The Last of Us تا کنون ۱٫۳ میلیون نسخه فروخته است

۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۱

بنابر نقد های منتشر شده از این بازی می توان به جرات به شاهکار بودن این بازی اعتراف کرد اما موفقیت های The Last of Us فقط در سطح کیفی این بازی خلاصه نمی شود. این انحصاری PS3 تا کنون توانسته حدود ۱٫۳ میلیون کپی فروش کند تا رکورد بازی های عرضه شده در مارس ۲۰۱۳ را بشکند و خود را رکوردار فروش در سال جاری کند.

در حالی که سه روز از انتشار این بازی می گذرد، تعداد ۱٫۳ میلیون نسخه فروش نسیب این بازی گردیده و این در حالیست که دو بازی محبوب و پر فروش سال ۲۰۱۳ که هر دو هم در ماه مارس عرضه شده اند یعنی Tomb Raider و BioShock Infinite در عرض یک هفته ی تمام موفق به کسب این تعداد فروش شده است. لازم به ذکر است که بایوشاک در هفته ی اول با فروش ۱٫۱۶ نسخه ای در جایگاه دوم فروش بازی های ۲۰۱۳ است. همچنین بایوشاک و تامب رایدر برای سه پلتفرم اصلی عرضه شده اند و در مقابل TLoU تنها در انحصار کنسول خانگی سونی ساخته و منتشر شده است.

طبق آمار عرضه شده از سوی وی جی چارتز، The Last of Us توانسته در طی این سه روز در کشور آمریکا قریب بر ۵۰۰۰۰۰ نسخه بفروشد و ۱۲۰۰۰۰ هم تعداد فروش این بازی در بریتانیا بوده. همچنین ۳۳۸۰۰۰ نسخه هم مربوط به پیش فروش این بازی می باشد. به علاوه رقم اعلام شده که ۱٫۳ میلیون کپی تعداد نهایی فروش جهانی این بازی نیست پس انتظار می رود این بازی فروش بسیار خوبی در هفته ی نخست داشته باشید.

با توجه به آمار مذکور، صدر نشینی The Last of Us در چارت این هفته ی بریتانیا هم بدیهی است.

The Last of Us توسط ناتی داگ (سازنده سری بازی ها Uncharted) ساخته شده و توسط SCE به طور انحصاری برای PS3 منتشر شده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید