نگاهی جامع به تغییرات آپدیت eFootball 2023

محمدرسول میرزاده
۷ شهریور ۱۴۰۱ - 20:59

شرکت کونامی (Konami) در روز پنجشنبه هفتۀ گذشته، بازی eFootball 2023 را با انتشار آپدیتی منتشر کرد. در ادامه می‌خواهیم نگاهی به تغییرات این نسخه داشته باشیم.

آپدیت نسخۀ ۲۰۲۳ بازی eFootball در هفتۀ گذشته رسماً منتشر شد و در حال حاضر برای کنسول‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، پلتفرم رایانه‌های شخصی و موبایل در دسترس قرار دارد. همان‌طور که اطلاع دارید، سال دوم عنوان eFootball با یک آپدیت برای این بازی سرویس‌محور که به صورت رایگان در سال ۲۰۲۱ انتشار یافته، شروع شده است. آپدیت مذکور علاوه بر افزودن ویژگی‌ها، لایسنس‌ها و پیشرفت‌های تازه‌، مشکلاتی را نیز برطرف می‌کند. در ادامه با به بررسی مختصر و مفید تغییرات eFootball 2023 همراه باشید.

موارد جدید اضافه شده در آپدیت eFootball 2023

فصل اول eFootball 2023 با لایسنس‌های تازه آغاز شده است. دو باشگاه محبوب ایتالیایی آث میلان و اینتر رسماً بازگشته‌اند. علاوه بر لباس‌های رسمی این دو تیم ایتالیایی، بازیکنان آن‌ها کیت تمرینی اوریجینال eFootball را نیز خواهند داشت. همچنین لیگ برتر مکزیک (BBVA MX) نیز به بازی اضافه شده که شامل ۱۸ باشگاه می‌شود.

تغییرات گیم‌پلی

در این آپدیت شاهد پیشرفت پاسخ‌های حرکتی بازیکنان در دفاع و حمله هستیم؛ گیمرها می‌توانند به تغییر مسیرهای ناگهانی حریف بهتر پاسخ دهند و دور زدن و دنبال کردن حریف آسان‌تر شده است. در موقعیت‌های دفاعیِ نسخۀ قبل، موارد اینرسی (سکون) زیادی، خصوصاً در زمان تغییر جهت یا توقف کامل حین سرعت، به چشم می‌خورد که با تغییراتی در کاربرد این مکانیک، قابلیت مذکور بهبود پیدا کرده است. در بحث حمله، کونامی با بررسی انیمیشن‌های مربوط به دریبل کردن و سرعت تماس با توپ، پیشرفت‌هایی را در مانورپذیری کنترل توپ به وجود آورده است. این تغییرات، قطعاً هیجان نبردهای یک به یک برای به دست آوردن توپ را بیشتر می‌کنند.

ضربات کرنر در فوتبال واقعی شانسی اساسی برای گل زدن محسوب می‌شوند؛ اما در نسخه‌های قبلی eFootball الگوهای گل زدن با ضربات کرنر کمی غیرواقعی بودند. به همین ترتیب، علاوه بر دقت و مسیر ضربات، جای‌گیری و واکنش دروازه‌بان و مدافعان نیز در آپدیت جدید متعادل‌تر شده است. یکی دیگر از مشکلات، تعداد زیاد گل‌های سریع پس از شروع مسابقه از وسط زمین بود که در فوتبال واقعی چندان معمول نیستند. این موضوع نیز با تنظیم کردن یارگیری و جای‌گیری خط دفاعی در بعد از سوت آغاز یا ادامۀ مسابقه، برطرف شده است.

در سبک بازی تیمی “Long Ball” مشکلی وجود داشت که هافبک‌های وسط بالاتر از محدودۀ دریافت پاس بلند قرار می‌گرفتند که کنترل و نگه داشتن توپ برای آن‌ها سخت یا حتی در صورت قطع پاس، منجر به ضدحمله می‌شد. برای رفع این مشکل، جای‌گیری هافبک‌های وسط تعدیل شده است که نگه داشتن توپ در این سناریو را برای بازیکن مورد هدف در حین حمله آسان‌تر می‌کند. مشکل دیگر این بود که در زمان انجام شوت‌های تک‌ضرب جلوی دروازه یا دریافت سانتر، حتی با وجود حفظ تعادل، بارها شاهد بیرون رفتن توپ با فواصل دور از دروازه بودیم. بر همین اساس، تغییراتی صورت گرفته است که در صورت حفظ تعادل حین شوت‌های تک‌ضرب، توپ با دقت بیشتری به سمت دروازه شلیک شود و بازیکنان دارای مهارت “First-time Shot”، حتی احتمال بیشتری دارد که از این طریق توپ را وارد دروازه کنند.


علاوه بر این موارد، باگ‌های زیادی نیز برطرف شده‌اند. بازی eFootball 2023 برای کنسول‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، پلتفرم رایانه‌های شخصی و موبایل در دسترس قرار دارد.

Moein MM2Boy gamer IranianAshenAMIR WAZOWSKIriversideDARKSIRENامیر حسینmeysambSpider-ManPorfosorParham

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید