شایعه: اکتیویژن بلیزارد بازی موبایلی Warcraft را لغو کرد

13 مرداد 1401 - 19:24

به گفته‌ی جیسون شرایر (Jason Schreier) در گزارش اخیر خود، شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) ساخت یکی از بازی‌های موبایلی Warcraft را لغو کرده است.

ابتدای سال 2021، شرکت اکتیویژن اعلام کرده بود که چندین بازی Warcraft را برای موبایل در دست ساخت دارد. با وجود اینکه چندی پیش شاهد معرفی رسمی یکی از آن‌ها با نام Warcraft Arclight Rumble بودیم، به نظر می‌رسد که تمامی نسخه‌های مذکور به مرحله‌ی عرضه نمی‌رسند.

بنا بر گزارش جیسون شرایر از رسانه‌ی بلومبرگ (Bloomberg)، شرکت اکتیویژن بلیزارد، نسخه‌ای از Warcraft را که با همکاری شرکت نت ایز اینترتینمنت (NetEase Entertainment) برای پلتفرم موبایل در دست ساخت بود و در سبک MMORPG قرار داشت، لغو کرده است. این شرکت پیش از این در ساخت Diablo Immortal نیز نقش داشته است. در پی این تصمیم اکتیویژن، شرکت نت ایز گروه توسعه‌دهنده‌ی بازی را که شامل بیش از 100 عضو بود، منحل کرده است و در حال حاضر تنها تعدادی از آن‌ها به سایر بخش‌های این شرکت منتقل شده‌اند.

بازی لغوشده ظاهراً با اسم رمز نپتون (Neptune) شناخته می‌شد، در سبک MMORPG قرار داشت و وقایع آن در دنیای World of Warcraft رخ می‌داد. قرار بود که این بازی یک نسخه‌ی فرعی (Spinoff) از World of Warcraft باشد و در خط زمانی متفاوتی روایت شود.

همچنین، ادعا شده است که بلیزارد اینترتینمنت (Blizzard Entertainment) و نت ایز اینترتینمنت بر سر توافقات کاری پیشین خود به مشکل خورده‌اند که در نهایت، باعث لغو ساخت بازی شده است. شرایر در ادامه‌ی گزارش خود به این موضوع نیز اشاره می‌کند که اختلافات یادشده، احتمالاً بر روابط کاری این دو شرکت در آینده تأثیر خواهد گذاشت.

شایان ذکر است که بنا بر گزارشی که چندی پیش منتشر شده بود، یکی دیگر از عناوین موبایلی Warcraft که اکتیویژن بلیزارد مسئول ساخت آن بود و سبکی شبیه به Pokemon GO داشت نیز لغو شده است.

با این حال، دو عنوان World of Warcraft: Dragonflight و  World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic در ادامه‌ی سال جاری منتشر خواهند شد.

meysambEmperor Nima Shamsتاد خالی بند (مطمئنم استارفیلد 2022 میاد)

مطالب مرتبط