نسخه‌ی PS5 بازی Hogwarts Legacy عملکرد بهتری نسبت به Xbox Series X دارد

۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵

با وجود اینکه ایکس باکس سری ایکس، قوی‌ترین کنسول نسل نهم است اما هیولای مایکروسافت در اجرای Hogwarts Legacy عملکرد ضعیف‌تری نسبت به پلی استیشن ۵ دارد.

سه سال قبل و زمانی که مشخصات رسمی و گزارش شده از سخت‌افزار کنسول‌های نسل جدید سونی و مایکروسافت زمینه‌ساز بحث و جنجال‌های بی‌پایانی در محافل دنیای بازی‌ها شده بود، بسیاری از بازی‌بازان سخت‌افزار ضعیف‌تر پلی استیشن ۵ نسبت به ایکس باکس سری ایکس را مورد انتقاد قرار داده و افراد زیادی نیز به همین خاطر به‌شدت ناامید شده بودند. اما اکنون که این کنسول‌ها نه روی کاغذ که به‌صورت عملی، به اجرای بازی‌های مختلف می‌پردازند، به‌نظر می‌رسد شرایط برای سونی و پلی استیشن آن‌قدرها هم نامطلوب نیست چراکه به‌تازگی رسانه‌ی Digital Foundry، اقدام به مقایسه‌ی عملکرد Hogwarts Legacy روی پلتفرم‌های مختلف کرده و نتایج جالب توجهی به‌دست آورده است.

طبق این مقایسه که ویدیوی آن از طریق این نشانی در دسترس قرار دارد، با وجود اینکه بازی روی هردو کنسول از کیفیت بصری یکسانی برخوردار است، نسخه‌ی پلی استیشن ۵ به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای تجربه‌ی پایدارتری نسبت به ایکس باکس سری ایکس ارائه می‌دهد.

حالت Performance این بازی روی پلی استیشن ۵ تقریباً روی ۶۰ فریم قفل است و نرخ فریم در حالت‌های Fidelity و Fidelity ET نیز به‌ندرت ممکن است افت داشته باشد. این درحالی است که حالت Performance روی ایکس باکس سری ایکس «بسیار ناپایدار» و همراه با افت فریم، گزارش شده است. به‌صورت کلی، پلی استیشن ۵ در حالت‌های بصری متفاوت، عملکرد بهتری نسبت به سری ایکس ارائه می‌دهد که چنین چیزی می‌تواند یک پیروزی جدید برای کنسول پرچم‌دار شرکت سونی تلقی شود.

Hogwarts Legacy علاوه بر پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/اس، روی پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز قابل بازی است و دارندگان کنسول‌های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان نیز می‌توانند آن را در تاریخ ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ (۴ آوریل ۲۰۲۳) دریافت کنند. همچنین این بازی در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ (۲۵ جولای ۲۰۲۳) روی کنسول نینتندو سوییچ نیز منتشر خواهد شد.

اسماگSalvador09Joel MillerDARKSIRENkanameVisible bearded manThe.Last.DragonAminTSLSepehrBlack SwordsmanRubyParhamKHEDER_Pro_GamerTin TinA,,shRoyalknightMincraft@alistarNimaمحمدامین حیدریmore

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید