معرفی قدرتمندترین اژدهایان مجموعه Game Of Thrones

ایلیا عسگری
۷ شهریور ۱۴۰۱ - 12:00

تاریخچه سرزمین وستروس مملو از اژدهایان خوفناک و قدرتمندی است که باعث تثبیت قدرت خاندان تارگرین در طول تاریخ بوده‌اند.

دنیای “نغمه یخ و آتش” که توسط جرج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) خلق شد، روایاتی را به تصویر کشید که مملو از عشق، خیانت، جنگ، تعهد، صداقت و طمع می‌باشد. با این حال یکی از ویژگی‌های شناخته شده و پرطرفدار این مجموعه، موجوداتی مخوف و در عین حال دوست داشتنی به نام اژدهایان هستند که به عنوان نماد خاندان تارگرین به تصویر کشیده شده‌اند.

در حالی که عناصر فانتزی زیادی در این فرنچایز وجود دارد که موجب تمایز آن با باقی آثار این ژانر شده است، اما جرج مارتین اژدهایانی را به تصویر کشیده که هر یک به مانند یک شخصیت مجزا نمود پیدا کرده و مخاطب را با خود درگیر می‌کند. به واسطه سریال Game Of Thrones از شبکه HBO برای نخستین‌بار شاهد نمایش این موجودات دوست داشتنی بودیم که ثابت کرد حضور آن‌ها در کنار فردی از اعضای خاندان تارگرین تا چه حد می‌توانند شرایط نبرد را تغییر بدهد.

به لطف سریال جدید این فرنچایز که تحت عنوان House of the Dragon شناخته می‌شود، ما می‌توانیم بیش از پیش شاهد حضور این موجودات عظیم الجثه و خطرناک باشیم. زیرا طبق گزارشات منتشر شده، بیش از ۱۰ اژدها در این پیش درآمد حضور خواهد داشت که برخی از آن‌ها آن‌چنان قدرتمند و مخوف بوده‌اند که نامشان تا ابد در سرزمین وستروس جاودانه شده است.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا به معرفی برخی از قدرتمندترین اژدهایان دنیای بازی تاج و تخت پرداخته و نگاهی به سرگذشت آن‌ها داشته باشیم.

۱۰-کوئیک‌سیلور

کوئیک‌سیلور یکی از نخستین اژدهایانی بود که پس از فتح سرزمین وستروس توسط اگان فاتح و خواهرانش متولد شد. اژدهایی نقره‌ای رنگ که نفس آتشینش درخشش بسیار خاصی داشت.

در دوران جوانی این اژدها بود که اینیس تارگرین اول بر سرزمین وستروس حکم‌رانی می‌کرد و به همین دلیل نیز او وظیفه کنترل این موجود زیبا را بر عهده داشت که پس از مرگ به پسرش رسید. با این حال زمانی که عموی اگان یعنی میگور برای تصاحب تاج و تخت همراه با بالریون به هارنهال حمله کرد و نبردی عظیم بین اگان و کوئیک با آن‌ها در گرفت. به خاطر این که هیچ اژدهایی توان مقابله با بالریون را نداشت، این اژدهای جوان بال‌هایش کنده شد و در آتش اژدهای قدرتمند وستروس زنده زنده سوزانده شد.

۹-سان‌فایر

سان‌فایر که توسط اگان تارگرین دوم هدایت می‌شد، یکی از زیباترین و شکوه‌مندترین اژدهایان تاریخ سرزمین وستروس بوده است. موجودی با فلس‌های طلایی رنگ که در آسمان به مانند خورشید می‌درخشید.

با این حال شکوه او تنها مختص به ظاهرش نبوده است؛ زیرا او در هنگام نبرد نیز یک ماشین کشتار بسیار قدرتمند بود که حضور تاثیرگذاری در جنگ داخلی خاندان تارگرین تحت عنوان “رقص اژدهایان” داشته است. اگرچه که به دلیل نبردهای زیادی که او شرکت داشت، به مرور زمان دچار جراحت و فرسودگی شد و در نهایت پس از پیروزی اگان دوم، بر اثر زخم‌هایی که التیام نیافته بود، به خوابی ابدی دچار شد.

۸-کانیبال

قدیمی‌ترین و عظیم الجثه اژدهای وحشی دراگون استون، کانبیال نام دارد. کسی که به خوردن هم‌نوعان خود شهرت داشته و از انواع و اقسام اژدهایان با اندازه‌های مختلف تغذیه می‌کرده است.

زمانی که نبرد رقص اژدهایان آغاز شد، افراد بسیاری سعی داشتند تا بتوانند وی را تحت کنترل خود درآورده و به جایگاهی در جنگ داخلی خاندان تارگرین دست پیدا نمایند؛ مسئله‌ای که هیچ‌گاه تحقق نیافت و هیچ انسانی در سرزمین وستروس توانایی رام کردن وی را برخوردار نبود.

او که قاتل اژدهای سان‌فایر نامیده شده بود، پس از واقعه رقص اژدهایان برای همیشه این سرزمین را ترک کرد و دیگر هیچکس نشانه‌ای از حضور وی را پیدا نکرد.

۷-کراکسس

در پایان قسمت نخست سریال House of the Dragon توانستیم تا شاهد یکی از مخوف‌ترین اژدهایان دنیای نغمه یخ و آتش به نام کراکسس باشیم. دیمون تارگرین به واسطه کراکسس موفق شده بود تا فتوحات بسیاری را کسب نموده و آوازه‌اش در تمام سرزمین وستروس پیچیده بود.

دیمون تارگرین که به خودی خود یک مبارز حرفه‌ای و فرمانده‌ای میدان دیده بود، با کنترل کراکسس که یکی از خشن‌ترین اژدهایان تمام دوران لقب گرفته است، آن‌چنان قتل‌عام‌هایی به راه انداخته بودند که تنها نامشان باعث رعب و وحشت در میادین جنگ می‌شد. در پایان جنگ داخلی خاندان تارگرین، ایموند تارگرین همراه با اژدهایش که ویگار نام داشت، به مقابله با دیمون و کراکسس پرداخت که منجر به یک رویارویی تماشایی در آسمان هارنهال شد.

در پایان این نبرد تاریخی، هر دو اژدها با سوارانشان کشته شده و افسانه کراکسس برای همیشه پایان یافت.

۶-مراکسس

در زمان یورش اگان فاتح به سرزمین وستروس، سه اژدها توسط خاندان تارگرین مورد استفاده قرار گرفت که یکی از آن‌ها مراکسس نام داشت و توسط ملکه رینیس هدایت می‌شد.

طبق روایات منتشر شده، در بین تمامی خواهران و برادران تارگرین، رینیس بیش از همه به پرواز علاقه داشت و بیشتر وقت خود را بر روی اژدهای خود می‌گذراند. این دو پس از فتح تمام وستروس، باری دیگر به سرزمین دورن حمله کردند تا آن جا را نیز تحت سلطه خود دربیاورند. با این حال ارتش دورن با شلیک با تیر بالیستا به چشم مراکس، سقوط او را رقم زدند که منجر به کشته شدن اژدها با سوارش رینیس شد.

۵-ورمیتور

پس از به سلطه درآوردن سرزمین وستروس، اگان فاتح و خواهرانش تخم اژدهایان بسیاری را تولید کردند که یکی از شناخته شده‌ترین آن‌ها ورمیتور نام دارد. موجودی قدرتمند و بسیار بزرگ که به رنگ برنز بوده و در هنگام نبرد رقص اژدهایان بیش از ۱۰۰ سال سن داشت و نسبت به باقی اژدهایان کمی فرسوده شده بود.

با این حال در جوانی به حدی قدرتمند بود که به راحتی با نفس خود می‌توانست یک سنگ را ذوب نماید و تنها بالریون و ویگار توانایی مقابله با وی را داشتند. او که در دوران اوج خود توسط جیهیریس تارگرین اول رانده شده بود، بعدها طی یک نبرد بسیار حماسی که تامبلتون نام داشت، با دو اژدهای دیگر به نام‌های سی اسموک و ملکه ی آبی وارد نبرد شد و تا پای مرگ با آن‌ها جنگید.

در پایان این نبرد که سر سی اسموک را در بین دندان‌هایش قرار داده بود، به دلیل جراحات سنگینی که برداشته بود، قدرت پرواز خود را از دست داد و سقوط کرد و مرد.

۴-ویگار

ویگار، یکی از سه اژدهای اصلی خاندان تارگرین در هنگام حمله به سرزمین وستروس بود که توسط اگان فاتح و خواهرانش مورد استفاده قرار گرفت و ویسنیا وظیفه هدایت او را بر عهده داشت.

او را می‌توان به عنوان باتجربه‌ترین اژدهای تمام دوران خطاب کرد، زیرا نه تنها حضور تاثیرگذاری در نبرد فتح وستروس داشت، بلکه بعدها نیز در ده‌ها نبرد کوچک و بزرگ دیگر شرکت کرد و آوازه‌اش در بین تمامی خاندان‌ها پیچیده بود. در طی نبرد میدان آتش، او در کنار مراکسس و بالریون بیش از ۴ هزار نفر را سوزانده و صحنه‌ای مخوف را رقم زدند.

