سونی: PS Plus عقب‌تر از Xbox Game Pass است

3 آذر 1401 - 11:37

سونی به تازگی فاش کرده که در مقایسه با سرویس Xbox Game Pass، سرویس PS Plus از زمان عرضه‌ی مدل‌های جدید موفقیت لازم را نداشته است.

سونی در آخرین بیانیه‌ی خود به یکی از سازمان‌های تعدیل بازار در بریتانیا یعنی CMA گفته که در حالی که سرویس Xbox Game Pass موفقیت زیادی را برای مایکروسافت در بر داشته است، PlayStation Plus و سطح‌های جدید آن یعنی Extra و Deluxe از این نظر تقلا کرده‌اند.

بدون برملا ساختن اعداد و ارقام دقیق، سونی گفته که شمار مشترکین PlayStation Plus Deluxe و PlayStation Plus Extra کم‌تر از شمار مشترکین Xbox Game Pass بوده است. این شرکت از مقایسه‌ی PlayStation Plus Essential، پایین‌ترین سطح اشتراک‌های PlayStation Plus، اجتناب کرد. با این حال این مهم احتمالا به خاطر ضروری بودن این اشتراک برای تجربه‌ی بازی‌های آنلاین است. در بیانیه‌ی سونی آمده:

Game Pass به طرز قابل توجه‌ای از PlayStation Plus جلوتر است. مایکروسافت همین حالا هم در زمینه‌ی اشتراک سرویس‌های بازی از سونی پیشی گرفته است. Game Pass روی کنسول‌ها و از طریق Xbox Game Pass و Xbox Game Pass Ultimate حدود 29 میلیون مشترک دارد. انتظار می‌رود که در آینده هم شاهد رشد این سرویس باشیم. PlayStation Plus در میان سرویس‌های بازی از Game Pass عقب‌تر است.

مایکروسافت در ژانویه‌ی سال 2022 فاش کرد که سرویس Xbox Game Pass از مرز 25 میلیون مشترک عبور کرده است. بیانیه‌ی سونی به این معنا است که از آن زمان تا کنون حداقل 4 میلیون نفر دیگر به جمع مشترکین Xbox Game Pass پیوسته‌اند.

بیانیه‌ی دیگر سونی به CMA در این رابطه به مربوط به معامله‌ی مایکروسافت و اکتیویژن می‌شود. سونی در این بیانیه مدعی شده که در صورت تصاحب فرنچایز Call of Duty توسط مایکروسافت، بازار و مصرف‌کنندگان به شدت آسیب می‌بینند و مایکروسافت به دنبال تبدیل کردن سونی به نینتندویی دیگر است.

M.MTDARKSIRENهادی صفاییKurosعلیAlirezaarmanFernando(captain of hell)MJ89Behzaaadمیام رو خطتLonesome guyTemorParham_ShKratosBoogimanHaj ClankEl DiabloCapitanEllie Terminatormore

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید