فرمانروایی Modern Warfare 2 و God of War Ragnarok در ماه نوامبر بریتانیا

15 آذر 1401 - 13:36

در ماهی که گذشت شاهد فرمانروایی دو بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 و God of War Ragnarok و هم‌چنین عناوین انحصاری نینتندو در بازار بریتانیا بودیم. با این حال فروش کلی بازی‌ها در ماه نوامبر نسبت به سال گذاشته کاهش داشته است.

طبق آخرین آمار GSD در مجموع 4.3 میلیون نسخه بازی در ماه نوامبر در بریتانیا به فروش رسیده است. این به معنای افت 7.3 درصدی بازار نسبت به نوامبر سال گذاشته است. یکی از دلایل بزرگ این مهم Call of Duty است. Call of Duty: Modern Warfare 2 در ماه اکتبر منتشر شد، در حالی که سال گذاشته شاهد انتشار Vanguard در ماه نوامبر بودیم.

با این حال Call of Duty هم‌چنان موفق شده تا پرفروش‌ترین بازی ماه نوامبر باشد. در واقع تنها در فروش یک ماهه‌ی اخیر، Modern Warfare 2 تقریبا توانسته از فروش کل Vanguard جلو بزند. نزدیک‌ترین رقیب به Modern Warfare 2 انحصاری سونی یعنی God of War Ragnarok است که عرضه‌ی بسیار موفقی برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 بوده است. نسبت به God of War 2018، فروش سه هفته‌ی اول Ragnarok افزایشی 44 درصدی داشته است.

پرفروش‌ترین بازی‌های جدید بعدی ماه نوامبر Pokémon Scarlet و Violet هستند. اگر هر دو بازی را با هم ترکیب کنیم، Pokémon Scarlet و Violet به رتبه‌ی سوم جدول و بالاتر از FIFA 23 خواهند رسید. به عنوان یک بازی انحصاری نینتندو، آمار فروش دیجیتالی این بازی در دسترس نیست. پس این احتمال وجود دارد که با احتساب آمار فروش دیجیتالی این دو بازی حتی شاهد قرار گرفتن آن‌ها بالاتر از Ragnarok باشیم. Pokémon Scarlet و Violet دومین عرضه‌ی موفق تاریخ این فرنچایز بعد از Pokémon Sun و Moon روی 3DS است.

دیگر عرضه‌ی جدید و موفق این ماه بازی Footbal Manager 2023 بود که در رتبه‌ی ششم قرار گرفت. البته فروش این بازی نسبت به نسخه‌ی سال گذشته کاهشی 30 درصدی داشته است. تنها یک پله پایین‌تر و در رتبه‌ی هفتم شاهد حضور یک بازی دیگر از Sega یعنی Sonic Frontiers هستیم.

نینتندو سوییچ برنده‌ی یک ماه پر رقابت

در ماهی که کنسول‌های بازی فروش بسیار خوبی را تجربه کردند، نینتندو سوییچ بالاتر از پلی استیشن و ایکس باکس قرار گرفت. در ماه نوامبر شاهد فروش 372 هزار دستگاه سوییچ در بریتانیا بودیم که به گفته‌ی Gfk به معنای افزایش 113 درصدی نسبت به ماه گذشته است. در ماه نوامبر شاهد عرضه‌ی یک نسخه‌ی ویژه از کنسول سوییچ OLED با محوریت Pokémon Scarlet و Violet بودیم که 8 درصد از فروش کل سوییچ را به خود اختصاص داد.

ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس به لطف رشد فروشی 105 درصدی بسیار به سوییچ نزدیک بودند و در رتبه‌ی دوم قرار گرفتند. ایکس باکس سری اس به لطف تخفیف 60 پوندی خود در جمعه‌ی سیاه توانست فروش بسیار خوبی را تجربه کند. عرضه‌ی God of War Ragnarok هم به معنای افزایش فروش 75 درصدی پلی استیشن 5 نسبت به ماه گذشته بود. باندل God of War این کنسول مسئول 35 درصد کل فروش آن در ماه نوامبر بود.

هر 9 لوازم جانبی پرفروش ماه نوامبر هم برای ایکس باکس سری ایکس/اس یا پلی استیشن 5 بودند. مدل سفید رنگ کنترلر دوال‌سنس پلی استیشن در رتبه‌ی اول و مدل مشکی آن در رتبه‌ی دوم قرار گرفتند. پس از آن هم شاهد حضور پنج مدل مختلف کنترلر ایکس باکس سری ایکس/اس بودیم. Gfk گفته که در مجموع 1.29 میلیون لوازم جانبی در ماه گذشته به فروش رسیده که به معنای رشد 9.3 درصدی نسبت به نوامبر سال گذشته است.

در ادامه می‌توانید فهرست 20 بازی پرفروش ماه نوامبر در بریتانیا را مشاهده کنید:

رتبهبازی
1Call of Duty: Modern Warfare 2
2God of War Ragnarok
3FIFA 23
4Pokémon Violet
5Pokémon Scarlet
6Football Manager 2023
7Sonic Frontiers
8Mario Kart 8: Deluxe
9Grand Theft Auto 5
10LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
11Nintendo Switch Sports
12Gotham Knights
13Red Dead Redemption 2
14Horizon: Forbidden West
15The Last of Us Part 2
16Animal Crossing: New Horizons
17NBA 2K23
18LEGO Harry Potter Collection
19Minecraft: Nintendo Switch Edition
20Splatoon 3

Visible bearded manEzio Auditore da FirenzeTlou part 2 game of the centuryJavadHaj ClankarmanParham_Shمحمدامین حیدریA,,shGidoraKratosPouya🤘Mohsenj74naughty godEllie MilleradibraامیرLonesome guyABDVDTUPACmore

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید