اسرار مخفی یک مخفی کار ! | راز های فرانچایز Metal Gear Solid : قسمت دوم

۹ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۲

سری فوق العاده محبوب Metal Gear Solid از آن دسته بازی هایی است که با انتشار هر قسمت، نه تنها چیزی از ارزش های نسخه های قبلی کم نشده است؛ بلکه کارگردان خلاق این سری، استاد هیدئو کوجیما، در نسخه های جدید علاوه بر حفظ فرمول های موفق قبلی، موارد و امکانات جدیدی را چاشنی نسخه های جدید می کند. ظرافتی که در ساخت نسخه های مختلف این فرانچایز به کار رفته است، ستودنی است. ممکن است بسیاری از شما این موارد را امتحان کرده باشید ولی یادآوری چنین صحنه های خلاقانه ای خالی از لطف نبوده و ادای دین ما به این فرانچایز سرگرم کننده می باشد. همچنین ممکن است برخی از نکاتی از قلم افتاده باشند و این موارد تنها مواردی هستند که توسط نویسنده تجربه شده اند و یا توسط دوستان اینجانب بیان گردیده اند که از همه آنان نهایت تشکر را دارم. برای مطالعه ادامه مقاله به ادامه مطلب رجوع کنید.

اکنون و پس از گذشت مدت نسبتاً مدیدی از انتشار قسمت اول این مقاله، بخش دوم نیز تکمیل شد. قسمت اول این مقاله را از اینجا بخوانید.

۱- نسخه روسی رایدن !

در عنوان Metal Gear Solid 3 : Snake Eater شخصیتی وجود دارد که اگر در حالت چهره و استایل وی دقیق شوید، متوجه خواهید شد که بین این شخصیت و شخصیت رایدن، شباهت های بی حد و حصری وجود دارد. شخصیت مورد نظر ایوان رایدنوویچ رایکو/Ivan Raidenovich Raikov نام دارد. همچنین با دقت در نام وی پی می برید که وی یک کپی مسخره از روی رایدن است !

_________________________________

۲- اختفای کوجیما در کامیون !

در عنوان Metal Gear Solid : Peace Walker ، زمانی که بیگ باس در حال جست و جوی کامیون های حاوی کلاهک های هسته ای است، استاد هیدئو کوجیما را در میان وسایل یکی از کامیون ها می یابد و با تعجب می گوید:”آقای کوجیما ؟!”. پس از آن کوجیما به تیم سربازان تحت فرمان شما ملحق خواهد شد.

_________________________________

۳-هدایت MK-II با کنترلر PS3 !

در عنوان Metal Gear Solid 4 : The Guns Of Patriots، زمانی که Old Snake در حال کنترل MK-II است به دستان وی دقت کنید. خواهید دید که اسنیک، MK-II را با کنترلر PS3 هدایت می کند !

_________________________________

۴- لباس بوکس بر تن Big Boss

در Metal Gear Solid : Peace Walker، اگر لباس ورزشکاران بوکس را تن بیگ باس کنید، بلافاصله کاز(Kazuhira Miller) با وی تماس گرفته و از این کارش شاکی می شود. پس از گذشت زمان کمی، کاز دوباره با اسنیک تماس گرفته و می گوید که وی کاملاً لباس های خود را در آورده است تا با استایل بیگ باس مشابه شود !

_________________________________

 ۴- حکایت حالت تهوع اسنیک !

در MGS3:SE  همه مواد غذایی همراه اسنیک را به وی بخورانید و به سرعت وارد بازی شده و به دور خود بچرخید، خواهید دید که اسنیک دچار سرگیجه و حالت تهوع شده و در نهایت بالا می آورد ! به یک بار امتحان کردن می ارزد !

_________________________________

۵-زمین خوردن رایدن !

در عنوان Metal Gear Solid 2 :  Sons Of Liberty، اگر زمانی که بر روی پشت بام هستید، رایدن را به سمت فضولات پرندگان هدایت نمایید، رایدن سر خورده و بر روی زمین می افتد. اگر چه این صحنه چندان هم مخفی نیست، اما به هر حال وجود چنین صحنه هایی خالی از لطف نیست.

_________________________________

۴- شال ناجی !

در عنوان Metal Gear Solid وقتی سالید اسنیک/Solid Snake موفق می شود اسنایپر ولف/Sniper Wolf( کسی که باعث دستگیری سالید اسنیک و در نهایت موجبات شکنجه شدن اسنیک توسط آسلات را فراهم آورد) را شکست دهد و پس از آن اگر شال وی را بر دارید، می توانید از بوی آن استفاده کرده و دیگر از حمله گرگ ها و سگ ها در امان خواهید بود.

_________________________________

۵- بوسه لیکوئید آسلات !

در سکانس انتهایی عنوان MGS4 : TGOP، اسنیک و لیکوئید آسلات/Liquid Ocelot به نبرد تن به تن با هم می پردازند و شما باید طی یک فرایند QTE محور وی را شکست دهید. اگر دکمه های ظاهر شده بر روی صفحه را نفشارید، شاهد بوسیده شدن اسنیک توسط لیکوئید آسلات خواهید بود !

_________________________________

۶-ادای دین به رایدن !

در MGS3 اگر رایکو/Raikov را بیهوش کرده و بدن او را در کمد خودش مخفی کنید، پوستری از عنوان MGS2 را در داخل کمد خواهید دید که تصویری از رایدن بر روی آن قرار دارد. این عمل در واقع یک یادآوری و ادای دین به دومین نسخه از این فرانچایز است.

_________________________________

۷- Fission Mailed !

در عنوان MGS2 زمانی که رایدن مشغول مبارزه با گروهی از دشمنان است ناگهان پیامی بر روی صفحه ظاهر می گردد که حاکی این نوشته است : Fission Mailed ! در این زمان اگر شما دکمه ای را بفشارید قادر به ادامه بازی خواهید بود. اگرچه این نکته نیز چندان مخفی نبوده و به راحتی قابل کشف کردن بوده است.

_________________________________

۸-کابوس دیگری برای اسنیک !

در MGS، زمانی که دستگیر شده و به زندان می افتید، بازی را ذخیره کرده و مجدداً بارگذاری کنید. اگر این کار را انجام دهید، اسنیک وارد کابوسی می شود و باید با دشمنان ترسناکی مبارزه کند. این کابوس تقریباً یک Mini-Game بوده است و به فیلم های ترسناک شباهت دارد.

_________________________________

۸-اشاره به کاراکترهای Splinter Cell & Syphon Filter

در MGS3 و پس از پایان یافتن بازی یک Mini-Game باز می شود که Snake Vs. Monkey نام دارد ! در این مینی گیم، اسنیک به ماموریتی اعزام می شود که از انجام آن ناراضی است و از کلنل کمپبل می خواهد که سم/Sam، یا گیب/Gabe را برای این ماموریت بفرستد. اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که منظور از گیب، کاراکتر عنوان Syphon Filter و منظور از سم، سم فیشر معروف، کاراکتر Splinter Cell می باشد. این مینی گیم به تقلید این دو عنوان از فرانچایز MGS اشاره دارد.

_________________________________

۹-وقت گذرانی به سبک اسنیک !

در طول سری MGS همیشه راه هایی وجود داشته که شخصیت بازی را سرگرم کنید ! یکی از این راه ها استفاده از iPod اسنیک است. در طول بازی می توانید iPod را انتخاب کرده و به تمام ترک ها و آهنگ های سری دسترسی پیدا کرده و به آن ها گوش فرا دهید.

_________________________________

۱۰-دیوید هیتر در تلویزیون !

در ابتدای عنوان MGS4 شما قادر خواهید بود که کانال های تلویزیون را مشابه بسیاری از آثار عوض کنید و در یکی از این برنامه های تلویزیونی مصاحبه ای با دیوید هیتر/David Hayter، صداپیشه اسبق اسنیک و بیگ باس، را مشاهده خواهید کرد. نکته جالب توجه آن است که وی Solid Eye اسنیک را نیز بر روی چشم دارد !

پایان قسمت دوم.

ورود به بخش اسرار مخفی یک مخفی کار برای مطالعه ی همه ی قسمتها

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید