Dead Island 2؛ آنچه می‌دانیم، آنچه می‌خواهیم

۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۱

پس از گذشت سال‌ها از ساخت بازی Dead Island 2، سرانجام به انتشار بازی نزدیک شده‌ایم. این عنوان یکی از آن بازی‌هایی است که واقعا نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

پس از سال‌ها برنامه‌ریزی و ریبوت‌های متعدد، استودیو دمباستر (Dambuster Studios) و کمپانی دیپ سیلور Deep) Silver) سرانجام این دنباله خونین را به مسیر خود بازگرداندند. با توجه به چیزهایی که تاکنون تجربه کرده‌ایم و چیزهایی که شاهدش بودیم، مطمئنا تحت تاثیر کیفیت بازی در نمایش‌های آن قرار گرفته‌ایم. می‌توانید در این مقاله از اطلاعات رسمی بازی Dead Island 2 مطلع شوید.

آنچه می‌دانیم:

دمباستر که در ابتدا برای عرضه بازی در فوریه ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی کرده بود، اعلام کرد که تاریخ انتشار بازی را تا آوریل به عقب رانده است. بعد از ۱۲ سال انتظار، بالاخره به انتشار این عنوان نزدیک شده‌ایم. خوشبختانه این اواخر چیزهای زیادی از بازی منتشر شده است، از جمله یک تریلر گیم‌پلی که شما را برای آینده هیجان‌زده می‌کند. در اینجا همه چیزهایی که لازم است از Dead Island 2 بدانید را برایتان تشریح می‌کنیم.

در حالی که تاریخ انتشار Dead Island 2 در ابتدا برای فوریه ۲۰۲۳ تعیین شده بود، استودیو دمباستر و دیپ سیلور بعدها اعلام کردند که تاریخ عرضه بازی ۱۱ هفته به عقب رانده شده است و اکنون در ۲۱ آوریل ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد. در مورد جدیدترین تغییر اعمال شده روی تاریخ انتشار Dead Island 2، دمباستر گفت:

به عقب افتادن انتشار Dead Island 2 خوشحال‌کننده است و ما بدون شک به اندازه شما خوشحال هستیم. توسعه بازی در حال حاضر در مراحل پایانی است؛ ما زمان لازم را صرف می‌کنیم تا مطمئن شویم که می‌توانیم بازی را در بهترین شکل ممکن عرضه کنیم.

بسیاری از شما در خصوص عرضه بازی روی رایانه‌های شخصی ابهام دارید و ما خوشحالیم که تایید کنیم بازی از طریق فروشگاه اپیک گیمز روی این پلتفرم در دسترس قرار خواهد گرفت. دیگر پلتفرم‌های تایید شده Dead Island 2 شامل پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴، ایکس باکس سری اکس و ایکس باکس وان می‌شوند.

داستان Dead Island 2 در یک هواپیمای تخلیه آغاز می‌شود که شما و گروهی از بازماندگان دیگر را از خیابان‌های محکوم و سرکوب شده لس آنجلس نجات می‌دهد. با این حال، وقتی هواپیمای شما سقوط می‌کند، مجبور می‌شوید از پس خود برآیید و راه خود را از میان لاشه‌های هواپیما پیدا کنید. سپس شخصیت شما در حین درگیری با یک زامبی گاز گرفته می‌شود، اما متوجه می‌شوید که خودتان به یکی از آن‌ها تبدیل نخواهید شد. اکنون باید راهی برای نجات دادن بازماندگان دیگر پیدا کنید، مسیری را در شهر متروکه طی کنید و کل خدمه خود را نجات دهید.

همه چیزهایی را که ما در مورد نسخه اول دوست داریم، در بازی Dead Island 2 بهتر و گسترده‌تر شده است. برای شروع، نقشه بازی به آنچه کارگردان بازی به عنوان “منطقه” توصیف می‌کند، تقسیم شده است. سیستم مبارزات به خودی خود روی المان‌های اکشن و هک اند اسلش تمرکز کرده است، اما این تجربه نسبت به سال ۲۰۱۱ به شدت تکامل یافته است.

تا الان بتای خصوصی بازی دو بار در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته که هر دو بار رضایت آن‌ها را به همراه داشته است. از جمله بخش‌هایی که توسط منتقدین تمجید شد، گرافیک فوق‌العاده و پرجزئیات بازی بود و این به حس هیجان و ترس بازی می‌افزاید. شما کارت‌های مهارتی را جمع‌آوری می‌کنید که به شما امکان می‌دهد مجموعه‌ای از توانایی‌های شخصی‌سازی شده بسازید و می‌توانید آن‌ها در هر زمان تغییر دهید. از جاخالی‌های بی‌نقصی که دشمنان را سردرگم می‌کند تا فریادهایی برای بهبود خط سلامت، راه‌های زیادی برای شخصی‌سازی تجربه بازی وجود دارد.

علاوه بر تریلر معرفی بازی که در E3 2014 منتشر شد، Dead Island 2 برای مدتی در سکوت خبری فرو رفته بود. با این حال، دیپ سیلور چندین تریلر جدید دیگر از بازی منتشر کرد.

بازی Dead Island 2 می‌خواهد در مبارزات بهترین باشد و به خوبی هم اینکار را انجام می‌دهد. دیپ سیلور مبارزات Dead Island 2 را به عنوان شدیدترین و ترسناک‌ترین تجربه اول شخص ممکن با سیستم FLESH توصیف می‌کند. بنابراین انتظار سلاح‌های زیادی را از شش شخصیت قابل بازی Dead Island 2 داشته باشید که هر کدام از شخصیت‌ها، دیالوگ‌های منحصر به‌ فرد و همچنین کارت‌های مهارت تخصصی خود را در اختیار دارند. بهتر از آن، توانایی‌های هر شخصیت کاملا قابل شخصی‌سازی و سیستم مهارت بازی نیز منحصر به‌ فرد طراحی شده است.

محیط Dead Island 2 در لس آنجلس کاملا غرق در خون است. دمباستر به ما اجازه می‌دهد تا برخی از نمادین‌ترین مکان‌های شهر، از حومه تپه‌های بورلی تا گردشگاه آفتاب‌ گرفته ساحل ونیز و فراتر از آن را کشف کنیم. طبیعتا بازی مملو از زامبی‌ و سلاح‌های متنوع است، بنابراین این شهر به شما ثابت می‌کند که میدان نبردی بزرگ برای یک بازی اکشن Co-op است. شما به عنوان یکی از شش شخصیت اصلی با نام مستعار Slayers به تجربه بازی می‌پردازید. مانند بازی Dead Island، پس از انتخاب نمی‌توانید Slayer خود را عوض کنید. تمام شخصیت‌های بازی شامل اسامی زیر می‌شوند:

  • Carla
  • Dani
  • Ryan
  • Amy
  • Jacob
  • Bruno

حالت Co-op بازی Dead Island 2 جالب به نظر می‌رسد، در حالی که می‌توان از این عنوان اسلشر به صورت تک نفره نیز لذت برد. همکاری با تیم‌های سه نفره سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد. نحوه ارائه حالت Co-op در Dead Island 2 هنوز مشخص نیست. اینکه آیا این حالت از همان ابتدا در دسترس است یا نه، با گذشت زمان و عرضه بازی مشخص می‌شود.

به بیان ساده، Dead Island 2 مسیر توسعه طولانی‌ای را تا اینجا طی کرده است. گفته می‌شود که استودیو یاگر در ابتدا توسعه بازی را برعهده داشت و کار روی دنباله نسخه اول در سال ۲۰۱۲ آغاز شد. یک سال پس از معرفی این پروژه در E3 2014، استودیو سومو دیجیتال (Sumo Digital) توسعه این عنوان را بر عهده گرفت. تغییر دائمی سازندگان بازی، نشان دهنده دشواری‌های موجود در پروسه ساخت این پروژه بود.

سه سال پیش و در سال ۲۰۱۹، توسعه بازی به استودیو دمباستر منتقل شد. با توجه به اینکه اطلاعات کمی از روند ساخت بازی در دسترس است، سخت است که بگوییم بازی از ابتدا تا به امروز چقدر تغییر کرده است. البته، حالا که تاریخ انتشار بازی Dead Island 2 تایید شده است، می‌توان انتظار داشت که تا قبل از عرضه بازی، اطلاعات بیشتری از آن منتشر شود.

آنچه می‌خواهیم:

مشخصا انتظارات زیادی از دنباله Dead Island داریم. نسخه اول با وحود محبوب شدن، دارای ایرادات زیادی بود که Dead Island 2 باید آن‌ها را رفع کند. بازی اول به شدت از مشکلات فنی رنج می‌برد. شما نمی‌توانید به هیچ وجه از باگ‌های Dead Island در امان باشید و اگر سازندگان به دنبال موفقیت در نسخه دوم هستند، باید بازی را در بهینه‌ترین حالت ممکن منتشر کنند.

بازی اول به شدت تکراری می‌شد. با وجود المان‌های بسیار سرگرم‌کننده‌ای که در سیستم مبارزات بازی وجود داشت، بازی به شدت از مشکل تکراری شدن مراحل رنج می‌برد. با وجود اینکه همه رسالت Dead Island کشتن و سلاخی کردن زامبی‌ها است، اما سازندگان باید بتوانند با ایجاد تنوع در گیم‌پلی، بازیکن را تا آخر پای بازی نگه دارند. حالت Co-op و چند نفره نسخه اول، از جذابیت زیادی برخوردار نبود و گیمر را به سمت خود جذب نمی‌کرد. با توجه به شواهد موجود، سازندگان تمرکز زیادی را روی بخش Co-op و چندنفره قرار داده‌اند و انتظار داریم در این زمینه به قول‌های خود عمل کنند.

پشتیبانی پس از عرضه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و سازندگان باید بتوانند مشکلات بازی را به خوبی رفع کنند. علاوه بر این‌ها، باید بتوانند با عرضه محتویات جدید و جذاب، بازیکنان را پای این عنوان نگه دارند.

ساخت بازی Dead Island 2 اکنون به پایان رسیده است و در تاریخ ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ (۲۱ آوریل ۲۰۲۳) برای پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴، ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان و از طریق فروشگاه اپیک گیمز برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

Fernando77PARASITE EVE 2marioBehzad zargaryDota2????assassinیوهانParhamBARLOG HAS NO LIMITSmeysambRubyامیرsoosmarامیر حسینDanialRanjbarzadehred-eyed Banished Knightموز سخنگوmh.p

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید