سالیدهای MSI SPATIUM M570 سریع و خنک

4 بهمن 1401 - 14:15


در 2023 CES  کمپانی تایوانی  MSI از دو حافظه پرسرعت SSD جدید سری SPATIUM به نام‌های SPATIUM M570 PRO و  SPATIUM M570 رونمایی کرد. این دو محصول پرسرعت که می‌توانند حداکثر تا ۱۲ گیگابایت بر ثانیه سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات را داشته باشند، اولین درایوهای حافظه PCIe 5.0 قابل‌دسترس هستند و از کنترلر Phison E26 بهره می‌برند.

حافظه های SSD فوق سریع MSI

MSI نیز همانند سایر شرکت‌های تولیدکننده حوزه سخت‌افزار کامپیوتر با دست پر به همایش CES 2023 رفت و از این فرصت برای معرفی محصولات خود استفاده کرد. این شرکت شناخته شده، در CES از دو حافظه پرسرعت SSD نسل جدید به نام‌های SPATIUM M570 PRO  و  M570   SPATIUM بر پایه استاندارد PCIe 5.0 رونمایی کرد.

همان‌طور که از نام این دو حافظه SSD جدید MSI مشخص است، SPATIUM M570 PRO  کمی از برادر کوچک‌تر خود سریع‌تر عمل می‌کند.

شرکت MSI برای کاهش دمای این حافظه‌های پرسرعت از یک محفظه بخار استفاده کرده است که مستقیماً با کنترلر و سایر اجزای داغ روی درایو در تماس بوده و گرما را به یک هیت‌سینک با پره‌های آلومینیومی ریخته‌گری شده انتقال می‌دهد.

MSI CES 2023

به گفته MSI، طراحی بدنه هیت سینک به‌گونه‌ای است که از تداخل با جریان هوای همرفتی و فرایند خنک‌سازی سایر سخت‌افزارها (مانند خنک‌کننده CPU) جلوگیری می‌کند.

رکورد سرعت ۱۲ گیگابایت در ثانیه

MSI SPATIUM M570 PRO

حافظه SSD جدید SPATIUM M570 PRO می‌تواند سرعت خواندن متوالی داده‌ها و اطلاعات تا ۱۲ گیگابایت در ثانیه و همچنین سرعت نوشتن ۱۰ گیگابایت در ثانیه را ارائه کند.

گزارش‌های منتشر شده از محصولات جدید MSI نشان می‌دهد که حافظه SPATIUM M570 PRO در ظرفیت‌های ۱ ترابایت، ۲ ترابایت و ۴ ترابایت عرضه خواهد شد.

محصول دوم، یعنی حافظه M570   SPATIUM (مدل غیر پرو) به یک هیت سینک مونو بلاک آلومینیومی ساده‌تر مجهز شده و در گزینه‌های مشابه از لحاظ ظرفیت تولید شده است.

البته سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در حافظه M570   SPATIUM کمی پایین‌تر است. به گفته MSI، حداکثر سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات M570   SPATIUM می‌تواند به ۱۰ گیگابایت در ثانیه برسد. هر دو درایو اس‌اس‌دی از کنترلر Phison E26 بهره می‌برند.

شرکت MSI قصد دارد حافظه‌های ذخیره‌سازی پرسرعت نسل جدید اسپاتیوم خود را در سه‌ماهه دوم 2023 عرضه کند. لازم به ذکر هست طیف وسیعی از SSD های شرکت MSI در بازار داخلی با گارانتی معتبر ماتریس موجود است .

DARKSIRENmeysambJavad

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید