بزرگ‌ترین افشای تاریخ اوبر؛ قانون شکنی گسترده، اخلال در صنعت تاکسی و لابی با روسای جمهور

20 تیر 1401 - 13:42
اوبر

به تازگی اسناد داخلی عظیمی از شرکت اوبر افشا شده و در اختیار رسانه The Guardian قرار گرفته که نشان می‌دهد این غول حمل و نقل آنلاین برای گسترش بیشتر در سراسر جهان هیچ ابایی از قانون‌شکنی نداشته است.

در این ماجرا حدود ۱۲۰ هزار صفحه سند مختلف داخلی اوبر که به اتفاقات بین بازه‌های زمانی ۲۰۱۳ الی ۲۰۱۷ اشاره دارند، فاش شده است. اوبر ساعاتی پیش از این افشا مطلع شد و در پاسخ بیان کرد که پس از استعفای مدیر عامل وقت تراویس کالانیک (Travis Kalanick) در سال ۲۰۱۷ و جایگزینی او با دارا خسروشاهی، رویه این شرکت «از دوران تقابل به دوران همکاری منتقل شده است».

به گفته The Guardian که به این اسناد دسترسی دارد و آن‌ها را بررسی کرده، اوبر برای پیش‌برد اهدافش سعی کرده خود را به نخست وزیر، روسای جمهور، میلیاردرها، الیگارش‌ها [ی روس] و رسانه‌های تاثیرگذار نزدیک کند. این اسناد علاوه بر یادداشت‌ها، فایل‌های ارائه، دفاتر یادداشت، شامل پیام‌های رد و بدل شده بین مدیران اجرایی غول‌های تکنولوژی سیلیکون ولی از طریق بستر ایمیل، آی‌مسیج و واتساپ است.

یک گزارش منتشر شده از BBC روی رابط مدیر عامل اجرایی اوبر و رئیس جمهور فرانسه، امانوئل مکرون تمرکز دارد. مکرون طی یک گفت و گو به مدیر عامل اجرایی اوبر گفته که می‌تواند قانون را به نفع شرکت او تغییر دهد. این گزارش فاش می‌کند که چگونه نیلی کروس (Neelie Kroes)، کمیسر سابق اتحادیه اروپا قبل از ترک این پست در این سازمان، در حال مذاکره با اوبر بود تا به هیئت مشاوران آن بپیوندد و پیش از این جدایی به طور غیررسمی مشغول لابی کردن بود.

امیر حسین77Jin sakaiعلیکاکاسنگیParsa_Tahoori_RadMishsmeysambRyan Bones

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید