معرفی انیمه Moriarty the Patriot | جنایت برای دست‌یابی به برابری

ایلیا عسگری
۴ بهمن ۱۴۰۱ - 10:00

مجموعه Moriarty the Patriot را می‌توان به عنوان یکی از آثار چالش‌برانگیز دنیای انیمه خطاب کرد که نگاهی متفاوت به زندگی شرور داستان‌های شرلوک هولمز دارد.

داستان‌ها و ماجراجویی‌های شرلوک هولمز برای دهه‌های گذشته به شیوه‌های مختلف برای مخاطبین روایت شده که باعث شده شاهد یکی از جذاب‌ترین داستان‌های کاراگاهی و معمای تاریخ باشیم. با این حال چه می‌شد اگر که داستان از دیدگاه دشمن او یعنی جیمز موریارتی روایت می‌شد؟

یکی از نکاتی که همیشه در رویارویی قهرمانان و شروران داستان‌ها ذهن مخاطب را درگیر می‌کند، این مسئله است که اگر داستان از دیدگاه شرور روایت می‌شد، آیا باز هم می‌توانستیم با قهرمان داستان همزادپنداری کنیم؟ شاید که نیت و خواسته‌های شخصیتی که در ماجراجویی قهرمانان، به عنوان “شرور” تعریف می‌شود، چندان هم خبیثانه به نظر نرسد.

انیمه زیبا و منحصر به فرد Moriarty the Patriot با ارائه داستانی حول محور شخصیت موریارتی سبب شده تا شاهد پیچش‌های شخصیتی باشیم که شاید هیچگاه بدین شکل فرصت مرور زندگی و دغدغه‌های او را نداشته‌ایم. به همین سبب نیز در ادامه به معرفی این مجموعه خواهیم پرداخت که تماشای آن می‌تواند خاطراتی فراموش نشدنی را برای شما رقم بزند.

 • نام انیمه: Moriarty the Patriot
 • نام فارسی: موریاتی وطن‌پرست
 • ژانر: جنایی و معمایی
 • سال انتشار: ۲۰۲۰
 • خالق مانگا: ریوسکه توکیچ
 • کارگردان: کازویا نومورا
 • نویسندگان: گو زاپا و تاکو کیشیموتو
 • صداپیگشان: شیزوکا ایشیگامی، تاکویا ساتو و نائو تویاما

انیمه Moriarty the Patriot در اواخر قرن نوزدهم کشور بریتانیا جریان دارد؛ جایی که این امپراتوری تمام جهان را در اختیار گرفته و به حدی از قدرت دست پیدا کرده که به راحتی می‌تواند سرنوشت مردم و طبقه اجتماعی آن‌ها را فراتر از ارزش‌های انسانی آن‌ها برایشان تعیین نماید.

در این بین ما با خانواده موریارتی معرفی می‌شویم. خانواده‌ای ثروتمند و قدرتمند که نفوذ زیادی در دربار امپراتوری بریتانیا دارند. این خانواده سرپرست دو کودک به نام‌های ویلیام جیمز و لوئیس جیمز را بر عهده می‌گیرند؛ کودکانی که زندگی سخت و مشقت‌باری را پشت سر گذاشته و اختلاف طبقاتی باعث شده تا ویلیام جیمز کینه‌ای عمیق از اشراف‌زادگان بر دل داشته باشد که با کمک یکی از اعضای خانواده موریارتی به نام آلبرت به مرور نقشه خود را برای نابودی این طبقه نابودگر جامعه به راه می‌اندازد.

در حالی که نقشه آن‌ها حتی دامن‌گیر خود خانواده موریارتی نیز می‌شود، چنان آشوب و رخدادهای غیرمنتظره‌ای به راه می‌اندازد که ویلیام جیمز و آلبرت را درگیر سلسله‌ای از اتفاقات غیرقانونی و سیاسی کرده تا این که شخصیت شرلوک هولمز وارد ماجرا می‌شود.

شرلوک هولمز از هوش خود بهره گرفته تا بفهمد که چه کسی پشت تمامی این ناآرامی‌ها، جنایات و بی‌قانونی‌ها قرار دارد؛ مسئله‌ای که به مرور او و جیمز موریارتی را به هم نزدیک کرده تا جایی که شاهد رابطه‌ای پر از تنش و بازی‌های ذهنی بین این دو آغاز می‌شود. کسانی که به عنوان یکی از به یاد ماندنی‌ترین زوج‌های تاریخ داستان‌های معمایی شناخته شده و به لطف انیمه Moriarty the Patriot می‌توانیم شاهد این ماجرا از دید موریارتی باشیم.

یکی از ارکان مهمی که می‌تواند در جذابیت و اهمیت یک انیمه نقش بسیار موثری داشته باشد، شخصیت‌های آن می‌باشند. دو شخصیت شرلوک هولمز و جیمز موریارتی به حد کافی در نزد مخاطب عام سینما و تلویزیون شناخته شده هستند؛ با این حال Moriarty the Patriot از روایت کاملاً منحصر به فردی بهره می‌برد.

به لطف این انیمه ما می‌توانیم تا شاهد زندگی دردناک، تاثیرگذار و تاریک جیمز موریارتی باشیم؛ کسی که نه از روی لذت، بلکه به سبب سختی‌ها و مشقت‌هایی که اختلاف طبقاتی بر او وارد کرده بود، زندگی تاریکی را در پیش می‌گیرد تا بدین وسیله از باعث و بانی این رخدادها انتقام بگیرد.

به این منظور او دست به تشکیل تیمی از افرادی می‌زند که او را در این راه غیرقابل بازگشت همراهی می‌کنند. در حالی که ما شاهد رابطه بسیار جذاب و چالش‌برانگیزی بین موریارتی و هولمز هستیم اما در کنار آن‌ها شخصیت‌های دیگری نیز حضور دارند که شاید تاکنون در مدیوم‌های دیگر از ماجراجویی‌های شرلوک هولمز سابقه نداشته است.

انیمه Moriarty the Patriot جزو آثار جدید این مدیوم محسوب می‌شود که پخش خود را از سال ۲۰۲۰ و در طی دو فصل انجام داده است. به همین سبب نیز با ما شاهد جلوه‌های بصری چشم‌نواز و جذابی از قرن نوزدهم کشور بریتانیا هستیم که مخاطبین می‌توانند در دنیای پرجزییات و تاریخی آن غرق گردند.

در بحث صداگذاری و موسیقی نیز شاهد ارائه کیفیت بالایی از سوی استودیو پروداکشن آی. جی هستیم که نه تنها موسیقی‌های ساخته شده برای Moriarty the Patriot ترکیبی از حس تاریخی، حماسی و معمایی هستند، بلکه در زمینه صداپیشگی نیز هنرمندان سنگ تمام گذاشته و به زیبایی می‌توانیم حس و نیت شخصیت‌ها را درک کنیم و با آن‌ها همراه شویم.

اگر که از داستان‌های معمایی و جنایی لذت می‌برید و به دنبال تماشای اثری هستید که کمتر شبیه آن را می‌توان در باقی مدیوم‌ها یافت، انیمه Moriarty the Patriot می‌تواند به تجربه‌ای بسیار ناب و منحصر به فرد برای شما بدل گردد.

این اثر نه تنها جنبه‌های متفاوتی و ناگفته‌ای از رقابت بین شرلوک هولمز و جیمز موریارتی را به تصویر می‌کشد، بلکه با روایت وقایعی سیاسی، اجتماعی و تاریخی می‌تواند مفاهیمی تاثیرگذار و مهم از جوامع امروز اطراف ما را از طریق یک انیمه سریالی برای شما به ارمغان بیاورد که قطعاً ذهن شما را به چالش خواهد کشید.

اگر که از تماشای انیمه Moriarty the Patriot لذت کافی را برده‌اید، مشاهده آثار زیر را به شما توصیه می‌نماییم.

 • انیمه Joker Game
 • انیمه The Empire of Corpses
 • انیمه Death Note
 • انیمه Code Geass: Lelouch of Rebellion
 • انیمه Terror in Resonance

منبع: گیمفا

Blue𝑆𝑖𝑙𝑘𝑆𝑜𝑛𝑔𝓖𝓮𝓻𝓪𝓵𝓽????Lone wolfmeysamb

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید