معرفی انیمه‌های زیبایی که از هیچ مانگایی اقتباس نشده‌اند

۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰

دنیای انیمه میزبان حضور آثاری جذاب و فراموش نشدنی بسیاری می‌باشد که در کمال شگفتی، اقتباسی از هیچ مانگا یا لایت ناولی نیستند.

دنیای عظیم انیمه مملو از آثار مختلفی در ژانرهای گوناگون می‌باشد که مشهورترین آن‌ها، اقتباس از مانگا یا لایت ناول‌هایی جذاب و خواندنی بوده‌اند. موضوعی که این ذهنیت را در اکثر مخاطبین ایجاد کرده است که معیار کیفیت یک انیمه را اقتباسی بودن یا نبودن آن تعیین می‌کند.

با این حال برخلاف تصور عموم مخاطبین، باید گفت که در طی دهه‌های گذشته ما شاهد ساخت انیمه‌های سریالی و سینمایی مختلفی بوده‌ایم که نه تنها بینندگان خود را به وجد آورده و به نام‌هایی فراموش نشدنی بدل گشته‌اند، بلکه هیچ اقتباسی از مانگا یا لایت ناولی نبوده و نتیجه زحمات سازندگانی بوده که از هیچ، اثری ماندگار را خلق کرده‌اند که مانگا یا لایت ناول آن‌ها پس از پخش انیمه به نگارش درآمده است.

مسئه‌ای که سبب شده تا در مقاله این هفته به سراغ آن رفته و نگاهی به ۱۰ انیمه برتری داشته باشیم که بدون آن که اقتباسی از منبع خاصی باشند، موفق شده‌اند تا به آثاری ارزشمند و پرطرفدار تبدیل شوند. پس در ادامه این مقاله جذاب با ما همراه باشید.

انیمه Paranoia Agent (عامل پارانویا)

انیمه Paranoia Agent یک اثر کلاسیک روان‌شناختی محسوب می‌شود که در اوایل دهه ۲۰۰۰ توسط ساتوشی کن خلق شده است.

این انیمه بزرگسالانه، درباره یک قاتل زنجیره و دیوانه می‌باشد که حملات بی‌امانش موجب ایجاد ترس و وحشتی افسارگسیخته در یک شهر می‌شود که موجی از پارانویا را برای ساکنینش به همراه دارد. Paranoia Agent با بهره‌گیری از المان‌های روان‌شناختی، به فروپاشی یک جامعه مدرن و انسان‌های آن پرداخته و نشان می‌دهد که چگونه بشریت می‌تواند به مانند یک ویروس کشنده، عامل نابودی خودش باشد؛ انیمه‌ای جذاب و هیجان‌انگیز که تماشای آن قطعاً ذهن شما را به چالش خواهد کشید.

انیمه Durarara (دورارا)

انیمه Durarara اثری عجیب و غریب و در عین حال منحصر به فرد و تماشایی محسوب می‌شود که شبیه آن را در هیچ جایی نمی‌توانید پیدا کنید.

این انیمه حول محور پسر جوانی به نام ریوگامینه میکادو جریان دارد که از کودکی آرزو داشته تا در شهری بزرگ و شلوغ به زندگی بپردازد. پس از دعوت یکی از دوستانش، آرزوی او محقق شده و به شهر توکیو نقل مکان می‌کند؛ جایی که برخلاف تصورات وی، شاهد عجیب و غریب‌ترین موجودات و شخصیت‌هایی هستیم که زندگی ریوگامینه را از این رو به آن رو می‌کنند. دلیل تمایز Durarara با باقی انیمه‌های این ژانر در شخصیت‌های خاص آن نهفته است، شخصیت‌ها و موجوداتی پرتعداد ولی جذاب و تاثیرگذار که قطعاً شما را شگفت‌زده خواهند کرد.

انیمه Psycho-Pass (سایکو-پاس)

مجموعه Psycho-Pass یکی از پر فراز و نشیب‌ترین آثار دنیای انیمه محسوب می‌شود که بارها و بارها ذهن و احساسات مخاطبین خود را به چالش می‌کشد.

این انیمه در آینده بسیار دور جریان دارد؛ جایی که دولت‌ها می‌توانند حالات روحی و شخصیتی مردم خود را مورد سنجش قرار داده و میزان احتمال ارتکاب جرم را در آن‌ها شناسایی کنند. موضوعی که برخلاف ایده روی کاغذ، چندان موفقیت‌آمیز پیش نرفته و زمینه‌ساز هرجی مرجی غیرقابل تصور می‌شود. با وجود این که Psycho-Pass در طی فصل‌ها و محسولات سینمایی خود دچار فراز و فرودهای بسیاری می‌شود که گهگاه طرفدارانش را ناامید کرده است اما باید گفت که یکی از جدی‌ترین روایات حول محور سیستم‌های دولتی فاسد را به ارمغان آورده که سبب شده تا جایگاه ارزشمندی در نزد بینندگانش داشته باشد.

انیمه Death Parade (نمایش مرگ)

انیمه Death Parade با بهره‌گیری از المان‌های روان‌شناسانه و مالیخولیایی، تصویر شگفت‌انگیزی از مرگ و زندگی را به ارمغان آورده است.

این انیمه روایت‌گر زندگی پس از مرگ می‌باشد؛ زمانی که پس از جدا شدن روح از بدن ما انسان‌ها، به ناحیه‌ای تحت عنوان تناسخ انتقال داده می‌شویم که به عنوان جایگاهی برای سفر آخرت در نظر گرفته شده است. با این حال برخی از انتقال به این مکان خودداری شده و به مکانی تحت عنوان کویین‌دکیم فرستاده می‌شوند که عمیق‌تریت بخش‌های وجودی انسان‌ها توسط فردی به نام دکیم مورد قضاوت قرار می‌گیرد. با قاطعیت می‌توان گفت که تماشای Death Parade بر هر مخاطبی واجب بوده و وقایع و رخدادهای این انیمه به طرز چشم‌گیری می‌توان دید شما نسبت به مرگ و زندگی را دستخوش تغییر قرار بدهد.

انیمه Violet Evergarden (وایولت اورگاردن)

انیمه Violet Evergarden به تاثیرات جنگ و سربازهایی می‌پردازد که پس از تجربیاتی وحشتناک، سعی دارند تا خود را برای زندگی در جامعه وفق دهند.

این انیمه روایت‌گر یک کهنه‌ساز به نام وایولت اورگاردن می‌باشد که از کودکی تحت تعالیمی سخت و طاقت‌فرسا قرار گرفته و عملاً به عنوان یک ماشین جنگی زنده شناخته می‌شود. با این حال پس از تجربه وقایعی دردناک، او از خدمت معاف شده و به جامعه بازمی‌گردد. جامعه‌ای که احساسات و عواطف رنج کشیده او اجازه زندگی در آن را به وی نداده و مجبور می‌شود تا برای بازگشت به شرایط عادی، وقایعی تلخ و تاثیرگذار را تجربه نماید. با وجود آثار ضدجنگی بسیاری که در سینمای هالیوود ساخته شده اما با قاطعیت می‌توان گفت که هیچکدام به اندازه اثری همچون Violet Evergarden نمی‌تواند معانی گوناگونی همچون انسانیت، عشق، وفاداری و … را در بستری از وقایع تاثیرگذار به تصویر بکشد.

انیمه Samurai Champloo (سامورایی چامپلو)

طرفداران سامورایی‌ها با انیمه Samurai Champloo می‌توانند اوقاتی خوش و هیجان‌انگیز را تجربه نمایند.

این انیمه حول محور ۳ غریبه به نام‌های فو، موگن و جین جریان دارد که به صورت اتفاقی با یکدیگر هم‌سفر شده و ماجراجویی هیجان‌انگیز و خطیری را برای پیدا کردن سامورایی‌ای که بوی گل آفتاب‌گردان می‌دهد، شروع می‌کنند. نکته جالب توجه درباره Samurai Champloo، شخصیت‌های اصلی آن می‌باشند که هر یک به طرزی استادانه، از ویژگی‌های منحصر به فردی بهره برده و حتی جین و موگن در حین این سفر، رقابت عجیبی با یکدیگر دارند که زمینه‌ساز خلق لحظاتی کمدی و اکشن شده است. این انیمه نشان می‌دهد که چگونه با وجود تفاوت‌ آرمان‌ها و اخلاقیات اما می‌توان با صلح و آرامش در کنار یکدیگر به زندگی پرداخت و ار روزمرگی‌ها لذت کافی را برد.

انیمه Puella Magi Madoka Magica (پائولا مگی مادوکا مجیکا)

ذهنیت خود را نسبت به آثار ژانر جادویی و مدرسه‌ای کنار گذاشته تا با تماشای Puella Magi Madoka Magica، لحظاتی فراموش نشدنی را تجربه نمایید.

این انیمه حول محور گروهی از دختران دبیرستانی جریان دارد که برای مقابله با تهدیدات موجودات اهریمنی ، مجبور هستند تا به جادوگرانی همه فن حریف تبدیل شوند. با این حال پروسه یادگیری آن‌ها بسیار سخت و آشفته بوده و زندگی آن‌ها را تا مرز نابودی پیش می‌برد. مسئله‌ای که سبب می‌شود تا صمیمیتی معصومانه و دوست‌داشتنی بین این دختران ایجاد شده و وقایعی غیرقابل پیش‌بینی و جذاب را پدید بیاورند. Puella Magi Madoka Magica برخلاف ظاهر رنگارنگ و کودکانه خود اما دنیایی تاریک و تاثیرگذار را به ارمغان می‌آورد که تماشای آن را به تجربه ناب و فراموش نشدنی تبدیل کرده است.

انیمه Code Geass (کد گیاس)

انیمه Code Geass نامی شناخته شده و محبوب در نزد مخاطبین می‌باشد که وقایعی سیاسی و چالش‌برانگیز را به تصویر کشیده و برخلاف تصور عموم، از هیچ مانگایی اقتباس نشده است.

این انیمه بر روی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ساخته شده در تاریخ صنعت انیمه یعنی لولوش لامپروژ تمرکز دارد؛ ولیعهد سابق بریتانیا که به قدرتی تحت عنوان گیاس دسترسی پیدا کرده و از آن برای نابودی امپراتوری قدرتمند بریتانیا بهره می‌گیرد که لولوش را از قهرمانی مردمی، به ابرشروری فراموش نشدنی تبدیل خواهد کرد. Code Geass در کنار المان‌های اکشن و هیجان‌انگیز خود اما حاوی مفاهیم عمیق سیاسی و اجتماعی نابی بوده که هنوز هم روایات آن تازگی داشته و هر مخاطبی را با هر سن و سال و عقیده‌ای را به سمت خود جذب می‌نماید.

انیمه Cowboy Bebop (کابوی بیپاپ)

یکی از آثار کلاسیک دنیای انیمه که توسط نابغه‌ای به نام شینیچیرو واتانابه خلق شده، Cowboy Bebop نام دارد که منبع الهام آثار گوناگونی در مدیوم‌های مختلف سرگرمی بوده است.

این انیمه روایت‌گر یک کابوی فضایی به نام بیپاپ و خدمه‌اش می‌باشد که با سفینه خود به عنوان جایزه‌بگیرانی همه‌فن حریف، به نقاظ مختلف کهکشان سفر کرده و با وقایعی جذاب و هیجان‌انگیز روبرو می‌شوند. با وجود این که Cowboy Bebop تنها ۲۶ قسمت دارد اما کلکسیونی از المان‌های بی‌نقصی می‌باشد که از دهه ۹۰ تاکنون، دنیای انیمه شبیه آن را خود ندیده است. اثری که بیش از ۲ دهه پیش، عناصری را به این صنعت وارد کرد که حال در سال ۲۰۲۳ میلادی هنوز هم تازگی داشته و آثار گوناگونی حتی در سینمای هالیوود نیز از آن الهام گرفته و به شهرت بسیاری دست پیدا کرده‌اند.

انیمه SK8 the Infinity (اسکیت بی‌نهایت)

مجموعه Sk8 The Infinity که به لحاظ زمانی، جدیدترین انیمه این مقاله محسوب می‌شود، اثری پر از رقابت و هیجان می‌باشد که حتی ۱ ثانیه هم خسته‌کننده جلوه نمی‌کند.

این انیمه حول محور دانشجویی انتقالی از کشور کانادا جریان دارد که به یک مسابقه اسکیت‌سواری دعوت می‌شود؛ با این حال برخلاف تصورات وی، این مسابقه با باقی مسابقه‌ها تفاوت‌های زیادی داشته و عملاً میدان نبردی برای مرگ و زندگی می‌باشد که شخصیت‌های متنوع و جذابی را رودرروی یکدیگر قرار می‌دهد. Sk8 The Infinity به سبب موسیقی متن گوش‌نواز و جلوه‌های بصری تماشایی خود، مملو از سکانس‌های هیجان‌انگیز و منحصر به فردی می‌باشد که فصل نخست آن‌ها می‌تواند حسابی بینندگانش را سرگرم نماید.


به عقیده شما یک انیمه حتماً باید مورد اقتباس قرار گرفته باشد تا بتواند کیفیت مناسبی را برای مخاطبین خود ارائه دهد؟ برای تجربه یک اثر جدید، بین مانگا، لایت ناول و یا انیمه به سراغ کدام‌یک خواهید رفت؟ آیا انیمه‌های نام برده شده در این مقاله را تماشا کرده‌اید؟ بهترین اثر نام برده شده از دید شما کدام‌یک می‌باشد؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: CBR

Star LordDaniyal BleszinskiA Slashgod of warDota2هیچشبگرد طلوع تاریکیAmir :))BlueParsared-eyed Banished Knightققنوس آسمانیوهانmeysambFianal seyedامیرMincraftAMFisGONEiSiavash????more

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • lost گفت:

  لاک پشتای نینجا»»»تمام انیمه های جهان🍭

  AshenStar LordDaniyal Bleszinskiبیگ اسموک1988halflifeوایکینگ کپنهاگASSADullahLove GameDota2Amir(PC & PS4)more
 • برای منی که مانگا نمیخونم همه انیمه ها غیر اقتباسی هستن 🤣
  ۳ انیمه کد گیس ، کابوی و اون سامورایی رو دیدم عالی بودن ولی اگه بخوام بگم کدوم یکی از این انیمه ها شاهکارن ، انیمه دث پاراده رو میگم ، فوق العاده بود ، نمونه ش نیست ،عالیه

  o0ashil0oDaniyal Bleszinskiبیگ اسموکوایکینگ کپنهاگDota2شبح اسپارتانBlueParsaUMK3foolbutseekermore
  • esmaaiel گفت:

   خب انیمه های اورجینال(غیراقتباسی) نیمه کاره نمی مونن، درحالیکه انیمه های اقتباسی از مانگا بیشتر اوقات نیمه کاره رها میشن. این فرق اساسیشونه.

   Death Parade که مزخرف بود. من بعداز ۵-۶ قسمت درآپش کردم. اساساً داستانش مشکل داشت. قضاوت برای فرستادن ارواح به بهشت(تناسخ) یا جهنم(ناکجاآباد) بجای اینکه براساس اعمال اون آدمها تو زندگیشون باشه براساس واکنش لحظه ایی بود که قاضی ها با اون بازی ها یا اختلال عمدی تو بازی ها باعثش میشدن که بنظرم اصلاً منطقی نبود. اگه شما بمیری بری اون دنیا بعداً بزنن تو گوشت تو هم از روی عصبانیت فحش بدی بعد بگن خب چون فحش دادی باید بری جهنم. درحالیکه تو زندگی دنیوی آدم خیلی خوبی بودی، بنظزت منصفانه است؟

   Ashenبیگ اسموکیوهانAmir :))Blue
   • Hollow knight گفت:

    استفاده از یک ایده جالب ولی غیر منطقی به عنوان پایه و محرک داستان یک چیز رایجه قطعا میشه ایراد حسابش کرد ولی مهم اینه که بتونن به قدری خوب ازش استفاده کنن تا جبران بشه و بیننده موقع نگاه کردن زیاد فکرش سمت اینکه «این اثر از پایه مشکل داره نره» دو تا مثال میزنم
    !!! هشدار اسپویل silent voice !!!
    .
    .
    .
    ۱.سایلنت ویس:
    کل پایه و اساس داستان،روابط و…روی یک مسئله غیر منطقی ساخته شده، در واقع داستان از همون شروع و پایه مشکل داره، یک دانش آموز ناشنوا و دارای شرایط خاص که حتی درست و حسابی نمیتونه حرف بزنه توی یک مدرسه عادی که برای درس دادن به همچین شخصی ساخته نشده کنار دانش آموزای عادی تحصیل می‌کنه، مدرسه هیچ کار خاصی براش انجام نمیده معلم هم مثل سابق طوری که انگار این شخص تو کلاس نیست به درسش ادامه میده، صرفا به دانش آموز ها میگن که اگه «دوست داشتید» و به طور کاملا اختیاری میتونید هر روز کمی زبان اشاره رو تمرین کنید، جالب اینجاست که این شخص رو به طور کاملا طبیعی انگار که هیچ مشکلی نداره تو فعالیت های عادی بقیه دانش آموزا شرکت میدن حتی تو آواز خوندن!!! درس هارو هم خودش باید یاد بگیره بدون کمک معلم
    سایلنت ویس داستانش رو با یک مسئله غیر منطقی پیش می‌بره ولی کلیت اثر به قدری فوق‌العاده هست که بتونه این ایراد رو جبران کنه و بیننده در حین نگاه کردنش به این مسئله فکر نکنه
    .
    .
    !!! پایان اسپویل سایلنت ویس !!!
    .
    .
    اینو فکر نکنم بشه اسپویل حساب کرد ولی اگه خیلی حساسید
    !!! هشدار اسپویل erased !!!
    .
    .
    ۲.اراسد:
    بیس داستان اراسد هم بر اساس یک ایراد شکل گرفته،سفر در زمانی که توی انیمه استفاده میشه باعث پیشبرد داستان میشه ولی انیمه هیچ توضیحی برای این پدیده نمیده و اصلا واردش نمیشه، طبیعتاً وقتی هیچ توضیحی راجبش داده نشده چند تا سوال بی جواب پیرامونش شکل میگیره
    نویسنده از سفر در زمان به عنوان محرک داستان استفاده می‌کنه ولی احتمالا به این نتیجه رسیده که اگه واردش بشه نتیجه چیز خوبی از آب در نمیاد و از پرداخت بهش عاجزه به خاطر همین روی این مقوله تمرکز نمیکنه و همین باعث میشه بیننده زیاد به اینکه داستان بر اساس یک ایراد شکل گرفته فکر نکنه (البته باید اینو بگم که خودم اراسد رو اثر عالی نمی‌دونم و از نظرم صرفا خوب به پایینه ولی مثال خوبی برای این موضوعه)
    .
    .
    !!! پایان اسپویل اراسد !!!
    .
    .
    دث پاراده هم همینطوره ولی یه فرقی با این دوتایی که مثال زدم داره، نویسنده دث پاراده با چند تا موضوع تا حدی می‌تونه بیس کلی داستانش رو توجیه کنه
    ۱.بیشتر کسایی که تو انیمه مورد قضاوت قرار میگیرن شخصیت های خاکستری هستن که در طول زندگیشون (و حتی بعد از مرگ) خوب و بد مطلق نبودن به خاطر همین این نوع قضاوت در موردشون منطقیه، در واقع نویسنده معمولاً از اینطور شخصیت ها استفاده می‌کنه تا بیس کلی داستان بیشتر از این زیر سوال نره و بتونه این نوع از قضاوت رو حداقل توی انیمه تا حدی منطقی جلوه بده
    ۲. قاضی های توی انیمه معتقدن که هر انسانی بخش های تاریک داره و حتی اگه اون انسان در طول زندگیش آدم خوبی بوده باشه هم ممکنه صرفا به خاطر این باشه که موقعیتی پیش نیومده تا بخش تاریکشون رو بکشه بیرون به خاطر همین سعی میکنن با قرار دادن اون انسان ها در شرایط بحرانی بخش تاریک روحشون رو بکشن بیرون و از این. طریق قضاوت کنن، در واقع میشه گفت قاضی ها به همون جمله ای باور دارن که خیلی بهش معتقدند: «انسان ها ذات واقعیشون رو در هنگام عصبانیت نشون میدن»
    یه مسئله دیگه رو هم چون هنوز تا آخر انیمه رو ندیدی اشتباه متوجه شدی نویسنده نمی‌خواد بگه که اینجوری قضاوت کردن درسته، اتفاقا هدف اصلیش از این انیمه زیر سوال بردن این نوع از قضاوت و همون جمله معروف انسان ها ذات واقعیشون رو در هنگام عصبانیت نشون میدنه که اواخر انیمه این نتیجه به بیننده منتقل میشه ، ولی جدای از همه ی این موارد انیمه رو جای بدی هم دراپ کردی نیمه دوم انیمه از نیمه اول خیلی بهتره تازه انیمه مشکلاتی در زمینه روایت داره که این مشکلات تو نیمه اول شدید تره، بدترین اپیزود های انیمه (۳ و ۶) تو نیمه اولن مخصوصا اپیزود ۶ که آخرین اپیزودی بود که دیدی، به نظرم ادامش بده بهترین اپیزود های انیمه (۸ و ۹) تو نیمه دومن پیچش های شخصیتی و انتقال مستقیم پیام انیمه هم تو نیمه دوم اتفاق میفتن، جدا از تمام چیزایی که گفتم دث پاراده ایرادات قابل توجهی داره و به هیچ شاهکاری که اون کاربر عزیز میگه نیست ولی با مزخرف بودنش مخالفم اینطوری بگم که اگه بخوام بهش نمره بدم ۷ میدم.
    شرمنده فکر نمی‌کردم کامنتم انقدر طولانی بشه

    ‌Amir :))
   • Dota2 گفت:

    چرا نیمه کاره رها میشن دلیل خاصی داره؟

    بیگ اسموک
 • ???? گفت:

  دورارارا یکی از اون آثاریه که هیچ وقت نشد تا آخر ببینمش
  واقعا اثری جذاب با شخصیت های پر تعداد بود و شخصیت پردازیاش هم خیلی خوب بود
  کد گیاسم که شاهکار بود و یکی از بهترین آثار مکایی بود که دیدم
  Death parade هم کاشکی یه فصل دومی چیزی داشت خیلی اثر زیابای بود

  بیگ اسموکیوهانBlueBlack Swordsman
 • Arnald گفت:

  هفتاشونو دیدم و همشون بنظرم عالی بودن
  کابوی بیباپ کلا جایگاه عجیبی برام داره خودمم انیمه های بهتر میشناسم ولی کلا خیلی برام شاهکاره
  وایولت اورگاردن قسمت ۱۰ ………
  کد گیاس هم فرمولی رو داره که گرفته و بشدت عالیه

  بیگ اسموکArtificial diagnostic mashineیوهانAmir :))Blueժ๏ςτ០я នτяคղցҽ
 • Menhera0 گفت:

  کابوی بیباپ لامصب شاهکاریه باورم نمیشه اینهمه سال از ساختش گذشته

  بیگ اسموکهیچیوهانBlueժ๏ςτ០я នτяคղցҽ
 • Hollow knight گفت:

  این چند تا هم میتونستن تو لیست باشن
  ergo proxy
  lain
  great pretender
  odd taxi

  بیگ اسموکAlonewTeamSilentیوهان????Blue‌
 • esmaaiel گفت:

  Paranoia Agent
  Durarara
  فصل اول Psycho-Pass
  Samurai Champloo
  Code Geass
  Cowboy Bebop
  عالی هستن.
  ولی Death Parade اصلاً بدرد نمیخوره! خیلی ازش تعریف شنیده بودم، ولی بعداز ۵-۶ قسمت درآپش کردم.

  Parsaبیگ اسموکAlonewTeamSilentیوهانBlue
 • سبک گرافیکی Violet Evergarden برام خیلی شبیه steam boy هست

  گوربا خستهبیگ اسموکsefirot2011یوهانMenhera0‌
 • چنین انیمه های بی ارزشی ابدا مورد تایید ما نیست.

  Star Lordبیگ اسموکNima Shamsامیر حسینArtificial diagnostic mashineوایکینگ کپنهاگDracolaیوهانMr Hill93????more
 • Mr Hill93 گفت:

  Psycho-Pass اندرریتد ترین انیمه ایی که دیدم
  داستانش فوق‌العاده س

  Star Lordبیگ اسموکLove GameیوهانBlue
 • esmaaiel گفت:

  انیمه Durarara از روی لایت-ناول اقتباس شده و اورجینال نیست.
  لایت-ناول Durarara از آوریل ۲۰۰۴ تا ژانویه ۲۰۱۴ در ۱۳ جلد چاپ و منتشر شده، درحالیکه فصل اول انیمه از تاریخ ژانویه ۲۰۱۰ تا ژوئن ۲۰۱۰ پخش شده.

  بیگ اسموکیوهانBlue
 • Amir :)) گفت:

  از این لیست کد گیاس و وایولت اورگاردن رو بیشتر دوست داشتم
  کد گیاس که داستان شاهکاری داره و روایت و تویست های غیر منتظرش هیچوقت یادم نمیره، راجب لولوش هم چیزی نگم
  وایولت اورگاردن هم انیمه خیلی خوبی بود داستان های کوتاه زیبایی رو روایت میکنه و خود وایولت هم خیلی دوست داشتنیه

  بیگ اسموکArtificial diagnostic mashineیوهانMister X‌
 • گفت:

  angle beats یکی از بهترین انیمه ها حیف که تو لیست نیست…

  بیگ اسموکAlonewTeamSilentHollow knightیوهانesmaaielBlue
 • 1988halflife گفت:

  انیمه های شاخی هم هستن
  جالبه که از روی مانگا نساختنشون

  بیگ اسموک
 • Ninja theorey گفت:

  با اینکه انیمه باز هستم اما وقتی سامورایی چامپلو تموم کردم انگار چیزی ازم کم شد

 • Blue گفت:

  فصل اول سایکوپس محشر بود
  انتاگونیست خیلی خوب
  اوپنیگ و اندینگ و موزیک متنشم خیلی دوست داشتم.

  Star Lord
 • mhm گفت:

  پارانویا ایجنت عجیب ترین انیمه ای هست که تا به حال دیدم هنوزم بهش فکر میکنم .

 • saeedrahimi گفت:

  خسته نباشید چندتا انیمه سینمایی خوب معرفی میکنید تعطیلات یهو دلم خواست

  Blue
 • Love Game گفت:

  درست شنیدم هرمز؟!🤨انیمه بازی ولی سایکو پس ندیدی و مثل من منتظر سینمایی جدیدش نیستی؟🤨🧐

  Blue
 • بهترین انیمه ای که تا به امروز دیدم، اکوداما درایو بود. چون نه تنها کسل کننده و طولانی نبود، بلکه از نظر گرافیک و روایت حرفی واسه گفتن داشت. بعد از اون سایبرپانک ادج رانر که پایانش برعکس انیمه هایی که توی بدترین شرایط باز پیروز میشن، منطقی بود.

  Blue
 • فقط وایولت اورگاردن رو چند ماه پیش دیدم واقعا ارزش دیدن داره سیزده قسمت و یک قسمت OVA و دو تا سینمایی که یکیش ربطی به داستان نداره ولی دومی اش که حدود یه سال پیش ساختن داستان رو تموم می کنه هنوز هیچ انیمه مثل وایولت ندیدم واقعا یک شاهکار به تمام معنا پیشنهاد میکنم حتما ببینید فوق العادس

  Artificial diagnostic mashineBlue
 • انیمه فقط فوتبالیست ها.(شوخی).🤣
  هیچ اینمه ورزشی نتونست فوتبالیست هارو شکست بده اصلا این یک چیز دیگه بود.

  Artificial diagnostic mashine
  • Star Lord گفت:

   فوتبالیست ها که شاهکار بود🔥 ولی جدیدا انیمه blue lock اومده خیلی محبوب شده و اونم دقیقاً سبک فوتبالی داره، من هنوز ندیدمش و نمیتونم نظر بدم که از فوتبالیست ها بهتر هست یا نیست، انیمه هایکیو هم جز ورزشیا خیلی بشدت محبوبه منتها فوتبالی نیست والیبالیه، ولی قدمت فوتبالیست ها خودش بیانگر یه اثر فراموش نشدنی به حساب میاد :)✨