پس از ویسنیا، این ایموند تک چشم بود که هدایت این اژدها را بر عهده گرفت و به نبرد رقص اژدهایان ملحق شد. در آن زمان او به عنوان عظیم الجثه‌ترین موجود زنده سرزمین وستروس شناخته می‌شد که با اژدهای دیمون تارگرین یعنی کراکسس وارد نبرد شد و هر دوی آن‌ها پس از وارد نمودن جراحات سنگین به یکدیگر کشته شدند.

۳-ویسریون

ویسریون یکی از ۳ اژدهای دنریس تارگرین نام داشت که از جثه نسبتاً کوچکی نسبت به برادر ارشد خود برخوردار بود. در جریان تلاش جان اسنو برای به دام انداخت یکی از موجودات ارتش شاه شب، دنریس با تمام اژدهایان خود برای کمک به وی راهی شد که منجر به کشته شدن ویسریون گردید و در دریاچه یخ زده سقوط کرد.

با این حال شاه شب او را از اعماق این دریاچه به بیرون کشیده و با جادوی خود ویسریون را زنده کرد که موجب فرو ریختن دیوار شمال شد. در هنگام نبرد وینترفل، جان اسنو با ریگال به مقابله با ویسریون پرداخت که رویارویی این دو برادر باعث جراحات شدیدی برای هر دوی آن‌ها شد. ویسریون که پس از زنده شدن، به طور کامل تغییر یافته بود، پس از کشته شدن شاه شب به دست آریا استارک، برای همیشه نابود شد.

۲-دروگون

در زمانی که گمان می‌رفت نسل اژدهایان برای همیشه منقرض شده است، دنریس تارگرین کنترل سه اژدها را بر عهده گرفت که تاثیر بزرگی بر پیروزی‌های وی داشتند. بزرگ‌ترین و قدرتمندین این موجودات، دروگون نام داشت؛ موجودی که طبق روایات، به مانند فرزند بالریون تصور می‌شد.

دروگون به حدی بزرگ و خوفناک بود که مردم او را به مانند شبحی عظیم در آسمان می‌دیدند و هیچ موجود زنده‌ای توانایی رویارویی با وی را نداشت. اژدهایی که بر فراز کینگزلندینگ به پرواز درآمد و تمام ساکنین آن را با خاک یکسان کرد و در نهایت نیز پیکر بی‌جان دنریس را با خود به مکان نامعلومی حمل نمود.

۱-بالریون

اجداد خاندان تارگرین پیش از سقوط تمدن والریا، با ۵ اژدها به وستروس قدم گذاشتند که تنها یکی از آن‌ها تحت عنوان بالریون توانست جان سالم به در ببرد. موجودی که اگان فاتح برای کنترل سرزمین وستروس از آن بهره نمود و به حدی بزرگ و عظیم الجثه بود که سایه‌اش می‌توانست یک شهر شامل را در تاریکی فرو ببرد.

او در تمام طول عمری که سپری کرد، تنها یک اژدهای دیگر را به کام مرگ کشاند. در طی نبرد میگور برای تصاحب تاج و تخت، بالریون موجب کشته شدن کوئیک‌سیلور و سوارش، اگان شد. نکته جالب درباره اژدهایان نام برده شده، در این است که تمامی آن‌ها در جنگ یا به سبب جراحات وارد شده کشته شده بودند، اما بالریون به حدی قدرتمند و غیرقابل شکست بود که به عنوان تنها اژدهایی شناخته می‌شود که به واسطه کهولت سن از دنیا رفته است.

بعدها جمجمه عظیم او در رد کیپ قرار داده شد تا یادگاری باشد بر افسانه این اژدهای مخوف خاندان تارگرین که اگان اول سوار بر آن تمام وستروس را فتح کرده بود.


به نظر شما کدام اژدهای نغمه آتش و یخ می‌توانست در این مقاله جای داشته باشد؟ با توجه به وقایع نبرد داخلی خاندان تارگرین که به زودی در سریال House of the Dragon به وقوع خواهد پیوست، آیا شبکه HBO می‌تواند رویداد رقص اژدهایان را با حضور نام‌های ذکر شده در لیست، راضی کننده به نمایش دربیاورد؟ نظر خود را با ما اشتراک بگذارید.

منبع: CBR

هیولا (زنده باد هدَفِ والا 🥷)MavrickKurosCameraMan✎﹏ȏṃıԀمحمدرضا نوروزیعمو فیل کبیر(به پلی استیشن پیوسته)DARKSIRENvahid gamerAA11RedeysLonesome guymeysambNeronasیوهانBigArmoolmatrix4221489Sami 227موایHaj_Hosseinmore

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید