احتمال عرضۀ Gran Turismo روی PC وجود دارد

6 آذر 1401 - 14:35

آقای کازونوری یامائوچی (Kazunori Yamauchi)، خالق مجموعه‌ی Gran Turismo، اخیراً در مصاحبه‌ای، به انتشار این بازی روی پلتفرم رایانه‌های شخصی اشاره داشته است.

تعدادی از بزرگترین فرنچایزهای سونی توانسته‌اند که به پلتفرم رایانه‌های شخصی راه یابند، از جمله God of War، آخرین نسخه‌های Spider-Man و Uncharted 4، در حالی که بازی‌های بیشتری نیز در راه هستند.

طبیعتاً انتشار چنین عناوین انحصاری فرست پارتی بزرگی روی PC، باعث شده است که بسیاری از طرفداران دربارۀ عرضۀ Gran Turismo، ساختۀ استودیوی پولیفونی دیجیتال (Polyphony Digital)، روی رایانه‌های شخصی گمانه‌زنی‌هایی داشته باشند و در مصاحبۀ جدید آقای یامائوچی نیز پرسیده شد که آیا به این موضوع فکر می‌کند و پاسخ یامائوچی مثبت بود. اما آقای یامائوچی اشاره کرد که در این بین ایراداتی وجود دارد.

بازی Gran Turismo عنوانی بسیار بهینه است. پلتفرم‌های زیادی وجود ندارند که بتوانند آن را روی حالت 4K و نرخ فریم 60 واقعی اجرا کنند، پس یکی از راه‌های تحقق بخشیدن به آن، محدود کردن پلتفرم‌ها است. این کار راحتی نیست (انتشار بازی روی PC)، اما در حال بررسی آن هستیم و به آن فکر می‌کنیم.

البته که بازی Gran Turismo 7 را همین حالا نیز می‌توان یک عنوان مولتی‌پلتفرم نامید. این بازی روی پلی استیشن 4، پلی استیشن 4 پرو و پلی استیشن 5 به خوبی اجرا می‌شود و بر اساس سخت‌افزارشان، تفاوت‌هایی در کیفیت آن‌ها دیده می‌شوند. تکسچرها، رزولوشن و جزئیات پیست مسابقه در کنسول‌های قدیمی‌تر با کیفیت کمتری پردازش می‌شوند، در حالی که یک تجربۀ کامل 4K و نرخ فریم 60 را در پلی استیشن 5 داریم و حتی در منو و بازپخش‌ها از رهگیری پرتو (Ray Tracing) استفاده شده است.

با این حال که بازی‌های رانندگی و شبیه‌ساز اتومبیل‌رانی زیادی برای کاربران رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارند، هیچ عنوانی شبیه به Gran Turismo را نمی‌توان در آن پیدا کرد. چنین رویکردی می‌تواند بازیکنان زیادی را با بازی Gran Turismo آشنا کند؛ بازی‌ای که در 25 سال گذشته تنها برای دارندگان سخت‌افزار پلی استیشن در دسترس بوده است.

KasMarofred-eyed Banished KnightDanialRanjbarzadehDARKSIRENParham_ShV3S3MIRVisible bearded manهادی صفاییEspressoTlou part 2 game of the centuryBehzaadJavadHaj ClankPorfosor🇮🇷PouyaEzio Auditore da FirenzeghostکاکاسنگیTemor🤘Mohsenj74more

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید