Battlefield 4: شرکت Dice درباره‌ی تخریب پذیری محیط می‌گوید

۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۰

در بازی Battlefield 4، بخش آنلاین، که به معرض دید همگان قرار گرفت، در یکی از بخش‌های بازی در نقشه‌ای با عنوان Shanghai Siege، یک آسمان خراش بزرگ تخریب می‌شود و تمام محیط بازی را تغییر می‌دهد. تهیه‌کننده‌ی بخش مولتی پلیر بازی، آقای Aleksander Grøndal  درباره‌ی این موضوع توضیحاتی ارائه می‌دهد.

او در پاسخ پرسشی مبنی بر اینکه آیا Dice قصد بازی با دینامیک‌های مختلف در بازی را دارد گفت:

“قطعا همینطور است. این ایده‌ای بوده که در تمام دوران ساخت بازی  در ذهنمان بود. اتفاقی که برای آسمان خراش در این بازی افتاد فقط یکی از گوشه‌های پیشرفت در این فرایند بود. ما روی نکته‌ های ریز و درشت در این بازی وقت گذاشتیم. نکته‌هایی که با تغییر دادن یا تخریب شدنشان می‌توانند کاملا محیط بازی را تغییر دهند.

خب شما در نقشه‌ی Shanghai Siege با تخریب یک آسمان خراش، محیطی کاملا متفاوت را برای گیمر‌ها رقم می‌زنید. همچنین گرد و خاک زیادی در هوا منتشر می‌شود که دید را سخت تر می‌کند. پس وقتی شما یک هلیکوپتر را در این شرایط خلبانی می‌کنید باید به سطح زمین نزدیک تر شوید تا بتوانید دشمنانتان را از پای درآورید.

اتفاقای مشابهی هم درباره‌ی نکته‌های دیگر در این بازی هست. به عنوان مثال اگر ماشینی در جایی پارک شود و شما با آن برخورد کنید، امکان دارد صدای دزدگیر ماشین بلند شود و همه از حضور شما با خبر شوند. یا وقتی در مکانی بسته آتشسوزی افتقا می‌افتد ممکن است آب‌پاش‌های سقفی شروع به باریدن کنند و دید شما با توجه به خیس بودن اطراف متفاوت خواهد بود.

اگر شما به یک کپسول آتشنشانی تیراندازی کنید، ماده‌ی داخل آن محیط را تغییر می‌دهد و دید را سخت تر می‌کند. همه‌ی این اتفاقات ریز و درشت در تغییر محیط می‌تواند نکته‌ای مثبت برای شما باشد تا در این بازی پیشروی کنید. پس همه‌ی چیز‌هایی که در اطرافتان می‌بینید تغییر پذیر است و می‌توانید آن‌ها را تخریب کنید یا تغییر دهید.”

در آخر هم Aleksander Grøndal  اعلام کرد که با این تغییرات در محیط، گیمر‌ها مجبورند تا استراتژی و سبک خود در بازی‌ را تا حدی تغییر دهند.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید