سرورهای نسخه PC بازی Dark Souls 3 احتمالاً به‌زودی فعال می‌شوند

محسن رضوی فر
۴ مرداد ۱۴۰۱ - 19:20

طبق اطلاعات جدید به دست آمده، به نظر می‌رسد سرورهای نسخه‌ی PC بازی Dark Souls 3 پس از گذشت ۶ ماه بار دیگر فعال خواهند شد.

لنس مک‌دانلد (Lance McDonald)، یوتیوبر شناخته شده سری Souls، اخیراً با انتشار توییتی گزارش داده است که در صفحه‌ی Steam DB عنوان Dark Souls 3 به‌روزرسانی جدیدی برای کاربرانی که به شاخه‌های اشکال‌زدایی (Debug) بازی مذکور دسترسی دارند، ارائه شده است. این اولین به‌روزرسانی بازی اشاره شده در طی سال‌های اخیر است که نشان می‌دهد به‌زودی یک فیکس آنلاین منتشر می‌شود.

سرورهای نسخه‌ی PC عناوین Dark Souls: Remastered، Dark Souls 2 و Dark Souls 3 پس از گزارش‌هایی مبنی بر وجود یک مشکل امنیتی جدی، در ماه ژانویه امسال به طور موقت غیر فعال شدند.

بندای نامکو (Bandai Namco) در اوایل سال جاری میلادی تایید کرد که سرورهای بازی‌های مذکور بازیابی خواهند شد، اما این شرکت ژاپنی بازه‌ی زمانی آن را اعلام نکرده است. سرورها پس از کشف یک آسیب‌پذیری شدید در اجرای کد از راه دور (RCE) غیرفعال شدند که گفته می‌شود به سوءاستفاده‌کنندگان اجازه می‌دهد تا کنترل رایانه‌های شخصی بازیکنان دیگر را در دست بگیرند.

افشای عمومی حاوی شواهدی از کد مفهومی و مستندات برای بهره‌برداری RCE بود و این موضوع باعث شد تا استودیوی فرام سافتور (From Software) مجبور شود سرورهای نسخه‌ی PC را غیرفعال کند. طبق توضیحات، وجود این مشکل در بازی‌های Dark Souls 1، Dark Souls Remastered، Dark Souls 2 و Dark Souls 3 تایید شده است.

وجود این مشکل در Demon’s Souls تایید نشده است، اما احتمال دارد وجود داشته باشد. در عنوان Sekiro نیز این مشکل دیده شده است، اما با توجه به افشای اطلاعات، در حال حاضر راهی برای فعال کردن آن وجود ندارد و بنابراین مورد خطرناکی محسوب نمی‌شود.

Moein MM2ParhamRezaGtxmeysamb

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید