شباهت تیتراژ سریال The Last Of Us با ساخته دیگر شبکه HBO

3 بهمن 1401 - 17:00

چشمان تیزبین بینندگان سریال جذاب The Last Of Us متوجه شباهت تیتراژ این مجموعه با ساخته دیگر شبکه HBO شده است.

پس از سال‌ها انتظار بالاخره شبکه HBO پخش سریال پرهزینه The Last Of Us (آخرین بازمانده از ما) را آغاز کرده است. اثری که اقتباسی از فرنچایزی به همین نام در صنعت بازی‌های ویدیویی بوده که هر یک از 2 نسخه آن با موفقیت‌های بسیار چشم‌گیر و بزرگی مواجه شده‌اند. در حالی که شاهد پخش دومین قسمت از این سریال ترسناک بوده‌ایم، بینندگان این مجموعه متوجه نکته بسیار جالبی در تیتراژ آغازین آن شده‌اند.

تیتراژ آغازین سریال The Last Of Us به شکلی هنری و زیبا روایت‌گر پخش قارچ هولناک این فرنچایز در مناطق مختلفی از کشور ایالات متحده آمریکا می‌باشد که سپس تمام دنیا را گرفتار خود خواهد کرد. حال به نظر شما این مسئله کمی آشنا به نظر نمی‌رسد؟ اگر که از بینندگان سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) بوده باشید، قطعاً به خاطر دارید که تیتراژ آغازین این مجموعه حول محور نمایش تمامی بخش‌های سرزمین وستروس به مخاطبین می‌باشد. در حالی که داستان و شخصیت‌های این دو سریال کاملاً تفاوت دارد اما در ارائه یک هدف مشترک، شگفت‌انگیز عمل کرده‌اند.

سریال Game of Thrones با ارائه چنین شیوه‌ای قصد دارد تا مفهوم “قدرت” را در تمام سرزمین وستروس به معرض نمایش بگذارد، در حالی که سریال The Last Of Us آرام آرام با گسترش این قارچ در سراسر آمریکا و جهان قصد دارد تا مفهوم “بقا” را به مخاطب القا نماید.

در ادامه می‌توانید ویدیویی حول محور این موضوع را مشاهده نمایید.

این مسئله نمایانگر ذهن خلاق عوامل شبکه HBO است که نشان می‌دهد چگونه 2 دنیای کاملاً متفاوت را با تیتراژی مشابه، به یکدیگر مرتبط کرده تا به نوعی مخاطبین شاهد امضای کار HBO در سریال‌هایشان باشند.

منبع: CBR

M.KhDARKSIRENVisible bearded manBehzad goldsmithsニマ・シャムス氏Play the bestHesamUNCLE ARTURA,,shامیرخستهABDVDmeysambAMIR WAZOWSKI?riddler؟KratosjokerCirilla RiannonThe.Last.Dragondarkhawkmore

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید