قابلیت کراس‌‌پلی Modern Warfare 2 در PC و ایکس باکس غیرفعال نمی‌شود؛ راه‌حل موقت ایکس باکس

۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹

بازیکنان رایانه‌های شخصی و ایکس باکس بازی Modern Warfare 2 دریافته‌اند که امکان غیرفعال کردن مستقیم کراس‌پلی در این بازی وجود ندارد.

نسخۀ پلی استیشن بازی شامل گزینه‌ای می‌شود که امکان فعال یا غیرفعال کردن کراس‌پلی با دیگر پلتفرم‌ها را می‌دهد، در حالی که در بازی‌های پیشین این مجموعه، در تمام پلتفرم‌ها این امکان وجود داشت. هرچند، اکنون نسخه‌های ایکس باکس و رایانه‌های شخصی به طور کلی از این گزینه محروم مانده‌اند که باعث واکنش‌های زیادی از جانب آن‌ها در توییتر شده است.

بعضی از بازیکنان ترجیح می‌هند که این گزینه را غیرفعال کنند تا مطمعن شوند حریفشان از همان سخت‌افزاری استفاده کند که آن‌ها نیز از آن بهره می‌برند.

دارندگان کنسول شاید دوست داشته باشند که کراس‌پلی را غیرفعال کنند، چون اکثر بازیکنان رایانه‌های شخصی از موس و کیبورد استفاده می‌کنند، همچنین نسخۀ PC بازی‌ها معمولاً چیترهای بیشتری را نیز دارد. در همین حال، از آن جهت که نسخۀ کنسولی بازی‌ها قابلیت Aim Assist را دارد، بعضی بازیکنان رایانه‌های شخصی شاید ترجیح دهند که مقابل دیگر دارندگان این پلتفرم قرار بگیرند تا از بازیکنان دارای قابلیت مذکور دوری کنند.

با توجه به وجود امکان فعال یا غیرفعال کردن کراس‌پلی در نسخۀ پلی استیشن Modern Warfare 2، یعنی دارندگان پلی استیش ۵ و پلی استیشن ۴ می‌توانند تصمیم بگیرند که تنها با بازیکنان پلی استیشن مبارزه کنند. اگرچه، در حال حاضر این امکان در نسخۀ PC و ایکس باکس این بازی وجود ندارد، یعنی آن‌ها مجبور به قرار گرفتن در مقابل بازیکنان دیگر پلتفرم‌ها هستند.

تا زمانی که آپدیتی برای تعبیۀ این گزینه در بازی منتشر نشود، بازیکنان ایکس باکس تنها با ورود به تنظیمات سیستم کنسول می‌توانند از بازی کردن در حالت کراس‌پلی خودداری کنند که در این صورت، کراس پلی برای تمام بازی‌ها غیرفعال خواهد شد.

برای انجام این کار باید مراحل زیر را طی کرد:

  1. به منوی Settings کنسول ایکس باکس وارد شوید
  2. به سربرگ General بروید و بخش Online safety & family را انتخاب کنید
  3. ابتدا Privacy & online safety و سپس Xbox Live privacy را انتخاب کنید
  4. وارد View details & customise شده و سپس به سراغ Communication & multiplayer بروید
  5. در سربرگ You can play with people outside Xbox Live گزینۀ Block را انتخاب کنید

دارندگان رایانه‌های شخصی قابلیت غیرفعال کردن این گزینه در سطح کامپیوتر را ندارند، یعنی تا زمان انتشار آپدیتی از سوی سازندگان، نمی توانند از قرار گرفتن مقابل بازیکنان دیگر پلتفرم‌ها خودداری کنند.

نظر شما در این باره چیست؟

PayaCastهادی صفاییPlayStation Studios PS5Nima Shamsدروازه بان جهنم🌚🗿🤝farshidامیر حسینainzFernandoCapitanVisible bearded manDARKSIRENThe Legend of Zelda: Tears of the Kingdomزمین 52

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید