گذاشته می‌شود تا دیوانگی شخصیتش را نمایان سازد. در هر صورت، کارگردان توانسته اثری را خلق کند که رضایت بیننده را بدست می‌آورد و چیزهای جالبی را بازگو می‌کند.

«۷۰/۱۰۰ Screen Daily | منتقد: وندی آید»

فیلم «درون» در ابتدا به عنوان یک اثر روانشناختی و مهیج درباره فرار شروع می‌شود اما در ادامه به چیز جذاب‌تری تبدیل می‌شود و یک بررسی فلسفی از ارزش هنر برای یک مرد در حال مرگ را به نمایش در می‌آورد.

«۷۰/۱۰۰ The Playlist | منتقد: رافائلا سالس»

فیلم «درون» اثری ارزشمند به نظر می‌رسد، حتی زمانی که کارگردان آن نمی‌تواند جلوی خودش از دست زدن به موارد کلیشه‌ای بگیرد و فیلم‌نامه را به اثری درباره سرقتی غیرمتعارف و روانشناختی تبدیل کند. آن هم در حالی که ایده بسیار جذاب‌تر و بهتری را در اختیار دارد.

«۶۰/۱۰۰ Screen Rant | منتقد: ریچل لابونت»

این اثر مناسب همه افراد نخواهد بود اما طرفداران ویلم مطمئنا باید این اثر درباره از هم گسسته شدن یک مرد را ببینند. حتی زمانی که سرعت داستانی فیلم ناهموار و کند است، نقش‌آفرینی ویلم دفو آن را جذاب نگه داشته است.

«۶۰/۱۰۰ The Guardian | منتقد: پیتر بردشاو»

فیلم «درون» یک تجربه عجیب و مسحور کننده به شمار می‌رود که نقش‌آفرینی مسلط ویلم دفو آن را معنادار کرده است.

«۵۸/۱۰۰ IndieWire | منتقد: کیت اربلند»

این فیلم یک چرخش جالب در داستان بقاء ایجاد کرده و آن را برای مخاطبان به نمایش در می‌آورد. نقش‌آفرینی درخشان و برجسته ویلم دفو نیز آن را تماشایی‌تر کرده است، بازیگری که به خوبی از عهده به دوش کشیدن بار این اثر برآمده است.

«۵۰/۱۰۰ Variety | منتقد: مرتضی الفضل»

فیلم «درون» پیش‌فرض داستانی جذابی دارد و از بازیگری بهره می‌برد که تمام توانایی‌های خودش را به کار می‌گیرد تا این اثر را تماشایی کند. با این حال عدم حس کافی از شخصیت و همچنین روایتی طنین‌انداز برای توجیه کردن محبوس شدن، از جمله کاستی‌های این اثر است.

DARKSIRENmeysambAmirAbbas KabyryNima Shams

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید