نینتندو سوییچ و ایکس باکس سری ایکس/اس حکمران جمعه‌ی سیاه بریتانیا بودند

10 آذر 1401 - 21:59

نینتندو سوییچ و ایکس باکس سری ایکس/اس در جمعه‌ی سیاه هفته‌ی گذشته بریتانیا در بازار کنسول‌ها فرمانروایی کردند. در این میان کنسول نینتندو توانست با اختلاف بسیار کم از مایکروسافت پیشی بگیرد.

در زمینه‌ی فروش واحدی، کنسول نینتندو سوییچ مجموعا 42 درصد از کل فروش کنسول‌ها در هفته‌ی گذشته را به خود اختصاص داده بود. این در حالی است که ایکس باکس سری ایکس/اس 40 درصد و پلی استیشن 5 18 درصد بازار را در اختیار خود داشتند. این آمار را شرکت تحقیقات بازار GfK Entertainment منتشر کرده است.

دلیل اصلی افزایش فروش کنسول سوییچ بازگشت یک باندل کنسولی برای Mario Kart 8 Deluxe بود. هم‌چنین برخی از فروشندگان قیمت مدل OLED کنسول را به 279 پوند کاهش دادند. همان‌طور که انتظار می‌رفت تخفیف 60 پوندی ایکس باکس سری اس هم در افزایش فروش این کنسول تاثیرگذار بود. ایکس باکس سری اس در هفته‌ی گذشته با قیمت 190 پوند به فروش رسید.

در حالی که پلی استیشن 5 به طرز چشمگیری از رقبای خود عقب بود، باید خاطرنشان شد که این کنسول به نسبت قیمت بالایی دارد و تخفیف خاصی را هم در جمعه‌ی سیاه دریافت نکرد. در مجموع میزان هزینه‌ی خریداران روی سخت‌افزار مربوط به بازی، بازی‌های فیزیکی و لوازم جانبی در جمعه‌ی سیاه امسال نسبت به سال گذشته افزایشی 4 درصدی در بریتانیا داشت.

GfK Entertainment هم‌چنین گفته که فروش بازی‌های Mario Kart 8 Deluxe و Sonic Frontiers در جمعه‌ی سیاه نسبت به هفته‌ی قبل از آن بیش از دو برابر شد.

Amir RingoامینEllie MillerBehzaadThe.Last.DragonشرکSami 227DARKSIRENکاکاسنگیJavadEA GAMERO2Visible bearded manMmfb🦁🌞🏴Haj Clankامیر حسینBlackCityعمو فیل کبیرPorfosor🇮🇷mahdi12345more

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید