مایکروسافت می‌گوید که Activision عناوین مهمی تولید نکرده است

14 مرداد 1401 - 06:25

شرکت مایکروسافت که پس از خرید Activision Blizzard از سوی مراجع قضائی تحت فشار زیادی بوده، اعلام کرد که این کمپانی فاقد عناوین مهم و ضروری است.

مایکروسافت با بیان این‌که سازنده‌ی Call of Duty یعنی اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard)، بازی‌هایی مهم و ضروری تولید نمی‌کند، خرید این استودیو را توجیه کرد.

اگر این موضوع که چرا مایکروسافت برای خرید یک کمپانی گیمینگ که بازی‌های مهمی تولید نمی‌کند، چنین هزینه‌ی گزافی را پرداخت نموده، شما را دچار آشفتگی ذهنی کردده است، باید گفت که تنها نیستید‌.
مایکروسافت از زمان اعلام خرید اکتیویژن در ژانویه سال گذشته، مشغول رایزنی با تنظیم‌کنندگان بازار رقابت در کشورهای مختلف بوده است. وزارت بازارها و رقابت (Competition And Markets Authority) بریتانیا، در ماه ژوئیه با صدور اعلامیه‌ای از عزمش برای تحقیق راجع به بزرگ‌ترین خرید تاریخ صنعت گیمینگ سخن گفت. این وزارت همچنین بیان داشت که نظارت و بررسی‌های بیشتر خود را از ماه سپتامبر امسال به صورت همه‌جانبه آغاز خواهد نمود.
این در حالیست که مایکروسافت در پاسخ به کمیسیون تجارت نیوزلند (New Zealand Commerce Commission) در ماه ژوئن بیان داشت:

اکتیویژن بلیزارد عناوین چندان مهم و ویژه‌ای که انحصاری نمودن‌شان، باعث آشفتگی بازار در بین توزیع‌کنندگان بازی‌های PC و کنسول‌های مختلف شود، تولید نمی‌کند. لذا هرگونه نگرانی پیرامون خرید این شرکت، بی‌دلیل است.

این بیانیه به این معناست که مایکروسافت بازی‌هایی نظیر Call of Duty را عناوین مهمی ندانسته و گمان نمی‌کند که رقبایی مثل Valve، که در توزیع عناوین مختلف برای PC فعالیت دارند، با این خرید دچار مشکل شوند.
به خاطر داشته باشید که طبق گزارش مالی‌ای که سال گذشته انتشار یافت، فرنچایز Call of Duty از زمان انتشار نسخه ابتدایی آن در سال ۲۰۰۳، بیش از ۲۷ بیلیون دلار (۲۲ میلیون یورو) فروش داشته است. در زمان انتشار این خبر، رئیس کمپانی اکتیویژن بلیزارد، آقای دنیل آلگره (Daniel Alegre) اعلام کرد که مجموعه بازی‌های Call of Duty یکی از موفق‌ترین فرنچایزهای دنیای سرگرمی را در طول تاریخ تشکیل می‌دهند.
دیده می‌شود که در این شرایط و با در نظر گرفتن این نکات، بیان این‌که Call of Duty بازی چندان‌ مهمی محسوب نمی‌شود، تا چه اندازه عجیب به نظر می‌رسد.
از سوی دیگر، مایکروسافت در پاسخ به کمیسیون تجارت نیوزلند اعلام کرد که این شرکت قصد ندارد تا از انتشار بازی‌های اکتیویژن بلیزارد برای پلتفرم‌های دیگر جلوگیری کند. قرار گرفتن Call of Duty: Modern Warfare 2 در استیم (Steam)، که قرار است در ماه اکتبر امسال منتشر شود، بر این ادعا صحه می‌گذارد. با این وجود، دلایل بسیاری وجود دارند که نشان می‌دهند که ادغام شرکت‌های فعال در حوزه‌ی گیمینگ، لزوماً یک اتفاق خوب محسوب نمی‌شود.

اکتیویژن کماکان با مشکلات قانونی مختلف رو‌به‌رو بوده و پرونده‌ی موجودیت تبعیض و محیط کار ناسالم در این شرکت، هنوز بسته نشده است.
سهام‌داران اکتیویژن، در نشست سالانه‌ای که در ماه ژوئن برگزار شد، به ادامه‌ی فعالیت مدیر اجرایی این کمپانی یعنی بابی کوتک (Bobby Kotick)، رای مثبت دادند؛ این در حالیست که برخی کارمندان اکتیویژن، خواستار استعفای فوری کوتک بودند. ‌اخیراً مایکروسافت در یک اعلامیه، بیان داشت:

کلمه‌ی «ضروری» یک واژه‌ی قانونی بوده و به کیفیت بازی‌های ساخته شده توسط اکتیویزن بلیزارد ارتباطی ندارد. ما کلیه‌ی عناوین تولیدی توسط اکتیویژن را عاشقانه دوست داشته و احترام بسیاری برای استعداد بالای سازندگان آن‌ها قائل بوده و همواره آن‌ها را تحسین می‌کنیم.

شما در مورد بیانیه‌ی اخیر مایکروسافت چه فکر می‌کنید؟ آیا اکتیویژن فاقد بازی‌های مهم و ضروری است؟ نظرات خود را با ما در‌ میان بگذارید.

................mhab1581armanM.MTEmad-Martianعموی دلهاSkyrim : The Elder Scrolls VEllie TerminatorSky MansiavashAl.ml.khHerfeiySquatlatex2Tlou part 2 game of the centuryMahyarMsmهمکار سابق🐘 اسپانسرامیر گیمرsorenao0ashil0osamulmore

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید